לינה מדינה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לינה מדינה (Lina Medina; נולדה ב-27 בספטמבר 1933) היא פרואנית שילדה בגיל 5 ובכך הייתה ליולדת הצעירה ביותר הידועה בהיסטוריה.

עם התנפחות הבטן בשלבים המוקדמים של הריונה החשש היה לגידול בבטנה, והיא הובאה לבית-החולים על ידי הוריה כשהייתה בת 5. אך בבית החולים קבעו שמדובר בהריון וד"ר לוזדה גם לקח את מדינה ללימה, בירת פרו, כדי שמומחים אחרים יוודאו שהיא אכן בהריון. חודש אחר כך, ב-14 במאי 1939, היא ילדה בן בניתוח קיסרי שבוצע על ידי המנתחים ד"ר חראדו לוסאדה (Lozada) וד"ר בוסלו (Busalleu) והמרדים ד"ר קולרטה (Colareta).

הילדה התחילה לקבל את המחזור החודשי בגיל שמונה חודשים. היו לה שחלות של אישה בוגרת, כנראה כתוצאה ממחלה הורמונלית. בגיל ארבע היו לה שדיים מפותחים ושיער ערווה.

בתחילה, הואשם אביה בכך שהוא אבי התינוק ונכלא בעוון גילוי עריות; הוא שוחרר לאחר מכן מחוסר ראיות. זהות אבי התינוק אינה ידועה. הבן, חררדו, שקל בלידה 2.7 קילוגרם. בשנות ילדותו המוקדמות גדל הילד באשליה שמדינה היא אחותו, אך בגיל 10 נודע לו שהיא למעשה אמו. הוא גדל והיה בריא, ומת ב-1979 בגיל 40 כתוצאה ממחלה שפוגעת במח העצם. אין קשר מוכח בין מחלתו לבין הגיל הצעיר של אמו כשילדה אותו.

לכשבגרה, נישאה לינה לראול חוראדו, והביאה איתו ילד ב-1972. הזוג מתגורר במחוז עני בלימה שנקרא "שיקגו הקטנה". מדינה איננה מדברת על הנושא בפומבי וסירבה לראיון עם רויטרס בשנת 2002. עם זאת, בשנת 2006 היא התראיינה לרשת שידור טלוויזיה בארצות הברית, שם הזכירה את מעשה האונס בעקבותיו נכנסה להריון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]