שיחה:Candida albicans

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הפיסקה לגבי בדיקת הדם לא מבוססת מדעית, ונראה כי הושתלה על-ידי גורמים מסחריים, שמקדמים תפיסה לפיה מרבית האוכלוסיה נגועה בקנדידיאזיס. לכך יש התייחסות בויקיפדיה האנגלית:

Some alternative medicine proponents postulate a widespread occurrence of systemic candidiasis (or candida hypersensitivity syndrome, yeast allergy, or gastrointestinal candida overgrowth). The view was most widely promoted in a book published by Dr. William Crook,[27] which hypothesized that a variety of common symptoms such as fatigue, PMS, sexual dysfunction, asthma, psoriasis, digestive and urinary problems, multiple sclerosis, and muscle pain, could be caused by subclinical infections of Candida albicans.[27] Crook suggested a variety of remedies to treat these symptoms, ranging from dietary modification, prescription antifungals, to colonic irrigation. With the exception of the few dietary studies in the urinary tract infection section conventional medicine has not used most of these alternatives, since there is limited scientific evidence to prove their effectiveness, or that subclinical systemic candidiasis is a viable diagnosis.[28][29][30][31]


===============[עריכת קוד מקור]

שלום

איני יודעת אם אני במקום הנכון לשאלתי, בקשתי למצוא ערך "קנדידה" וקבלתי ערך של מין מסויים של קנדידה , אם אפשר לקבל מידע על הקנדידה באופן כללי, זה יעזור לי מאד.

הערך קנדידה טרם נכתב. בברכה, ינבושד.
יש עוד הרבה סוגי קנדידה שצריכים ערך: ולכן הערך קנדידה אסור שיפנה למין מסויים

לדוגמא: קנדידה פארפסילוזיס

קנדידה דאטילה

קנדידה טרופיקאליס

קנדידה טניוס

קנדידה פסיאדוטרופיקאליס

קנדידה סטלהטואידאה

קנדידה לוסיטניאה

קנדידה רוגוסה

קנדידה ברומפטי

קנדידה אינקונספיצואה

קנדידה גלברטה

קנדידה גיירמונדי

קנדידה קאפיר

קנדידה קרוסיי

קנדידה ליפוליטיקה

קנדידה אינטרמדיה

קנדידה קאטנולאטה

קריפטוקוקוס

סכרומיצס

קנדידה רודוטורולה רוברה

קנדידה אלביקאנס

קנדידה דובליניאזיס

קנדידה למביקה

קנדידה פאמטה

קנדידה ציאלאנואידס

קנדידה הומיקולה

טריכוספורון

גיאוטריכום

מאלסציאה

טורולופסיס

שם הערך צריך להיות באנגלית[עריכת קוד מקור]

לפי זה ויקיפדיה:מתן שם לערך#שמות ערכים על מיקרואורגניזמים --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 07:34, 27 באוגוסט 2006 (IDT)

משוב מ-14 בספטמבר 2011[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

המידע שלכם לגבי קנדידה לוקה בחסר. הקנדידה זו פטריית שמר הנמצאת במערכת העיכול ויכולה לשגשג לאחר הפרת האיזון כתוצאה מלךקיחת אנטיביוטיקה, סטרואידים, או מצבי סטרס שמחלישים את מערכת החיסון. הקנדידה יכולה להימצא בכל מקום בגוף, בעיקר ריריות, אצל כל אחד, כולל תינוקות, נשים וגברים. אתם מתייחסים רק לקנדידה נרתיקית. אני חושבת שיש צורך לעדכן את המידע שלכם. הקנדידה יכולה להיות כלל מערכתית אצל כל אחד. נא לתקן את המידע שלכם. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר שלנו. www.candida-a.com בברכה, יפה שמעוני - נטורופתית 84.229.88.219 11:34, 14 בספטמבר 2011 (IDT)

משוב מ-17 באפריל 2013[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על ההבהרות המשכילות ומאלפות אשמח מאוד אם תפרטו מה עלינו לעשות כדי לבצע את בדיקת הדם המאשרת שאמנם אנו נשאי קנדידה על ידי בדיקה עצמית ביתית היכן ניתן לקנות או לבצע את ערכת הבדיקה otc{{] 5.29.14.213 12:36, 17 באפריל 2013 (IDT)

בדיקת דם לא מאתרת קנדידה[עריכת קוד מקור]

לגבי בדיקת דם לקנדידה. המידע לא שלם, והנני חושד שיש כאן אינטרס עסקי בטענה שבדיקת דם מאתרת את כל סוגי הקנדידה. היו בעבר כאן הערות לגבי טענה זו. 84.108.67.135 16:46, 25 באוקטובר 2013 (IDT)