הבריגדה ההודית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הבריגדה ההודית
Indische Brigade
פרטים
מדינה הולנדהולנד הממלכה המאוחדת של ארצות השפלה
שיוך צבא הולנד
אירועים ותאריכים
תקופת הפעילות 18141815
נתוני היחידה
כוח אדם 3,500
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הבריגדה ההודיתהולנדית: Indische Brigade) הייתה בריגדה של צבא הולנד אשר גויסה מהאימפריה ההולנדית ברחבי העולם, והשתתפה במלחמת מאה הימים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבריגדה הוקמה ב-1814 בהוראתו של וילם הראשון, מלך הולנד במטרה להגן על האימפריה הקולוניאלית ההולנדית. הבריגדה הוקמה בהולנד, והחיילים הובאו אליה מהמושבות. היא כללה בשיאה 3,500 חיילים ממושבת הודו המערבית (סורינאם והאנטילים ההולנדיים) ומושבת הודו המזרחית ההולנדית (אינדונזיה המודרנית). הבריגדה היוותה שילוב יוצא דופן בין חיילים אמריקניים ואסייתיים עם קצינים אירופיים. כמפקד הבריגדה מונה הקצין הגרמני קרל היינריך וילהלם אנת'ינג.

מיד לאחר הקמתה, הבריגדה הייתה אמורה להישלח למושבות. עם זאת, ב-20 במרץ 1815 חזר נפוליאון בונפרטה מגלותו באי אלבה מתחיל בכך את מלחמת מאה הימים. הקואליציה האנטי-צרפתית השביעית התגבשה במהירות, והבריגדה נכללה במסגרת הדיוויזיה ההולנדית ה-1 שנשלחה להילחם בנפוליאון. הדיוויזיה ההולנדית ה-1 הוכפפה תחת פיקוד הקורפוס הבריטי ה-2 בפיקוד רולנד היל, הוויקונט הראשון מהיל. במהלך קרב ווטרלו, הוצבה הבריגדה במילואים במטרה להגן על האגף המערבי של בעלות הברית במקרה של מתקפה צרפתית. עם זאת, בסופו של דבר לא היה צורך בכך והבריגדה לא השתתפה בקרב. לאחר הקרב השתתפה הבריגדה בפלישה לצרפת, וב-15 באוגוסט של אותה שנה הוחזרה להולנד.

עם חזרתה להולנד, התקבלה ההחלטה לפרק את הבריגדה. החיילים מהמושבות הוחזרו לארצותיהם באוקטובר של אותה שנה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]