ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף זה מוגשות בקשות לקבלת דגל בוט בוויקיפדיה העברית. ראו את מדיניות הפעלת הבוטים למידע נוסף.

לפתיחת בקשה חדשה, לחצו כאן.
הוראות
 • כדי להוסיף בקשה חדשה, ניתן לבצע אחת משתי הפעולות הבאות:
 1. ללחוץ על הקישור הזה ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים. אין צורך לכתוב דבר בכותרת הפסקה.
 2. להעתיק את השורה הבאה לתחתית הדף:
== [[משתמש:שם הבוט|שם הבוט]] ==
* שם מפעיל הבוט: [[משתמש:שם משתמש|שם משתמש]]
* מטרה ומעט פרטים טכניים: 
* תוכנה: 
* יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים): 
~~~~
ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים.
 • עליכם להריץ את הבוט בחשבון נפרד מהחשבון הראשי שלכם.
 • אנא תארו בדף המשתמש של הבוט את מטרתו, השפה שהוא משתמש בה, התוכנה שהוא משתמש בה, ופרטים רלוונטיים אחרים.
 • אנא קשרו את דף המשתמש של הבוט לבוטים שאתם מריצים באתרים אחרים, אם קיימים כאלה.
 • תתבקשו להריץ 50 עריכות ניסוי.

Requests for bot flags on the Hebrew Wikipedia should be written on this page. This wiki allows global bots (but not automatic approval of certain types of bots). Other bots should read the bot policy and follow the instructions below.

Click here to add a new request.
Instructions
 • To add a request,
 1. EITHER click this link and fill in the details, but do not add anything in the "subject/headline" or "נושא/כותרת" box;
 2. OR, copy the following text and paste it at the very bottom of the page:
<div style="direction: ltr;">
== [[User:Bot-Name|Bot-Name]] ==
* Operator User Name: [[User:User-Name|User-Name]]
* Purpose and short technical details: 
* Software: 
* Have bot flag at (links): 
~~~~
</div>
Fill in the details afterwards.
 • You have to run the bot from a separate user account than your main account.
 • Please describe in the bot's user page its purpose, the language it uses, the program it uses and other relevant details.
 • Please link the bot's user page to the bots you run in other sites, if any.
 • You will be asked to run 50 test edits.
ארכיונים (Archives)‏: 1, 2, 3

משתמש:Yonidanie[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:Yonidanie (אני אצור את המשתמש הנוסף אם אקבל כאן אישור)
 • מטרה ומעט פרטים טכניים: שלום, אני סטודנט להנדסת תוכנה ופרוייקט הגמר שלי הוא על רשתות חברתיות - במקרה הזה ויקיפדיה. אני מצבע שאילתות דרך ממשק הAPI (לא לעריכה!) אך ורק לקריאה ואני ממש אשמח אם תוכלנו לתת לי דגל בוט ל3 חודשים הקרובים.
היום השאילתות הן נורא ארוכות מיכוון שמשתמש רגיל יכול לבצע שאילות של עד 50 או 500 בקשות בבקשה אחת (תלוי בבקשה) ומשתמש עם בוט יכול עד פי 10, דבר זה יכול לחסוך לי המון שעות. כרגע כתבתי את הסקריפט שלי בפייתון והוא עובד אך שוב, מאד איטי.
אם תוכלו לאשר לי זה ממש יעזור - אני לא יודע אם זה משנה אבל אני עובד על ויקפדיה בשפה האנגלית ולא בעברית כרגע.
למקרה ושתציעו לי את ההורדה של ויקיפדיה dump, זה לא רלוונטי לפרוייקט שלי - השימוש לי הוא אך ורק דרך הAPI - לקריאה בלבד
 • תוכנה: סקריפט שכתבתי בפייתון
 • יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים): אין

Yonidanie - שיחה 13:46, 14 באפריל 2018 (IDT)

שלום Yonidanie,
ערן - שיחה 14:44, 14 באפריל 2018 (IDT)

בוט מחיקת הקבצים מוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

Community Tech bot[עריכת קוד מקור]

(בהמשך לדיון הקודם בויקיפדיה:מזנון/ארכיון 396#בוט מחיקת הקבצים מוויקישיתוף)

Keegan פנה אלי והודיע שכעת ניתן יהיה להפעיל את הבוט שמדווח על קבצים שמועמדים למחיקה מוויקישיתוף. הבוט ידווח בדפי השיחה של הערכים שבהם הקובץ בשימוש שהוא מועמד למחיקה ויפנה לדיון המחיקה המתאים בוויקישיתוף (הודעות). אני רוצה לקבל את חוות הדעת של הקהילה לפני הפעלתו.

