ג'י יוניט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חברי הקבוצה בבנגקוק

ג'י יוניטאנגלית: G-Unit) היא קבוצת היפ-הופ ושמה של חברת תקליטים שנוסדה בידי 50 סנט, טוני יאיו, יאנג באק ולויד בנקס, ולאחרונה גם חברת ביגוד (G-Unit Clothing). פירוש השם ג'י יוניט הוא יחידת הגרילה (Guerilla Unit). המותג הוקם בשנת 2001 והחל בהקלטות של קלטות מיקסטייפ של האומנים השונים אשר היו חברים בו.

ניתן למצוא התייחסויות לג'י-יוניט בשיריהם של אומניה השונים (משפט המפתח שחוזר על עצמו הוא צעקת רקע שבמהלכה חוזרים על חלקו הראשון של שם הקבוצה מספר פעמים: "ג'י ג'י ג'י- יונייייט"). כמו כן, כל האומנים החברים בג'י-יוניט מקעקעים את השם של הקבוצה על גופם.

קבוצת ראפ[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצת הראפ ג'י-יוניט כוללת בתוכה את ארבעת חברי המפתח: 50 סנט, טוני יאיו, יאנג באק, לויד בנקס וכן מבחר של אומנים משתנים. אלבומה הראשון של הקבוצה יצא בשנת 2002 ונקרא No Fear, No Mercy. בשנת 2003 בעקבות הצלחת אלבומו של 50 סנט Get Rich Or Die Tryin' הוציאה הקבוצה דיסק נוסף שנקרא Beg For Mercy. הדיסק נחשב להצלחה בינונית. כחלק משיווקו של הדיסק השני (Beg For Mercy)- הוכנסו שלושה דיסקים מזהב לכלל הדיסקים של ג'י-יוניט שנמכרו בחנויות, כל מי שמצא דיסק מזהב יצא לסיבוב הופעות עם הקבוצה.

חברת הקלטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת ההקלטות של ג'י-יוניט (G-Unit Records) הוקמה בשנת 2001. מספר אומנים חתמו בחברה - הידועים מביניהם הם : טוני יאיו, יאנג באק, לויד בנקס ודה גיים (The Game) שעזב את החברה זמן קצר לאחר שהגיע עקב מריבות שונות עם חברי ההרכב. תקליטיו של אמן הדגל של החברה 50 סנט למעשה לא יוצאים תחת השם ג'י-יוניט אלא תחת חברת ההקלטות של אמינם אשר נקראת שיידי הקלטות (Shady Records), אולם חברת ההקלטות של ג'י-יוניט מהווה שיתוף פעולה אסטרטגי ל-Shady Records.

חברת ביגוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת הביגוד של ג'י-יוניט (G-unit Clothing) הוקמה בשלהי שנת 2005 והוציאה את קו הביגוד הראשון שלה בשנת 2006. לחברה מספר קווי ביגוד הכוללים "לבוש רחוב" (בעיקר חולצות תפוחות ומכנסיים רחבים).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ג'י יוניט בוויקישיתוף