התזמורת הסימפונית של בורנמות'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

התזמורת הסימפונית של בורנמות' (אנגלית: Bournemouth Symphony Orchestra) היא תזמורת אנגלית שמקום מושבה הקבוע בימים אלה, על אף שמה, בעיר השכנה פול (Poole) ולא בבורנמות'. משכנה הקודם, באולם הקונצרטים של גני החורף בבורנמות', נהרס במאי 2006. התזמורת עברה זמן מה קודם למרכז האמנויות של פול, ששמו שונה לאחר מכן ל"מרכז מגדלור לאמנויות הבמה". באולם הקונצרטים של המרכז יש 1596 מושבים.

מקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקורה הייתה זו התזמורת העירונית של בורנמות', שהחלה את קיומה בשנת 1893 כקבוצה קטנה של נגני כלי נשיפה מעץ. הקבוצה התרחבה עד מהרה לתזמורת מלאה ועשתה לה שם כמעודדת ביצוע מוזיקה בריטית בת זמננו. אלגר והולסט, בין השאר, ניצחו על התזמורת בנגינת יצירותיהם הם.

מנצחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התזמורת שינתה את שמה בשנת 1954, כשצ'ארלס גרובס היה מנצחה הראשי. מספטמבר 2002 מכהנת מרין אלסופ, שהייתה קודם לכן מנהלת מוזיקלית של התזמורת הסימפונית של קולורדו, כמנצחת הראשית של תזמורת בורנמות'. היא משלבת את משרתה עם אותו תפקיד בתזמורת בולטימור.

שלוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1968 נוסדה הסינפונייטה של בורנמות'. על אף שבחים אמנותיים בלתי מבוטלים שזכתה להם כתזמורת קטנה, הביאו קשיי מימון לסגירתה בנובמבר 1999.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]