Subway Surfers

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
גולשי הרכבת התחתית
Subway Surfers
הלוגו של המשחק
הלוגו של המשחק
כללי
תאריך הוצאה 23 במאי 2012
סוגה משחק ריצה
פיתוח KILOO & SYBO
ארץ מקור דנמרק עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
גרסה 2.33.0
מנוע משחק יוניטי עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק שם שמתייחס למספר אנשים עריכת הנתון בוויקינתונים
פלטפורמות iOS
Windows Phone
אנדרואיד
subwaysurfers.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Subway Surfers (תרגום חופשי: גולשי הרכבת התחתית) שפותח על ידי KILOO & SYBO הוא משחק הסובב סביב חבורת ילדים ויצורים המרססים כתובות גרפיטי על רכבות, דבר שהופך אותם לנרדפים על ידי השומר בתחנת הרכבת. המשחקיות דומה ל-Temple Run, והמטרה היא לרוץ רחוק ככל הניתן ולקבל את מספר הנקודות המרבי. השחקן מפסיד כאשר נתפס בידי השומר, הפסילה נגרמת מהתנגשות ברכבות, בשלטים או בקירות שבצדדים. במשחק סטים של משימות, כל סט מכיל 3 משימות וסיום הסט מביא להגדלת המכפלה של הנקודות שמקבלים - החל מפי 1 עד לפי 30 (בהתאם למספר הסטים), לאחר הסט ה-30 הפרס המתקבל מסיום סט הוא קופסת הפתעה.

במהלך שנת 2022 המשחק וזכויותיו נרכשו על ידי חברת המשחקים Miniclip. זהו המשחק הראשון שהורד מעל למיליארד פעמים בגוגל פליי[1].

לוגו של היזם
תמונה מתוך המשחק

עלילת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק עלילה פשוטה המוצגת במשך מספר שניות עם תחילת המשחק: ילד (בברירת המחדל קוראים לו ג'ייק ) שמרסס בצבע קרון רכבת ובתחילת המשחק, השוטר וכלבו מתחילים מרדף אחרי הדמות, שבסופו של דבר נפסלת או בכך שהשוטר תופס אותה, או בכך שהיא נדרסת על ידי רכבת.

המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מורכב משלושה פסי רכבת שרצים על אחד מהם. המטרה היא לצבור כמה שיותר נקודות על ידי השגת מטבעות וריצה לאורך כמה שיותר זמן. בתחילת המשחק השומר קרוב לדמות וניתן לראותו במסך, ולאחר כשש שניות הפער גדל. במידה והשחקן מתעכב מסיבה מסוימת, לדוגמא התנגשות חלקית במכשול, השומר יתקרב לדמות בשנית. פסילה אפשרית בשני מצבים, כאשר השומר תופס את הדמות, או כאשר הדמות נדרסת. ניתן להימנע מפסילה בכמה דרכים: שימוש במפתחות, צפייה בפרסומת או הפעלת גלשן, לפני הפסילה לזמן מוגבל כך שבמידה ונפסלת הפסילה מתבטלת והמשחק ממשיך כרגיל. במהלך הריצה, ככל שמתקדמים, כך המשחק נעשה מהיר יותר. בכל יום יש משימה חדשה שבה תופסים במהלך המשחק אותיות ירוקות שמרכיבות מילה. בגרסאות הישנות הפרס היה 500/750 מטבעות (תלוי באורך המילה), אך בגרסאות האחרונות מקבלים קופסת הפתעה מיוחדת, אשר ניתנת לקבל רק פעם ביום, המכילה פרס.

בפעם הראשונה שמשחקים, אחרי ההתקנה, מוצגות הוראות המשחק על ידי חץ רחב ולבן, שמדריך מתי להחליק את האצבע ולהימנע מפסילה.

תנועות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניתן לקפוץ על ידי הזזת האצבע למעלה כדי להתחמק ממחסום, או להשיג עזר במשחק. ניתן להתגלגל על ידי הזזת האצבע למטה כדי להתחמק ממחסום. על ידי הזזת האצבע ימינה או שמאלה, השחקן יכול להחליף את פס הרכבת עליהם הוא רץ. אם מזיזים את האצבע ימינה או שמאלה כדי לנוע אל מקום בלתי אפשרי, השחקן מתעכב והשומר נצמד אליו. אם מקישים פעמיים לשחקן מופיע גלשן, אם השחקן נתקל ברכבת כשהוא על הגלשן הפסילה מתבטלת והמשחק ממשיך כרגיל.

מכשולים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש מחסומים שמשמשים ל"אין כניסה, עבודות בניה": בחלקם אפשר להתגלגל או לקפוץ, בחלקם אפשר רק לקפוץ ובחלקם אפשר רק להתגלגל. יש גם רכבות שעומדות, שנוסעות וכאלה שיש לפניהם מעין רמפה שמאפשרת לרוץ על הרכבת.

