Subway Surfers

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גולשי הרכבת התחתית
Subway Surfers
הלוגו של המשחק
הלוגו של המשחק
כללי
תאריך הוצאה 23 במאי 2012
סוגה משחק ריצה
פיתוח KILOO & SYBO
ארץ מקור דנמרק עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
גרסה 2.33.0
מנוע משחק יוניטי עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק משחק וידאו למשתתף יחיד עריכת הנתון בוויקינתונים
פלטפורמות iOS
Windows Phone
אנדרואיד
subwaysurfers.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

Subway Surfers (תרגום חופשי: גולשי הרכבת התחתית) שפותח על ידי KILOO & SYBO. המשחק סובב סביב חבורה של ילדים ויצורים שמרססים כתובות וציורים על רכבות, דבר שהופך אותם לנרדפים על ידי השומר בתחנת הרכבת וכלבו. המשחקיות היא באופן די דומה ל-Temple Run, והמטרה היא לרוץ כמה שיותר רחוק ולקבל כמה שיותר נקודות תוך כדי ביצוע משימות לצורך הגדלת הנקודות, ולהימנע מתפיסת השחקן על ידי השומר, מהתנגשות ברכבות, בשלטים או בקירות שבצדדים. המשחק בנוי מ-30 סטים של משימות, כאשר כל סט מכיל 3 משימות וסיום הסט מביא להגדלת המכפלה של הנקודות שמקבלים - החל מפי 1 עד לפי 30 (בהתאם למספר הסטים).

במהלך שנת 2022 המשחק וזכויותו נרכשו על ידי חברת המשחקים Miniclip, וזהו המשחק הראשון שהורד מעל למיליארד פעמים בגוגל פליי[1].

לוגו של היזם
תמונה מתוך המשחק

עלילת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק עלילה פשוטה המוצגת במשך מספר שניות עם תחילת המשחק: ילד (בברירת המחדל קוראים לו ג'ייק ) שצובע בגרפיטי על קרון רכבת וכשמתחיל המשחק, השוטר וכלבו מתחילים מרדף אחרי הדמות, ובסופו של דבר נפסלים או בכך שהשוטר תופס את הדמות, או שהדמות נדרסת על ידי קרון רכבת.

המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מורכב משלושה פסי רכבת שרצים על אחד מהם. המטרה היא לצבור כמה שיותר נקודות על ידי השגת מטבעות וריצה לאורך כמה שיותר זמן. בתחילת המשחק צמוד שומר לדמות, ולאחר כשש שניות הפער גדל. במהלכים מסוימים השחקן מתעכב מסיבה מסוימת והוא נצמד לדמות שוב. אם נפסלים השומר לוקח את הדמות והמשחק נגמר. ניתן להימנע מפסילה באמצעות שתי דרכים: הפעלת הוברבורד שמחזיר אותך למשחק מהנקודה בה נפגעת, או שימוש במפתחות או צפייה בפרסומת. במהלך הריצה, ככל שמתקדמים יותר ויותר, כך המשחק נעשה מהיר וקשה יותר. בכל יום יש משימה חדשה שבה תופסים במהלך המשחק אותיות ירוקות שמרכיבות מילה. בגרסאות הישנות הפרס היה 500/750 מטבעות (תלוי באורך המילה), אך בגרסאות האחרונות מקבלים קופסת הפתעה מיוחדת, שניתן לקבל אותה רק פעם ביום, ושבדרך כלל הפרסים בה יותר שווים מהקופסאות הרגילות.

בפעם הראשונה שמשחקים, אחרי ההתקנה, מוצגות הוראות המשחק על ידי חץ רחב ולבן, שמדריך מתי להחליק את האצבע ולהימנע מפסילה.

תנועות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניתן לקפוץ על ידי הזזת האצבע למעלה כדי להתחמק ממחסום, או להשיג עזר במשחק. ניתן להתגלגל על ידי הזזת האצבע למטה כדי להתחמק ממחסום. על ידי הזזת האצבע ימינה או שמאלה, השחקן יכול להחליף את פס הרכבת עליהם הוא רץ. אם מזיזים את האצבע ימינה או שמאלה כדי לנוע אל מקום בלתי אפשרי, השחקן מתעכב והשומר נצמד אליו. אם מקישים פעמיים לשחקן מופיע גלשן, אם השחקן נתקל ברכבת כשהוא על הגלשן הפסילה מתבטלת והמשחק ממשיך כרגיל.

מכשולים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש מחסומים שמשמשים ל"אין כניסה, עבודות בניה": בחלקם אפשר להתגלגל או לקפוץ, בחלקם אפשר רק לקפוץ ובחלקם אפשר רק להתגלגל. יש גם רכבות שעומדות, שנוסעות וכאלה שיש לפניהם מעין רמפה שמאפשרת לרוץ על הרכבת.

מסביב לעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל מהתאריך 3 בינואר 2013, החל במשחק ספיישל מסביב לעולם. במסגרתו פעם בחודש עודכן המשחק עם עיצוב הרכבת התחתית בסגנון של מדינה אחרת. לכל מדינה התלוותה דמות חדשה והוברבורד חדש. המדינה הראשונה בה השתמשו לעיצוב המשחק הייתה ניו יורק. נכון לשנת 2022, ספיישל מסביב לעולם נמשך ולא הופסק עד כה.