 • הבוט יורץ מהמשתמש Community Tech bot
 • אם יש בעיות בבוט ניתן לדווח אותן אליי ואעביר אותן לידיעת הצוות המפתח
 • נושאים שצריך להחליט לגביהם:
  • האם הבוט יורץ עם דגל בוט או לא? לדעתי עדיף בלי דגל בוט כך שאפשר יהיה לראות את העריכות של הבוט גם כשמסננים בוטים. הוא לא צפוי להציף יותר מדי בדף השינויים האחרונים.
  • האם העריכות של הבוט יסומנו כמשניות או לא? לדעתי זה לא כל כך משנה.

(מתייג Hanay Geagea שמתעסקים בניטור תמונות)

בברכה, ערן - שיחה 13:30, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

זה רעיון מעולה. יש לנו אגב את הדף הזה אבל הוא כמובן בוויקישיתוף.
אני מציע שנוסף כל עריכה של הבוט תירשם בדף מיוחד כך שכל מי שירצה עדכון לגבי מועמדות של קובץ כלשהו בוויקישיתוף המשמש בערך מקומי, למחיקה, יידע זאת אפילו מבלי שהערכים ה"נפגעים" יהיו ברשימת המעקב שלו. Geagea - שיחה 14:02, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
Geagea: הבוט מיועד בעיקר כדי לדווח לכותבים של ערך מסוים שתמונה בו עשויה להימחק ולכן מודיע בדפי השיחה הרלוונטיים. זה באמת רעיון טוב שבנוסף לכך יהיה מקום מרוכז למעקב אחרי קבצים מועמדים למחיקה שמשמשים בוויקי, הבוט נכתב על ידי MaxSem ואפשר לשאול אותו על כך או שנבקש מSteinsplitter אם אפשר שהבוט שלו יכתוב גם לדף במיזם המקומי (נמשיך את הדיון בphab:T190233 כדי שיהיה קל יותר למפתחים להשתתף בו) ערן - שיחה 14:32, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
שאלה. הדף של Steinsplitter כולל דיוני מחיקה בלבד. הוא לא כולל תגים כמו "no permission",‏ "no source" או "no license" הראשונים נמחקים תוך שבוע. האם גם אלה נכללים בעבודת הבוט? Geagea - שיחה 15:02, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
Geagea: לדעתי לא. ראה בקוד של הבוט (מטפלים ב:Deletion_requests, Candidates for speedy deletion, Copyright violations). ערן - שיחה 15:28, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
בלי "no permission" זה חסר משמעות. רוב המחיקות זה "no permission".‏ Geagea - שיחה 15:31, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
ערן, אני עם Geagea באש ובמים. אבל אם לא יוסיפו בשלב זה את האפשרות גם של "no permission", עדיין זה עדיף על המצב הנוכחי. חשוב אבל שמי שרואה את ההודעה ידע גם מה האפשרויות העומדות בפניו.
שאלה נוספת: האם ההודעה תהיה בעברית? יש מספיק עורכים בוויקיפדיה העברית שלא מסתדרים עם אנגלית. וכמובן בלי דגל בוט. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 16:53, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
ההודעה תהיה בעברית עם קישור לדיון המתאים בווקישיתוף (הדיון עצמו באנגלית). ערן - שיחה 17:01, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
ערן, איזה community consensus אנחנו צריכים? לגבי מה? Geagea - שיחה 12:35, 19 באוגוסט 2018 (IDT)
גם אני בעד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:40, 19 באוגוסט 2018 (IDT)
Geagea: צריך רק לראות שזה מוסכם ואין התנגדות או בעיות בהרצה של בוט כזה שלא חשבנו עליהן. אם לא תהיה התנגדות היום-מחר נסגור את הדיון ואפנה לצוות שם. ערן - שיחה 22:28, 19 באוגוסט 2018 (IDT)
נראה שאין התנגדויות או הערות נוספות בנגוע לבוט ואבקש מהמפתחים להפעיל אותו. בברכה, ערן - שיחה 22:26, 20 באוגוסט 2018 (IDT)

SteinsplitterBot[עריכת קוד מקור]

Following the discussion above, I asked Steinsplitter to generate similar report to C:User:SteinsplitterBot/DR/hewiki also in hewiki e.g in Wikipedia:תחזוקה/תמונות מועמדות למחיקה or on User:SteinsplitterBot/DR/hewiki - this will help us to follow delete requests related to images used on hewiki. If there are no objections in the upcoming days, I'll ask him to enable the bot here. As for the bot-flag - do we prefer it to run without bot flag, so we can easily see it's edits or flag it as bot so it will not noise the recent changes? [note: this bot will write to a single dedicated page, rather than to talk pages, as opposed to Community Tech Bot]

