לדלג לתוכן

האינדקס הבין-לאומי לשמות צמחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האינדקס הבין-לאומי לשמות צמחים
International Plant Names Index
סוג מסד נתונים מקוון עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת הפעילות 1999–הווה (כ־25 שנים) עריכת הנתון בוויקינתונים
מייסדים גני קיו, אוניברסיטת הרווארד, העשבייה הלאומית של אוסטרליה עריכת הנתון בוויקינתונים
www.ipni.org
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

האינדקס הבין-לאומי לשמות צמחים (IPNI) הוא בסיס נתונים של שמות ופרטים ביבליוגרפיים בסיסיים הקשורים של צמחי זרע, שרכים ובעלי קשקשים. זהו המאגר בעל כיסוי שמות הצמחים הנרחב ביותר בדרגת המין והסוג. במאגר נכללים פרטים ביבליוגרפיים בסיסיים המשויכים לשמות. מטרות המיזם כוללות ביטול הצורך בהתייחסות חוזרת למקורות ראשוניים למידע ביבליוגרפי בסיסי אודות שמות צמחים.

ה-IPNI גם מקיים רשימה של קיצורי מחברים סטנדרטיים. אלו בוססו תחילה על המאגר "Authors of Plant Names" (אנ') שחיברו ברומיט ופאוול, אך שמות וקיצורים חדשים מתווספים ללא הרף.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

IPNI הוא תוצר של שיתוף פעולה בין הגנים הבוטניים המלכותיים שבקיו (אנ') (אינדקס קוונסיס (אנ')), העשבייה של אוניברסיטת הרווארד (אנ'), והגנים הבוטניים הלאומיים של אוסטרליה (אנ') (APNI). מסד הנתונים של IPNI הוא אוסף של שמות הרשומים על ידי שלושת המוסדות המשתפים פעולה והם פועלים למען תקן המידע. תקן קיצורי הסופרים המומלץ על ידי הקוד הבינלאומי למינוח לאצות, פטריות וצמחים (אנ') הוא המאגר Authors of Plant Names של ברומיט ופאוול. ניתן להתייעץ באופן מקוון ברשימה דיגיטלית ומתעדכנת כל העת של מחברים וקיצורים ב- IPNI.

ה-IPNI מספק שמות שהופיעו בפרסומים בתחום הבוטני, במטרה לספק אינדקס של שמות שפורסמו במקום לקבוע את המינוח הבוטני המקובל.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]