משימות איסוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשימות האיסוף צריך לתפוס סמלים שקשורים לעיר שהמשחק מציג (לדוגמה, במקסיקו המשימה הייתה לתפוס פלפלים אדומים חריפים). ככל שאוספים יותר סמלים, כך מתקדמים בתחנות הפרסים. ככל שמתקדמים יותר, שווי הפרסים עולה. לרוב תחנת הפרס האחרונה (30) מעניקה דמות נדירה או הוברבורד נדיר. בעבר משימות האיסוף פעלו במתכונת של משימות שבועיות.ֿ

משימות שיא[עריכת קוד מקור | עריכה]

משימות השיא מחולקות לשלושה סוגים: יומיות (שמופיעות באופן קבוע במשחק), מרתון וטאג טים (המופיעות במשחק לסירוגין). המטרה של כל סוגי המשימות היא לצבור בין 6 ל-9 נקודות ציון של נקודות במשחק. ככל שמתקדמים יותר, שווי הפרסים גדל. בניגוד למשימות השיא היומיות והמרתון, במשימת הטאג טים ניתן להיפסל ולהמשיך את צבירת הנקודות מנקודת הפסילה האחרונה. בנוסף לכך, במשימות השיא היומיות ישנו פיצ'ר של איסוף מטבעות יומי הנקרא באנגלית "Coin Meter", במסגרתו ככל שאוספים יותר מטבעות (החל מ-250 ועד 5,000 מטבעות) מקבלים פרסים שווים יותר.

Super Runner[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכבוד חגיגות העשור למשחק, התחיל במשחק ספיישל "Super Runner" שבמסגרתו נוספה משימת שיא חדשה. על פי העלילה, ישנם ארבעה גיבורי על במשחק שמשימתם היא להציל את עיר הסופר-ראנר. לכל דמות יש גלשן הוברבורד יחודי משלה עם כוח על שונה. מטרת המשימה היא להשלים חמישה שלבים של צבירת נקודות במשחק וכך להשיג דמויות והוברבורדים נדירים. ב-16 מאי 2022 החל החלק הראשון של הספיישל, והחלק האחרון החל ב-18 ביולי 2022. סך הכל לספיישל היו ארבעה חלקים שנפרסו על ארבעה עדכונים של המשחק.

במסגרת הספיישל ניתן היה להשיג את הדמויות “Super Runner Jake”, “Super Runner Tricky”, “Super Runner Fresh” ו- “Super Runner Yutani”. בנוסף לדמויות ניתן היה להשיג את גלשני ההוברבורד “Super Surfer”, “Trickstar”, “Boombastic” ו- “Mag-Neat-O”.

מטבעות איוונט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2019 נוסף פיצ'ר למשחק הנקרא Event Coins, אך בכל עדכון של מדינה מתווסף שם המדינה (לדוגמה, בעדכון דובאי המטבעות נקראים "Dubai Event Coins". את המטבעות הייחודיים הללו ניתן להרוויח באמצעות השלמת משימות שיא ובצפייה בפרסומות. בעבר היה ניתן להרוויח את המטבעות במשימות איסוף, אך בשנת 2021 בוטלה אפשרות זו. באמצעות המטבעות הללו ניתן לרכוש דמויות נדירים והוברבורדים נדירים המסמלים את אותה מדינה.

בונוסים יומיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל יום במהלך השבוע ניתן לשחק עם בונוסים מיוחדים. בימי שני מופיעים במהלך הריצה סימני שאלה סגולים המעניקים בונוס מיוחד ואקראי (הכפלת מטבעות, קפיצה כפולה, מהירות כפולה ועוד), בימי שלישי פרסי הג'קפוט במתנות המסתוריות מעניקים יותר מטבעות, בימים רביעי וחמישי דמות מסוימת מעניקה יותר מהירות למשחק, בימי שישי ניתן לתפוס קופסאות הפתעה משודרגות במהלך הריצה, ובימים שבת וראשון מופיעה רשימת דמויות ובכל פעם שבוחרים את הדמות הבאה ברשימה צריך לתפוס את האותיות המוזהבות המרכיבות את שמה של הדמות.

טורניר ריצה ומדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל שבוע מתקיים טורניר ריצה לפי מדינות (לדוגמה, אם השחקן מישראל, בטורניר יופיעו שחקנים מישראל). מטרת השחקנים בטורניר היא לשחק ולצבור מספר רב של נקודות ריצה, ולעקוף את השיאים של שאר השחקנים. הטורניר מתאפס בימי שני, ולאחר האיפוס מקבלים השחקנים במדליה על מקומם בטורניר מהשבוע החולף. קיימים חמישה סוגים של מדליות, וכל מדליה מעניקה פרס אחר: מדליית הארד מעניקה 2,000 מטבעות, מדליית הכסף מעניקה 3,000 מטבעות, מדליית הזהב מעניקה 5,000 מטבעות, מדליית היהלום מעניקה 10,000 מטבעות, ומדליית הצ'מפיון (שרק שחקן אחד יכול לזכות בה) מעניקה 15,000 מטבעות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Subway Surfers is the first game to hit 1 billion downloads on the Play Store". Android Central (באנגלית). 2018-03-16. נבדק ב-2018-03-28.