בהמשך לדיון לעיל ביקשתי מ-Steinsplitter ליצור דוח של דפים שמועמדים למחיקה גם בוויקי העברית, כך שנוכל לעקוב ביתר קלות אחרי הצעות מחיקה בוויקישיתוף של קבצים שנמצאים בשימוש בוויקיפדיה העברית. אם אין התנגדות לכך אבקש ממנו להפעיל את הבוט בימים הקרובים. באשר לדגל בוט - האם נרצה גם במקרה זה שהבוט ירוץ ללא דגל כך שיהיה קל לראות את העריכות שלו או שמוטב לסמן כדי שלא ירעיש בדף השינויים האחרונים? (במקרה הזה הבוט צפוי לערוך בדף יעודי לרשימת המועמדים למחיקה, ולא בדפי שיחה) ערן - שיחה 18:32, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

אני מעדיפה בלי דגל בוט, כי עריכות כאלה לא עולות לי במעקב.
אני מבקשת אם אפשר גם לממש את הצעתו של גיאה שבנוסף לדף השיחה של הערך, יהיה דף ייחודי שיעודכן בכל הצבעת מחיקה.
מה קורה עם מועלית למחיקה תמונה שאינה נמצאת בערך אבל מקורה הוא מעורך בוויקיפדיה העברית? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:41, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
 • הבוט של Community Tech יודיע בדפי השיחה הרלוונטיים, והבוט של Steinsplitter יצור דף ייעודי שיעדכן על כל הצבעות המחיקה.
 • כשדף מועמד למחיקה פונים לעורך בדף השיחה שלו בוויקישיתוף, אבל אין דרך פשוטה לדעת שעורך מסוים הוא עורך מוויקיפדיה העברית.
ערן - שיחה 19:45, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
שלום, It would be possible to create a second page with deletion requests (and no-permission, etc.) where the uploader has hewiki as homewiki. --Steinsplitter - שיחה 21:57, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
Ya Steinsplitter, without the files that taged with "no-permission" it wont be good enough. Geagea - שיחה 23:46, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
אני בעד. אם הוא עורך דף ייעודי, אני לא רואה צורך להוסיף דגל בוט ובכל מקרה ניתן להוסיף את הדף לרשימת המעקב כך שגם עם דגל בוט ניתן לעקוב בקלות אחרי העדכונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:46, 19 באוגוסט 2018 (IDT)
Steinsplitter: As there are no objections or more comments, you can enable User:SteinsplitterBot to generate reports for files used in hewiki that are marked with DR and no-permission. You can generate the reports into a subpage of the user page. Thank you! ערן - שיחה 22:25, 20 באוגוסט 2018 (IDT)
Hi, See משתמש:SteinsplitterBot/Commons NP (no-permission) and משתמש:SteinsplitterBot/Commons DR (deletion requests). The description templates (/T subpage) can be edited. --16:53, 21 באוגוסט 2018 (IDT)

הסתכלתי על הדף משתמש:SteinsplitterBot/Commons NP, יש שם קבצים שהועלו לא על ידי עורכים בוויקיפדיה העברית ואינם קשורים אליה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:02, 21 באוגוסט 2018 (IDT)

