ג'ון ג'וזף הופפילד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ג'ון ג'וזף הופפילד
John Joseph Hopfield
נולד ב-1933
אין תמונה חופשית
תרומות עיקריות
פיתוח מודל של רשתות עצביות הידועה בכינוייה רשת הופפילד.
נתונים נוספים
ענף מדעי ביולוגיה,פיזיקה
נולד 15 ביולי 1933 (בן 83)
ארצות מגורים ארצות הברית

ג'ון ג'וזף הופפילדאנגלית: John Joseph Hopfield; נולד ב־15 ביולי 1933) הוא מדען אמריקאי הידוע בעיקר בשל מודל העוסק ברשתות עצביות שפורסם ב-1982. רשת זו ידועה בכינוייה רשת הופפילד.

ג'ון הופפילד קיבל את תואר פוסט-דוקטורט מאוניברסיטת קורנל בשנת 1958. הוא עבד במשך שנתיים במעבדות בל, ולאחר מכן היה לחבר פקולטה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי (בפיזיקה), באוניברסיטת פרינסטון (פיזיקה) ובמכון הטכנולוגי של קליפורניה (כימיה וביולוגיה). במשך 35 שנים הקשר בינו לבין מעבדות בל נשמר.

ב-2002 הוענק להופפילד מדליית דיראק של המרכז הבינלאומי לפיזיקה תאורטית על התרומה הבין-תחומית שלו להבנת הביולוגיה כתהליך פיזיקלי, כולל השינויים שהציע לגבי סינתזה בביולוגיה מולקולרית, תיאוריו של הדינמיקה הקיבוצית, וחישוביו עם גורמי משיכה ברשתות נוירונים. כמו כן, הוענק לו פרס אוליבר באקלי (Oliver Buckley Prize) על עבודתו לגבי יחסי גומלין בין אור למוצק.

המאמר החשוב ביותר שכתב הוא "Neural networks and physical systems with emergent collective computational abilities" שפורסם ב-1982. הופפילד נכון ל-2008 הוא פרופסור במחלקת הביולוגיה המולקולרית באוניברסיטת פרינסטון וב-2006 היה נשיאה הרשמי של איגוד הפיזיקה האמריקאי (American Physical Society).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]