שיחה:PHP-Fusion

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אין שום סיבה להכניס את פורטלט לערך הזה. אין שום קשר ביניהם.

דיון מקדים[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:84.109.44.77
לא מקשרים לאתרים לא רשמיים. תומר א. - שיחה 18:55, 28 ביולי 2009 (IDT)

ללא האתר ה-"לא רישמי" לא ניתן להוריד את הגרסה בעברית של המערכת. אז איך אמור גולש פוטנציאלי להוריד את התוכנה ללא האתר ה-"לא רישמי"?

האתר הנ"ל הוא אתר קוד פתוח ללא כוונת רווח, שהקהילה שלו מספקת תמיכה למערכת.

הסיבה שהאתר אינו רישמי היא כיוון שכדי להפוך אותו לרישמי בעלי האתר צריכים לחשוף את האנונימיות שלהם ולספק פרטים מזהים.


אם אתה עדיין מתעקש שלא יהיה קישור לאתר שאינו רישמי (למרות הרשום לעיל), אבקש שתעלה לכאן קישור לחוקי ויקיפדיה שמונע קישור לאתר שאינו רישמי.

תודה.

גולש פוטנציאלי לא אמור להשתמש בוויקיפדיה כדי למצוא מאיפה מורידים את המערכת. פה זה אנציקלופדיה ולא "מדריך לבונה האתרים הצעיר". ולבקשתך השניה, אין דבר כזה "חוקי ויקיפדיה" והדבר הזה הוא מן הידועות. בינתיים שחזרתי לגירסה היציבה וביקשתי בבקשות ממפעילים להפעיל הגנה על הדף, אתה מוזמן לפתוח דיון בדף השיחה ולהפנות מלוח המודעות. תומר א. - שיחה 13:59, 30 ביולי 2009 (IDT)

אני לא מצליח להבין אותך... האם השאלה "מאיפה מורידים את המערכת?" זה לא מידע?!

זה מידע, אך לא מידע אנציקלופדי. תומר א. - שיחה 16:37, 30 ביולי 2009 (IDT)

דיון נוכחי[עריכת קוד מקור]

אולי מישהו יכול להסביר לי איפה ניתן להוריד את מערכת PHP-Fusion מותאמת לעברית?

למה אתם מתעקשים להסיר את הקישור לאתר התמיכה בעברית?

האם אתר התמיכה בעברית עוסק בפעילות מסחרית? -לא (וגם אם כן יש בויקיפדיה מספיק קישורים לאתרים מסחריים). האם אתר התמיכה בעברית עוסק בפעילות פוגענית? -לא.

בסך הכול מדובר באתר קוד חופשי שהקהילה שבו תרמה מזמנה לתרגם ולהתאים את מערכת PHP-Fusion לעברית.

ויקיפדיה הנה אנציקלופדיה שמטרתה לעזור לגולשים להשיג את מבוקשם... למה למנוע מהגולשים להגיע לאתר היחיד שיכול לספק להם את המערכת בעברית?

היום זה האתר היחיד ומחר יהיה עוד אתר כזה (אם אני מתחיל לעבוד על לתרגם את המערכת היום אני מעריך שאסיים זאת תוך חודש כולל ניכוש הבאגים). כאן אמורים להציג מידע אנציקלופדי, כלומר מידע שיהיה נכון גם ברטרוספקטיבה. תומר א. - שיחה 16:37, 30 ביולי 2009 (IDT)
ויקיפדיה איננה אתר הורדות, ובוודאי שאין ברצוננו לגזול את הפרנסה של אתרים כגון http://download.cnet.com. אין גם מקום לאוסף קישורים טכניים שמסבירים איך לתפעל מוצר מסוים, כך ש(למשל) בערך על שואב אבק אין קישור למדריך של שואבי קירבי. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:42, 30 ביולי 2009 (IDT)
אין לי בעיה אם download.cnet.com ישים עותק של התוכנה. אולם ההצבעה בערך היא למחבר המקורי (של התרגום לעברית). עם כל ההסתיגויות שיש לי מהתוכנה עצמה, הרי שאם היא ראויה לערך, בוודאי שראויה הצבעה שויקיפדיה העברית למי שמספק לה תמיכה עברית. מהבחינה הזו נראה לי שהערך וורדפרס, לדוגמה, לוקה בחסר.Tzafrir - שיחה 12:52, 7 ביולי 2010 (IDT)

הצחקת אותי, מה הקשר בין מוצר מסחרי מתוך קטגורית שואבי אבק לגרסה עברית של מוצר?!

היום אם תיקח את המוצר שקוראים לו PHP-Fusion, ואפילו אם תתרגם אותו ("במשך חודש" כפי שתומר הציע), עדיין המערכת אינה מתאימה לעבודה עבור השוק הישראלי.