Shalom Hanay Those are files *used* in hewp. I can create a seperat report for files where homewiki of the uploader is hewiki. Best --Steinsplitter - שיחה 18:16, 21 באוגוסט 2018 (IDT)
Hi Steinsplitter, It would be better. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:32, 21 באוגוסט 2018 (IDT)
חנה האם את מבינה מה הדפים שהבוט הזה יצר? אמא של גולן - שיחה 19:31, 21 באוגוסט 2018 (IDT)
Hanay Added :-) , Maybe Geagea can help with translating the english stuff to hebrew. --Steinsplitter - שיחה 19:34, 21 באוגוסט 2018 (IDT)
אמא של גולן, המטרה של הדפים היא ליצור דף בוויקיפדיה העברית שבו מופיעות תמונות המומעדות למחיקה משתי קבוצות
 1. תמונות שהוספות עליהן תבנית No permission
 2. תמונות שהועלו להצבעת מחיקה.
אנחנו ביקשנו רק תמונות שהועלו על ידי עורכים מהוויקיפדיה העברית, Steinsplitter עובד על כך. בתחילה הוא העלה לדפים תמונות שנעשה בהן שימוש בוויקיפדיה העברית, זה לא מה שרצינו, כי איננו רוצים להתעסק בכל התמונות האלה, רק תמונות שהועלו על ידי הקהילה כאן כדי שנוכל לסייע לשמור עליהן אם זה אפשרי כמובן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 20:11, 21 באוגוסט 2018 (IDT)
חנה, אם יש קובץ שנמצא בשימוש אצלנו אבל הועלה על ידי ויקיפד סיני, למה שלא נטפל באותם קבצים (העברה לאתר שלנו למשל)?
סיימתי לתרגם את הכותרות (אם יש בעיה, אתם מוזמנים לשנות או לדווח לי ואני אעדכן). את שמות כל הדפים שהוא יצר, כולל קישורים ניתן לראות במשתמש:SteinsplitterBot/Commons Nav. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:51, 22 באוגוסט 2018 (IDT)
ראשית אני מודה ל-Steinsplitter על הרצון שלו לעזור בעניין הזה שמטריד אותנו מזמן. הוא יצר את הדף שבו נמצאים כל הקבצים המועמדים למחיקה ונמצאים בשימוש בוויקיפדיה העברית. אני כמובן בעד השארת הדפדים הללו. יחד עם זאת מה שבאמת מעניין אותנו אלה קבצים שהועלו על ידי משתמשים שוויקיפדיית הבית (home wikipedia) היא ויקיפדיה העברית והועמדו למחיקה (גם אם אינם בשימוש כלל וגם אם הם בשימוש בוויקי אחרת). אגב, הסיבה שרואים מעט קבצים בדף ה-no-permission היא כיוון שהם נמחקים תוך שבוע. אלה קבצים שאין אפילו צורך לערוך דיון וברור שנדרש אישור OTRS. במידת הצורך אפשר להמיר תבנית no-permission בדיון (DR) רגיל. אם וכאשר Steinsplitter יעשה את הדפים בהתבסס על משתמשים של home wikipedia הרי שמדובר הצלחה גדולה שבעצם רצינו אותה כבר זמן רב. Geagea - שיחה 16:46, 22 באוגוסט 2018 (IDT)
יונה בנדלאק, לא ברורה לי הצעתך "נטפל באותם קבצים (העברה לאתר שלנו למשל)". אלה קבצים בעייתיים מבחינת זכויות יוצרים, איך אנחנו יכולים להעביר לכאן. ואם הוויקיפד הוא סיני, איך אני יכולה לסייע? אם הוא עורך בוויקיפדיה העברית, אז אפשר לבדוק איתו מה קורה. אם התמונה מועלית לדיון מחיקה, אני יכולה לקרוא את הדיון ולראות אם אני יכולה להעלות טיעון להשארת התמונה. בכל היתר אין לנו כל ידע ומידע, אז חבל להציף אותנו בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 17:52, 22 באוגוסט 2018 (IDT)
חנה אני מדבר על תמונות שעולות להצבעה מחיקה ושהן בשימוש הוגן כך שהן לא מתאימות לוויקישיתוף אבל כן אלינו. אני כמובן לא חושב שיש להעביר תמונות ללא אישורים או תמונות מפרות זכויות יוצרים.
Geagea הדפים שהועלו על ידי ויקיפדים שאתר הבית שלהם היא ויקיפדיה העברית כבר קיימים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:02, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
יונה ב., יש קצת אי בהירות
הדף הזה הוא רשימת דיוני מחיקה של דפים שנמצאים בשימוש אצלנו. "קבצים בשימוש בוויקיפדיה העברית" - נכון.
הדף הזה הוא רשימת דיוני מחיקה של דפים שנמצאים אצלנו והועלו על ידי משתמש מהוויקי העברית. "קבצים שאתר הבית של מעלה הקובץ היא ויקיפדיה העברית" - נכון.
הדף שאומר "קבצים בהם חסר אישור:" "קבצים בשימוש בוויקיפדיה העברית" בעצם מוביל לאותו דף ראשון. זה שגוי. לא מדובר בקבצים בהם חסר אישור. כנראה צריך להיות מוחלף במשתמש:SteinsplitterBot/Commons NP.
הדף הזה שאמור להיות "קבצים בהם חסר אישור:" "קבצים שאתר הבית של מעלה הקובץ היא ויקיפדיה העברית" שגוי. הוא לא כולל קבצים בהם חסר אישור (NP). Geagea - שיחה 10:18, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
חוץ מזה, מה שאנחנו באמת צריכים אלה קבצים שהועלו על ידי משתמשים מהוויקי העברית והועמדו למחיקה (DR) או חסרים אישור (NP). ‏Geagea - שיחה 10:21, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
תיקנתי את הקישור לדף השגוי. אבל באמת יש קצת אי בהירות. האם מה שאנחנו צריכים זה לא משתמש:SteinsplitterBot/Commons DR homewiki ומשתמש:SteinsplitterBot/Commons NP homewiki? או שמה שחסר שם זה דפים שלא בשימוש אצלנו והועלו על ידי ויקיפדים עבריים? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:35, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
גם אם זה יתוקן זה עדיין לא כולל הכל. אנחנו צריכים את כל הקבצים שהועלו על ידי משתמשים מ-he.wiki והועמדו למחיקה (DR+NP) בלי קשר לעובדה האם הם נמצאים בשימוש או לאו. Geagea - שיחה 11:00, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
הבנתי מה הפער בין מה שיש למה שרוצים. האם Steinsplitter מבין אינה שינוי אנחנו רוצים? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:25, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
אני אדבר אתו ואוודא שהבין. באמת כל הכבוד לו. כל הנושא הזה מיוזמתו. Geagea - שיחה 11:28, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
חנה ראי למשל את File:Geektime.png, קובץ שהוא לפחות בשימוש הוגן (לוגו) כך שאם המעלה לא יציג אישור שהוא יוצר הלוגו (ובעל הזכויות), אפשר להעביר מקומית אלינו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:45, 23 באוגוסט 2018 (IDT)
לוויקישיתוף את תבנית שימוש הוגן. הוא צריך להימחק שם. וכן רצוי להעלות מקומית מקומית. האמת שביקשתי מערן משהו בעניין אבל זה נראה מסובך מידיי. אני אחשוב על פתרון שקבצים אלה לא יימחקו בטרם יועתקו לקובץ מקומי. Geagea - שיחה 15:03, 23 באוגוסט 2018 (IDT)

