שיחת תבנית:ערך ראשי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם אפשר לקבל כמה דוגמאות לשימוש בתבנית זו?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 18:19, 24 במאי 2009 (IDT)

לחץ על "דפים מקושרים לכאן" מדף התבנית - היא מופיעה במספר קטגוריות. השימוש הזה בה הפתיע אותי. הוא נראה לי חריג ולא מקובל, וגם די מיותר - את הערך הראשי נהוג לסמן בכוכבית, וזה מספיק. עדיף בלי התבנית הזו. ‏odedee שיחה 22:45, 24 במאי 2009 (IDT)

שחזור ערך ראשי[עריכת קוד מקור]

התבנית ערך ראשי משום מה נמחקה ולא ברור לי מדוע הושם תבנית חשיבות ? התבנית מאפשרת לינק למעבר לערך הראשי והעיקרי של קטגוריה לנוחיות המשתמש ומופיעה בתחילת דף כל קטגוריה למעבר נוח ומהיר. היא חשובה גם כאשר שם הערך הראשי שונה משם הקטגוריה וכאשר יש הרבה ערכים בקטגוריה כך שלא צירך לקטט רגלים ולחפש את הערך הראשי והחשוב המקשר בין כל ערכי הקטגוריה. התבנית נמצאת ב 44 ויקיפדיות! באנ' היא נקראת Template:Catmore וקיימת כבר מאוגוסט 2004! ובלא מעט קטגוריות היא הוצבה ועכשיו יש הרבה אדום בעיניים. ממליץ בחום להחזירה.--Adrory - שיחה 20:26, 1 ביוני 2009 (IDT)

התבנית נמחקה כי לא היה ויקיפד שהצדיק חשיבות במשך שבוע מאז הצבת התבנית. בויקיפדיה העברית נהוג להשתמש הכוכבית למטרת הצבת ערך ראשי בקטגוריה --מוטי - שיחה 01:24, 2 ביוני 2009 (IDT)
אני פיספסתי את התבנית חשיבות, מה גם שלא היתה שום פעילות ותגובות והיא נעלמה מתשומת הלב. אני מניח שהתבנית לא היתה הרבה בשימוש גם בגלל שהיא הוסבה מאוחר לעברית(ככל הנראה בתחילת ימיה של ויקיפדיה שפות אחרות השתמשו רק עם הכוכבית) וגם בגלל שהיא כבר נמחקה לפני כשנה מה שגרם לכך שהיא היתה פחות ידועה ונגישה אך למרות זאת מאז היא היתה לפחות ב 20 קטגוריות (עד אתמול כשברוקולי הסיר את התבנית האדומה מהקטגוריות הללו). החסרון של הכוכבית שהיא לא בולטת מספיק ומופיעה יחד עם רשימת הערכים ומתחת לכותרות הקטגוריות משנה ולא בצורה בולטת ומסודרת עם אייקון בתחילת הדף. גם בחלק קטן מהקטגוריות יש אפילו טקסט "הערך הראשי לקטגוריה זו הוא ... והוא לא אחיד. לדעתי בשלב כלשהו, מאחר וזה שימושי מאוד בכל השפות ובאנגלית מופיע בעצם בכל הקטגוריות (אלפים) יתכן ונצטרך להיות תואמים עם שאר הויקיפדיות (מכל מיני סיבות שקשה לדעת אותן כעת ואולי כדאי לשקול להחזיר ולבצע את ההמרה לשיטה התואמת (להריץ בוט וכו.) לכאורה זה נראה עניין פעוט, אך קטגוריות מאוד חשובות למיון העצי של ויקי - ריכוז הערך הראשי (שתמיד קיים כמעט) והיכן שאין ערך ראשי ניתן יהיה לאתר קטגוריות כאלה ולהכניס לטיפול דחוף כמו למשל קטגוריה:אבולוציית האדם, קטגוריה חשובה ללא ערך ראש וחשוב. אם היתה תבנית- היה אפשר ליצור דף מיוחד של ריכוז כל הקטגוריות ללא ערך ראשי. לפי מה שהבנתי הכוכבית היא ללא תבנית? בקיצור אפשר לחשוב על סיבות טובות לבצע את המעבר מכוכבית לתבנית ואולי הפעם לבצע החלפה בוטית של כל הקטגוריות אני מניח שהתבנית לא היתה בשימוש כי לא בוצעה ההחלטה לבצע את המעבר (ראיתי שבחלק משתמשים בכוכבית לפורטל וכו..) .--Adrory - שיחה 21:17, 2 ביוני 2009 (IDT)
כחלופה יש לנו את {{קטגוריה}}. כשיוצרים דף קטגוריה חדש, בתיבת "בחרו קוד להוספה" מופיע "פתיח סטנדרטי לקטגוריה" שמאפשר לקשר לערך ראשי באמצעות התבנית. ערן - שיחה 21:40, 2 ביוני 2009 (IDT)
יופי! תודה! טוב לדעת. השאלה המתבקשת היא מדוע התבנית הזו קיימת בכל כך הרבה שפות וקטגוריות? אוליי יש סיבה כלשהיא. תודה.--Adrory - שיחה 22:30, 2 ביוני 2009 (IDT)
כאשר אני מוחק את נושא קשור ושם רק {קטגוריה|||ערך ראשי} מופיע "קטגוריה זו כוללת ." יש אפשרות להפטר מזה?--Adrory - שיחה 22:40, 2 ביוני 2009 (IDT)
לא, התבנית מחייבת שתציין לאיזה נושא קשורה הקטגוריה. אם לדעתך צריך לאפשר שלא לציין את זה, תעיר על כך בשיחת תבנית:קטגוריה. ערן - שיחה 22:50, 2 ביוני 2009 (IDT)