במשך יותר משנתיים ממשיכה הקהילה בישראל לתרגם ולהתאים את המערכת (וגם עשרות תוספות ומודים) לעבודה בעברית (תרגום אלפי מונחים, תרגום מהלך ההתקנה, עבודה מימין לשמאל, קידוד השפה החזותית לקידוד שונה מקידוד המערכת המקורי, קידוד מסד הנתונים מחדש ליוניקוד, תיקון באגים ואי התאמות, עדכונים בהתאם למערכת המקורית ובזמן מיידי, ואפילו תרומה של מוצרים שעזרו לשווקים במדינות רבות אחרות).

כל עבודת הקהילה נעשתה בחינם וללא תמורה כספית ברוח הקוד הפתוח (למיטב ידיעתי גם כשהוצע כסף מנהלי האתר סירבו). אם תכנסו לאתר הקהילה תראו שהוא יושב על שרת חינמי, ומשתמש בשרת אירוח קבצים חינמי.

כל חטאה של הקהילה הוא בכך שהם לא מעוניינים לצאת מהאנונימיות ולתת את פרטיהם האישיים למנהלי המערכת הבינלאומית ולכן הם לא קיבלו את התואר "אתר תמיכה רישמי". בפועל זה האתר היחיד!

ערכתי ולא שמתי לב לשיחה שכאן. מצטער אם דרכתי בטעות על דברים. בכל מקרה: בעיני אישית זה לא ברור למה אתם לא דואגים שהשינויים שלכם ייכנסו להפצה הראשית. תחזוקה של שינויים נפרדים זה מאמץ שחבל להשקיעו סתם. מה שכתבתי בערך הוא די עדין ביחס למה שאני חושב. Tzafrir - שיחה 21:18, 7 באפריל 2010 (IDT)

שאלתי האחרונה... אם בעלי המערכת בחו"ל לא היו מאשרים את אתר התמיכה הישראלי כאתר רישמי בשל לחץ של מדינות ערב... גם אז לא הייתם מפרסמים קישור לאתר המערכת בארץ?

במקרה הזה: בוודאי שכן. וגם היינו כותבים את הסיבה. אבל זה כלל לא המקרה. מבחינתי יש כאן מישהו שמתעצל למזג את השינויים שלו לענף הראשי ונענש על כך בתחזוקה יקרה יותר.Tzafrir - שיחה 21:18, 7 באפריל 2010 (IDT)
רגע. אם הם לא סומכים עליכם, למה שאנחנו נסמוך עליכם? אם הערך האנגלי en:PHP-Fusion לא מזכיר את האתר שלכם, מאין לנו לדעת שאתם לא פעילים מרגלים מושתלים של השטן הגדול (דרייס בויטרט) שמנסים לקעקע את יסודות PHP-Fusion בארץ הקודש? ;-)‏ Tzafrir - שיחה 12:52, 7 ביולי 2010 (IDT)

מערכת PHP-Fusion בגרסתה הבינלאומית לא מתאימה לעבודה בעברית. המודיפיקציה שבוצעה למערכת בגרסה העברית (קידוד מחדש של קבצי המערכת ומסד הנתונים, התאמה לעבודה מימין לשמאל וכמובן התרגום) אינה ניתנת להטמעה בגרסה הבינלאומית ללא שיתוף פעולה של בעלי המערכת. לא מדובר בעצלנות אלא בחוסר יכולת להטמיע מודיפיקציה מסובכת במערכת שהשוק העברי לא מעניין את בעליה.

הנקודה הבסיסית היא חוסר היכולת ליצור את שיתוף הפעולה. לדוגמה, אם רק אתם צריכים את ה"קידוד של מסד הנתונים ביוניקוד" (מה עם כל הרוסים? הסינים?) והמתחזק הראשי מגלה אדישות לעניין, מדובר כאן על בעיה רצינית שלו. Tzafrir - שיחה 12:26, 28 ביוני 2010 (IDT)

המודיפיקציה הנוגעת לקידוד הועלתה על ידי נציגי הקהילה בארץ לפורום המתאים באתר הבינלאומי. אני לא יכול לייצג את האחראים על פיתוח המערכת בחו"ל, ולכן אני לא יודע מה הסיבה שמודיפיקציה לא הוטמעה.

נושא התאמת המערכת לעבודה מימין לשמאל, הועלה על ידי דוברי הערבית וגם הם לא הצליחו לגרום להטמעה במערכת.

למרות כל הנ"ל המערכת עובדת בצורה נהדרת, ובניגוד למערכות אחרות היא חוסכת בעבודת השרת ולכן עובדת בצורה זריזה ומיטבית.