דו-קרב האצילות בוואדוץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ב-1892, בוואדוץ, שבליכטנשטיין, נערך דו-קרב בין שתי בנות אצולה. דו-קרב זה נודע בכינוי "דו-קרב האמנציפציה" משום שכל המשתתפים היו נשים, כולל מנהלת הדו-קרב. שתי הניצות היו הנסיכה פאולינה פון מטרניך (אנ') האוסטרית והרוזנת הרוסיה אנסטסיה קילמנזג. השלישות שלהן היו הנסיכה שוורצנברג והרוזנת קינסק. מנהלת הדו-קרב הייתה הברונית לובינסקה הפולניה, בעלת תואר ברפואה, דבר נדיר באותה תקופה.

המחלוקת שהובילה לדו-קרב נסובה על סידור הפרחים בתערוכה - הנסיכה הייתה נשיאת הכבוד של התערוכה והרוזנת הייתה נשיאת ועד הגבירות של התערוכה. הניצות בחרו בחרבות ובקרב עד הפציעה המדממת הראשונה. מנהלת הדו-קרב, הברונית לובינסקה, בעלת ההכשרה הרפואית, הסבירה לניצות שפציעה קלה עלולה להסתבך בזיהום, בשל דחיפת בגד מזוהם אל תוך הפצע, לכן הציעה להן להילחם ללא בגדים בפלג גופן העליון, מה שאף יקל להבחין בפגיעה המדממת הראשונה. הנלחמות קיבלו את העצה וניגשו להילחם כשפלג גופן העליון עירום. כל הגברים הורחקו ממקום הדו-קרב.

בסיבוב השלישי הנסיכה נפצעה באפה, אך הקיזה דם מזרוע של הרוזנת. המלוות מיהרו להפסיק את הקרב והברונית טיפלה בפצעים. הנסיכה הוכרזה מנצחת ושתי הניצות התחבקו והתנשקו.

הדיווח על דו-קרב של נשים החשופות בפלג גופן העליון הצית דמיונות והנושא נידון רבות. הופקו גלויות המשחזרות את האירוע או אירועים דומים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P La Liberte.png ערך זה הוא קצרמר בנושא היסטוריה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.