KotzBot[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף [[וק:במ]]
- סוף העברה

Kotz מבקש לקבל מחדש הרשאת בוט עבור הבוט KotzBot.

‏«kotz» «שיחה» 15:08, 12 באוקטובר 2018 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:19, 12 באוקטובר 2018 (IDT)
מש:IKhitron אפילו לי לא ברור Symbol support vote.svg בעד מה אתה. מש:בורה בורה אתה יכול להתייחס למה שכתוב למעלה על ""דיון" בשיחת תבנית:מדען/הסבת ממציא#סטטוס" ועל ""דיון" על הוספת "נרצח" לרבנים מתקופת השואה נעשה בדף בשם שיחת תבנית:סרט/שם)"? לגבי "בדיקה מתאימה לפני הרצה של בוט ולא סדרת הרצות של בוט ואח"כ תיקון/שחזור שלהן" בכלל אני לא מבין איזה התייחסות צריך לתת חוץ מ"יש". ‏«kotz» «שיחה» 12:06, 13 באוקטובר 2018 (IDT)
kotz אין לי מושג ירוק מה רוצים מהחיים שלנו. בשיחת תבנית:מדען/הסבת ממציא#סטטוס מדובר על תבנית שאושרה ללא עוררים בדיון ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#איחוד מדען / ממציא והוסבה בצורה מושלמת. לא רק שהריצה שוחזרה ברשלנות היא גם מהווה עילה לחסימת הבוט? מנין ההנפצה הזו? הוספת "נרצח" לרבנים מתקופת השואה נעשתה על סמך דיון כללי שנתן גושפקנקה להוספת סיבת המוות בכל תבניות האישים. לכן התיקון נעשה ביחידה ולא בתבנית ספציפית. זה מוסבר גם בדף השיחה שלך בצורה ברורה! כל השינויים מהסוג הזה נעשים בדף הכללי בשם שיחת תבנית:סרט/שם. אין שום משמעות לשם הבוט, הרי לא נכתוב עשרות בוטים בשם שונה שעושים אותו דבר. מה שחשוב לקורא ולעוקבים הוא תקציר העריכה והוא לעולם יגדיר נכון מה מהות השינוי. בורה בורה - שיחה 08:31, 14 באוקטובר 2018 (IDT)

הבקשה נדחת. לא בוצע לא בוצע ערן - שיחה 10:47, 14 באוקטובר 2018 (IDT)

ביורוקרטים, משתמש:דוד שי ביורוקרט לשעבר, אבקש את התערבותכם.

לא ייתכן ולא סביר שכל זה יפסק יום בהיר אחד בגלל גחמה של משתמש בודד. הפגיעה בוויקיפדיה קשה מדי. לא יודע מה עושים במקרים כאלה אבל זה מיזם שיתופי וודאי שיש דרכים למנוע ממשתמש בודד, בכיר ככל שיהיה, פגיעה במיזם עצמו כפי שקורה כאן. מתייג משתמשים נוספים שפעילים בנושא הבוטים או מסביב להם. משתמש:IKhitron, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הנדב הנכון. בורה בורה - שיחה 21:36, 15 באוקטובר 2018 (IDT)

