שיחה:תרבות המערב

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

"ללא היהדות והמהפך המחשבתי שחוללה, קיומה של הנצרות, שאליה משתייך חלק הארי של תרבות המערב, לא היה מתאפשר, וכל מהלך ההיסטוריה האנושית היה שונה." -- וואו . נשמע כמו סיכום של ילד בכיתה ד'. ויפה שויקיפדיה מנסחת תיאוריות היסטוריות עמוקות ורבות משמעות.


תרבות המערב או תרבות מערבית? Freearmy - שיחה 01:50, 25 ביולי 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

מה זה צריך להביע? למה שלא שנה את הכותרת להיהודים שולטים!!!11

צודק..... אכן יש פה בעיה קשה

  • גם האיסלאם מאמין באל אחד ורובו אינו בתרבות המערב
  • האמונה באל אחד ויום מנוחה בשבוע לא באה מהיהדות בפרט אלא ממנהגים שהיו נהוגים במסופטמיה ונזכרים גם בעלילות גלגמש ועוד כמה וכמה מקורות
  • היוונים לא היו קשורים ליהודים בכלל לא באל אחד ולא בצורת החשיבה והתרבות הזאתי

אין בערך זה שום דבר חוץ מתפיכה עצמית על השכם YMIBleeding 03:57, 3 ינו' 2004 (UTC)

בכל זאת, היהדות היא זאת שפיתחה את עיקרון האמונה באל אחד יותר מכל תרבות שבאה לפניה. ובלי עקרונות החשיבה שהיהדות פיתחה, הנצרות לא הייתה מתפתחת ממנה (ועל העובדה שהנצרות השפיעה רבות על הציביליזציה המערבית אין כל ויכוח) וכך גם האיסלאם. שתי הדתות הגדולות בעולם חייבות את קיומן ליהדות ועל כן צריך לציין את תרומתם של היהודים לציביליזציה ביחד עם תרומתם של היוונים.

כלל איני מרוצה אשר כותבים כאן אנשים אשר אינם יודעים עובדות בסיסיות.


"תרבות המערב היא כינוי תקין פוליטית לתרבותו של האדם הלבן" : המשפט הזה לא ברור לי . האם מוסיקת הג'אז האפרו אמריקאית היא לא חלק מתרבות המערב ? איך מוגדרת התרבות היפנית המודרנית - לא מערבית ? האם התרבות הרוסית הקלאסית היא תרבות מערבית ?

מחרה מחזיק, המשפט הזה הוא הצגת צד אחד של המטבע ואני מתכוון לשנות אותו במקביל לעבודה על הערך כולו Freearmy - שיחה 01:46, 25 ביולי 2008 (IDT)תגובה[תגובה]

השפעת היהדות על תרבות המערב[עריכת קוד מקור]

הפיסקה הזו קצת לא אנציקלופדית, מה דעתכם?

אני מסכים איתך לחלוטין, למעשה בכל ויקיפדיה העברית יש דגש על יהדות ועל ישראל ואין ממש ניטרליות


אני מסכים לגמרי שבויקיפדיה העברית יש דגש מיותר ומוגזם בנוגע ליהדות ולישראל, אבל בכל זאת, היהדות אכן השפיעה מאוד על המערב ועל התרבות המערבית. אמנם היהדות לא יצרה את המונותיאיזם מאפס (שהרי המונותיאיזם התחיל בעצם במצרים בתקופת המלך אחנתון), אבל היא הייתה הדת הראשונה שפיתחה אותו והייתה הדת האברהמית הראשונה, ובכך השפיעה מאוד על שאר הדתות האברהמיות, ביניהן הנצרות. בנוסף, הנצרות התחילה למעשה כזרם ביהדות, ורק לאחר מכן הפכה לדת עצמאית.

אני כן חושב שראוי לכתוב גם על תרבויות אחרות שהשפיעו על המערב, מלבד התרבות היהודית והתרבות היוונית (שהיא כשלעצמה לא בדיוק השפיעה על התרבות המערבית אלא יותר היוותה חלק ממנה). Druid888 - שיחה 20:33, 3 בנובמבר 2020 (IST)תגובה[תגובה]

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 01:24, 26 בספטמבר 2013 (IDT)תגובה[תגובה]

צריך להוסיף מפה של מדינות המערביות לערך? 109.64.57.218 16:03, 20 באפריל 2014 (IDT)תגובה[תגובה]