ויקיפדיה:עריכה מפרוקסי פתוח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

על פי מדיניות קרן ויקימדיה, לא מתאפשרת עריכה במיזמי ויקימדיה דרך פרוקסי פתוח או אנונימי. על אף שכולם מוזמנים לתרום, פרוקסים כאלה מנוצלים לרעה לעיתים קרובות. פרוקסים מושארים פתוחים עקב שינוי תצורה מכוון או בשגגה, או מכיוון שהאקרים שינו את התצורה. אין הגבלה על קריאת דפים דרך פרוקסי פתוח או אנונימי.

פרוקסים פתוחים חסומים לצמיתות מביצוע עריכות במיזמי ויקימדיה. שירותי אנונימיות וחברות או ארגונים אחרים שמציעים גישה דרך פרוקסי פתוח עלולים להיחסם לצמיתות על ידי מפעילי המערכת. כתובות IP דינמיות או מחשבים שאינם משמשים כפרוקסי פתוח באופן קבוע, יש לחסום לתקופות קצרות יותר, משום שכתובת ה-IP עשויה להתחלף, או שהפרוקסי הפתוח עשוי להיסגר.

מרגע שנסגר הפרוקסי יש לשחרר את חסימת כתובת ה-IP. מפעילי המערכת בודקים דרך קבע כתובות IP שמהן מתבצעות השחתות, כדי לבדוק אם הן פרוקסי פתוח. קיים גם פרויקט פרוקסים פתוחים בוויקימדיה, שמטרתו זיהוי וחסימה של שרתים שמריצים פרוקסי פתוח.

מדיניות זו מקשה על חלק מהוויקיפדים שחייבים להשתמש בפרוקסי פתוח כדי לעקוף צנזורה במקום מגוריהם. דוגמה ידועה היא הממשל בסין שמנסה לחסום את אזרחי סין מלקרוא ולכתוב בוויקיפדיה.

אם ספק האינטרנט שלך לא הגדיר נכון את הפרוקסי לגלישה, ביכולתך לנסות לעקוף אותו על ידי התחברות לשרת המאובטח של ויקימדיה ב-https://secure.wikimedia.org/wikipedia/he/wiki.

טיפול בפרוקסי פתוח[עריכת קוד מקור]

מפעילים: יש לחסום כתובות פרוקסי פתוח ואין להסיר מהן את החסימה. יש לסמן את דף שיחת המשתמש של הכתובת בתבניות {{פרוקסי פתוח}} ו{{לא למחוק}}.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]