ואיך שכחתי את מפעיל הבוט Kotz... בורה בורה - שיחה 21:37, 15 באוקטובר 2018 (IDT)
להבנתי יש כאן שאלה עקרונית שבגללה הבוט כרגע חסום ובורה בורה כנראה מעדיף שלא להתייחס אליה כאן. בדיון שיחת תבנית:מדען/הסבת ממציא#הועבר מויקיפדיה:בקשות ממפעילים, נכתב שהבוט שינה ללא הסכמה, או ללא דיון מספק, בערכים רבים, את השדה "נפטר" ל"נרצח". בורה בורה טוען שהשינוי הזה לא נעשה באופן מכוון, אלא כחלק משינויים רבים שנעשים בערכים באופן קבוע. שינויים אלה בגדול הם לקיחת נתונים מ"ויקינתונים" והכנסתם לערכים. לשינויים האלה הייתה כנראה הסכמה רחבה, אלא שהשינוי הספציפי הזה פוגע במוסכמות אחרות שנעשו בויקיפדיה במשך השנים (ויתכן ששינויים אוטומטיים אחרים שיבוצעו בעתיד, ידרכו גם הם על משבצת רגישה). השאלה העקרונית היא, האם לאחר ההסכמה שניתנה לבוט לפעול על סמך ויקינתונים, אפשר או אי אפשר יותר לערער על השינויים שהוא עושה. ושאלה נוספת אולי, אם הבוט ממשיך לפעול בלי להתייחס לשאלה הזו, האם יש לחסום אותו עד שתתברר התשובה לשאלה הראשונה.
אני מציע שאם זה אפשרי, כרגע הבוט לא יבצע את השינויים שבמחלוקת, אלא רק כאלה שמוסכמים. צריך לפתוח דיון בהשתתפות הקהילה על שאלת הנרצח/נפטר ולקבל החלטה ברורה והבוט צריך לדעת לא לקחת דברים מסוימים מויקינתונים אם משתמשי ויקי עברית אינם מעוניינים בהם. בריאן - שיחה 12:43, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
העניין הוא שאם בוט עושה משהו לא צפוי, אז אפשר להחזיר, לא צריך לחסום. בשבוע שעבר ערן העביר, כנראה באמצעות בוט או סקריפט, כי זה היה סיטונאי, הרבה נתונים מערכים שלנו לוויקינתונים. בין היתר הועבר השדה "מספר פרקים" של תבנית:תוכנית טלוויזיה. סביר שזה היה לא מכוון, אלא רק בין כל יתר הנתונים, כי אם היה מתקיים דיון על הפרמטר המסויים הזה, הייתי עושה הכל כדי לא להעביר לוויקינתונים ערך מקרי, שמתעדכן מדי שבוע, אולי עד הצבעת מחלוקת. ואף אחד לא חסם את הבוט של ערן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:53, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
יגאל, בנושא ויקינתונים והנתונים שם ראה עוד בd:Help:Property constraints portal (אפשר להגדיר אילוץ - אין לציין מספר פרקים לסדרה רצה, או חובה לציין "נכון ל" עבור מספר פרקים וכו') בכל אופן זה לא נושא הדיון כאן. הטריגר המידי להסרת ההרשאות הוא ניצול לרעה של הרשאות בוט ליישום שינויים במחלוקת/לא מוסכמים וללא לקיחת אחריות עליהם:
כפי שאמרתי עוד קודם הרשאה להפעלת בוט תינתן בכפוף לשינויים בבוט כדי לאפשר בקרה שלו שיהיו מוסכמים על הקהילה. למשל צריך להסדיר את הגדרה של דף דיון מסודר (שיחת תבנית:סרט/שם הוא לא דף דיון מסודר) לפני שינוי בתוכן ערך, משך זמן סביר לדיון (יותר משעתיים) ודיון נאות לפניו ולא אחריו. כמו כן עריכות של בוט צריכות להתבצע בהתאם לכללים בויקיפדיה:בוט#קווים מנחים לכתיבת והפעלת בוט בוויקיפדיה העברית. ערן - שיחה 20:46, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
ערן, לא דיברתי נגד העריכות בוויקינתונים. הבאתי דוגמה שקולה לגמרי למצב הנוכחי, כדי להראות שזה לא תמיד מביא לחסימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:14, 16 באוקטובר 2018 (IDT)
