שיחת קטגוריה:ספריות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ספריה - מאגר מידע?[עריכת קוד מקור]

בקשר לשינויים שביצעת בקטגוריות אלו. לא הבנתי למה ספרייה רגילה מוגדרת לדעתך כמאגר מידע. זה מקום פיסי שמאגד מאגרי מידע, אך זה לא נכנס להגדרת מאגר מידע עצמאי. לעומת זאת, ספרייה דיגיטלית היא אכן מאגר מידע מוגדר, ולכן הוספתי אותה לקטגוריה זו. DGtal 22:19, 13 מאי 2006 (IDT)

אם נגדיר מאגר מידע כמקום המרכז אינפורמציה, הרי ספריה היא בהחלט מאגר מידע. מעבר לכך לא ברורה לי ההבחנה בעניין הזה בין ספריה רגילה לדיגיטלית, כל ספריה יכולה להיות דיגיטלית אם המידע בה מאוחסן בצורה ממוחשבת. Apollo 11שיחה 22:54, 13 מאי 2006 (IDT)
אין לי כרגע את ההגדרה המדויקת למאגר מידע, אך מקובל במדע המידע להתייחס כך למאגרים בתחומים מוגדרים ובפורמט מוגדר, וספרייה היא יותר מידי כללית להגדרה הזו. ספרייה דיגיטלית היא סוג מסויים של ספרייה, כפי שגם ספרייה לאומית וספרייה ציבורית הם סוגים ספציפיים, ולכן זו קטגוריית משנה (פשוט היו די ערכים ליצור את הקטגוריה). בניגוד לשאר הספריות, ספרייה זו גם נראית לי מתאימה להגדרה של מאגר מידע. ראה גם ספרייה#סוגי ספריות. DGtal 23:04, 13 מאי 2006 (IDT)
אני עדיין חושב שכל ספריה ראויה להיקרא מאגר מידע. אני אעביר את הדיון לדף השיחה של הקטגוריה ספריות כדי לאפשר לאחרים להגיב. Apollo 11שיחה 23:18, 13 מאי 2006 (IDT)