מסביב לעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל מהתאריך 3 בינואר 2013, החל במשחק ספיישל מסביב לעולם. במסגרתו פעם בחודש עודכן המשחק עם עיצוב הרכבת התחתית בסגנון של מדינה אחרת. לכל מדינה התלוותה דמות חדשה וגלשן חדש. המדינה הראשונה בה השתמשו לעיצוב המשחק הייתה ניו יורק. נכון לשנת 2022, ספיישל מסביב לעולם נמשך ולא הופסק עד כה.

משימות איסוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשימות האיסוף צריך לתפוס סמלים שקשורים לעיר שהמשחק מציג (לדוגמה, במקסיקו המשימה הייתה לתפוס פלפלים אדומים חריפים). ככל שאוספים יותר סמלים, כך מתקדמים בתחנות הפרסים. ככל שמתקדמים יותר, שווי הפרסים עולה. לרוב תחנת הפרס האחרונה (30) מעניקה דמות נדירה או גלשן נדיר. בעבר משימות האיסוף פעלו במתכונת של משימות שבועיות.ֿ

משימות שיא[עריכת קוד מקור | עריכה]

משימות השיא מחולקות לשלושה סוגים: יומיות (שמופיעות באופן קבוע במשחק), מרתון וטאג טים (המופיעות במשחק לסירוגין). המטרה של כל סוגי המשימות היא לצבור בין 6 ל-9 נקודות ציון של נקודות במשחק. ככל שמתקדמים יותר, שווי הפרסים גדל. בניגוד למשימות השיא היומיות והמרתון, במשימת הטאג טים ניתן להיפסל ולהמשיך את צבירת הנקודות מנקודת הפסילה האחרונה. בנוסף לכך, במשימות השיא היומיות ישנו פיצ'ר של איסוף מטבעות יומי הנקרא באנגלית "Coin Meter", במסגרתו ככל שאוספים יותר מטבעות (החל מ-250 ועד 5,000 מטבעות) מקבלים פרסים שווים יותר.

Super Runner[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכבוד חגיגות העשור להשקת המשחק, התקיים ספיישל "Super Runner". במסגרתו נוספה משימת שיא מיוחדת. מטרת המשימה הייתה להשלים חמישה שלבים של צבירת נקודות. בסוף השלב השלישי היה ניתן להשיג גלשן נדיר, ובסוף השלב החמישי היה ניתן להשיג דמות נדירה.

הספיישל נפרס על ארבעה עדכונים למשחק, והתקיים בין התאריכים 16 מאי 2022 - 18 ביולי 2022.

מטבעות איוונט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2019 נוסף למשחק פיצ'ר הנקרא Event Coins. את המטבעות הללו ניתן להרוויח באמצעות השלמת משימות שיא ובצפייה בפרסומות. בעבר היה ניתן להרוויח את המטבעות במשימות איסוף, אך בשנת 2021 בוטלה אפשרות זו. באמצעות המטבעות הללו ניתן לרכוש דמויות ייחודיות וגלשנים ייחודיים, ולעיתים גם חיזוקים אשר ניתן להפעיל בתחילת המשחק.

בונוסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל יום במהלך השבוע ניתן לשחק עם בונוסים מיוחדים. בימי שני מופיעים במהלך המשחק סימני שאלה סגולים המעניקים בונוס מיוחד ואקראי (X2 מטבעות, קפיצה כפולה, 10+ מהירות למשחק או גלשן רנדומלי), בימי שלישי פרסי הג'קפוט במתנות המסתוריות מעניקים יותר מטבעות, בימים רביעי וחמישי דמות מסוימת מעניקה יותר מהירות למשחק, בימי שישי ניתן לתפוס קופסאות סופר הפתעה במהלך המשחק, ובימים שבת וראשון מופיעה רשימת דמויות ובכל פעם שבוחרים את הדמות הבאה ברשימה צריך לתפוס את האותיות המוזהבות המרכיבות את שמה של הדמות.

טורניר ריצה ומדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל שבוע מתקיים טורניר ריצה לפי מדינות (לדוגמה, אם השחקן מישראל, בטורניר יופיעו שחקנים מישראל). מטרת השחקנים בטורניר היא לשחק ולצבור מספר רב של נקודות ריצה, ולעקוף את השיאים של שאר השחקנים. הטורניר מתאפס בימי שני, ולאחר האיפוס מקבלים השחקנים במדליה על מקומם בטורניר מהשבוע החולף. קיימים חמישה סוגים של מדליות, וכל מדליה מעניקה פרס אחר: מדליית הארד מעניקה 2,000 מטבעות, מדליית הכסף מעניקה 3,000 מטבעות, מדליית הזהב מעניקה 5,000 מטבעות, מדליית היהלום מעניקה 10,000 מטבעות, ומדליית הצ'מפיון (שרק שחקן אחד יכול לזכות בה) מעניקה 15,000 מטבעות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Subway Surfers is the first game to hit 1 billion downloads on the Play Store". Android Central (באנגלית). 2018-03-16. נבדק ב-2018-03-28.