בריאן התיאור שלך לא ממש מדויק אבל זה לא העיקר. אם תקרא את הדיון בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#איחוד מדען / ממציא תראה שהסיכום הנוכחי הוא שני שדות נפרדים, שזה בדיוק מה שהבוט הזה עשה מלכתחילה. אז למה הוא עדיין חסום? אני מבין מהדיון שזו היתה הכוונה של משתמש:הנדב הנכון מלכתחילה, כי אי אפשר להשתמש רק בשדה אחד כפי שהדגמתי בדיון. שחזור הבוט לא היה במקום וחסימתו המתמשכת ודאי לא. המשפט "דף דיון מסודר (שיחת תבנית:סרט/שם הוא לא דף דיון מסודר)" הוא אחיזת עיניים. הדיון נערך תמיד בצורה מסודרת במקום כלשהו, כאשר לעתים בפיסקת ה"מבוא" של דף הבוט יש הפניה לדיון ומסקנותיו. זה נוהל תקין שגובש שנים. בדף הבוט עצמו לא דנים, רק מיישמים. לכן הבקשה ל"דיון מסודר" היא אחיזת עיניים כאילו משהו לא בסדר בתהליך. הערכים שנוספה להם המילה "נרצח" מוגדרים היטב בקטגוריה:רבנים שנספו בשואה. לא ראיתי אף אחד מערער על הקטגוריה הזו ועל תוכנה ועל כן היא נכונה. כמו שמשתמש:IKhitron כבר הביא דוגמה, זה בדיוק שקול לעדכון של ויקינתונים ועל בסיס טוב ונכון. גם בהתייעצות עם משתמש:דוד שי, הוגה הרעיון למידע על סיבת המוות בתבניות, הוא תמך במילה "נרצח". יש לציין כי בניגוד לפעולות של הבוט של ערן, שאינן מתועדות בשום מקום ולך תדע מה הוא עדכן, כמו השדה "מספר פרקים" שצוין לעיל, פעולותיו של משתמש:KotzBot שקופות לחלוטין וכל אחד יכול לראות מה שונה, מה היו הנימוקים ומה הסימוכין שנדונו לשינוי. שורה תחתונה, אם רוצים לדון ביותר בקרה על בוט זה ובוטים אחרים אפשר לפתוח דיון במקום ציבורי. אבל את החסימה יש להסיר במיידית ולתת לו לבצע את המטלות השוטפות ותיקונים אחרים כמו טיפול בתאריכי לידה ופטירה שכרגע תקועים באמצע. בורה בורה - שיחה 01:14, 17 באוקטובר 2018 (IDT)
מבלי להכנס לדיונים האם השימוש בבוט היה מוצדק באותם נושאים, חסימתו הגורפת פוגעת לוויקיפדיה הנדב הנכון - שיחה 10:10, 17 באוקטובר 2018 (IDT)
הי, שאלה, האם אפשר שנסכים לפחות איזה שאילתות הבוט ראשי לעשות ולהחזיר אותו לפעולה בשאילתות הנ"ל? האם יש הסכמה על פלט השאילתה השבועי / חודשי שלו? הרי אני בטוחה שאנחנו מאשרים לו לעשות את השינוי מ<ref> להערה לדוגמא, לא? ואז לראות כמה % מפעילותו היא בעייתית? אמא של גולן - שיחה 15:50, 18 באוקטובר 2018 (IDT)
נגיד, עד 0.1% יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:36, 18 באוקטובר 2018 (IDT)
,,, משתמש:דוד שי אני לא רואה תגובות שלכם, להוציא התייחסות אחת של בריאן שלא חזר אחרי תגובה שלי. האם אתם מתכוונים לטפל בזה? אנא הגיבו בכל מקרה כדאי שנדע אם לפנות לערוצים אחרים. בורה בורה - שיחה 12:10, 21 באוקטובר 2018 (IDT)
בורה בורה, זה אולי יישמע לך מוזר, אבל לפעמים לאנשים אין מה להוסיף על הדברים שנאמרו ולכן הם לא כותבים כלום. לדוגמה, כתבתי לך את דעתי, והגבת, אבל התגובה שלך לא שכנעה אותי שמה שכתבתי אינו נכון. הצעתי הצעה מסוימת, בחרת לא להתייחס אליה אלא לתקוף את ערן, שזו זכותך, אבל אין לי מה לומר נוסף על כך. אני מניח שהמשתמשים האחרים לא הגיבו בגלל אחת משתי האופציות (או שתיהן), או שהם לא רוצים להכנס לדיון מתיש וחסר תועלת כשכל צד נעול בעמדתו, או כי הם מסכימים עם אחד הצדדים ואין להם מה להוסיף על כך. בכל מקרה לתייג שוב ושוב אנשים ולתבוע מהם התייחסות זה מיותר, לא רק בויקיפדיה, אלא באינטרנט כולו ואולי גם בעולם הממשי. בריאן - שיחה 16:27, 21 באוקטובר 2018 (IDT)

הצעה[עריכת קוד מקור]

אני מציע להגדיר כלהלן: הסבות חדשות שאמורות לחול על 30 ערכים או יותר, לא תופעלנה לפני סיום דיון של 72 שעות לפחות באחד הדפים: וק:בב וק:בה וק:תב וק:מ או הפניה מוק:לומ. תקציר עריכה של בוט ההסבה נדרש להכיל קישור לדף עם הדיון הרלוונטי. לא כולל הסבות שכבר מבוצעות באופן קבוע ע"י הבוט (ר' הקטגוריות השונות ב{{בוט ההסבה}} ולא כולל עדכוניים טכניים בוטים קיימים. ‏«kotz» «שיחה» 23:55, 21 באוקטובר 2018 (IDT)

נשמע סביר. למרות שיש הרבה הסבות שאין באמת צורך בדיון עליהם ולמרות שזה עיכוב של שלושה ימים הפשרה סבירה, בתקווה שהעיכוב הזה ימנע לפחות חלק מהמחלוקות ותאפשר לעוד כמה זוגות עיניים לבדוק שאין בעיות בהסבה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:32, 23 באוקטובר 2018 (IDT)
מתייג את כל מי שהוזכר בדיון עד כה. מש:Assayas מש:TZivyA מש:בורה בורה מש:IKhitron מש:ערן מש:דוד שי מש:הנדב הנכון מש:בריאן מש:אמא של גולן אולי יש לכם דעה על הצעה זו או חליפית. ‏«kotz» «שיחה» 18:09, 28 באוקטובר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד דוד שי - שיחה 05:56, 29 באוקטובר 2018 (IST)
הצעה שקולה ומאוזנת. Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 07:14, 29 באוקטובר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. אם יש צורך לאשר את ההסבות הקודמות - אני בעד אישור כרגע של כל ההסבות שאינן במחלוקת ופתיחה לדיון מה שנשאר (רק האישים הבעייתי?) אמא של גולן - שיחה 09:32, 29 באוקטובר 2018 (IST)
זה נשמע פתרון טוב. ערן - שיחה 06:47, 3 בנובמבר 2018 (IST)
אכן פיתרון טוב. --Assayas - שיחה 08:11, 4 בנובמבר 2018 (IST)
ועכשיו, אחרי שהבוט שוחרר, אגיב כאן, ואסביר למה לא עניתי למרות התיוגים. לדעתי, המצב הקודם הי בסדר גמור, בלי שום צורך לשנות משהו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:37, 4 בנובמבר 2018 (IST)


User:Texvc2LaTeXBot[עריכת קוד מקור]

 • Operator User Name: Debenben (and Salix_alba, responsible for English speaking projects)
 • Purpose and short technical details: Replace deprecated math syntax listed in mw:Extension:Math/Roadmap
 • Software: pywikibot sourcecode
 • Have bot flag at (links): arwiki, dewiki, enwiki, eswiki, frwiki, nlwiki, plwiki, zhwiki, approved for operation without botflag on itwiki, svwiki, see global account

See phab:T197925, mw:Extension:Math/Roadmap and phab:T195861 for a more detailed description of the bot and the associated migration project. Unfortunately we do not speak Hebrew, so it would be nice if we could get help in translating the edit summary and userpage. Also feel free to join our commission to discuss the proposed improvements to the math extension. I would let it also run on pages that just contain less problematic deprecated syntax (around 200 pages).--Debenben - שיחה 14:55, 10 בנובמבר 2018 (IST)

Debenben Can you add links to some edits (from other project) that you will do here too? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:22, 11 בנובמבר 2018 (IST)
Sure:
 • Escape unescaped $ [1]
 • Escape unescaped % [2]
 • Replace \or with \lor [3]
 • Replace less problematic texvc macros, e.g. \part with \partial [4]
We are doing this because we want to remove texvcjs which is currently doing these replacements on the server (if you go to preferences->appearance->math and enable LaTeX source you can see the actual source code which gets rendered).--Debenben - שיחה 12:02, 11 בנובמבר 2018 (IST)
Debenben: Thank you for your help keeping LaTeX code well maintained. I submitted a patch with translation for the edit summary. I'm also pinging some users who write LaTeX code in hewiki and should be aware to this so we can try to avoid adding more legacy code later.
עוזי ו., MathKnight וYossiea: שימו לב לשינוי טכני קל בהקשר לכתיבת נוסחאות לטך. רצוי להעדיף \lor ו\land על פני \or ו\and ולהוסיף \ לפני $ ולפני % - הסבר מלא מופיע בmw:Extension:Math/Roadmap
ערן - שיחה 01:01, 12 בנובמבר 2018 (IST)
Debenben, I added bot flag for Texvc2LaTeXBot and you can start running it in hewiki. thanks, ערן - שיחה 08:34, 13 בנובמבר 2018 (IST)

חשבון בוט עבור AWB[עריכת קוד מקור]

ביצעתי מאות החלפות עם AWB והציעו לי לפתוח חשבון בוט. האם יש צורך בזה? לי לא מפריע להמשיך לערוך מהחשבון הרגיל. Uziel302 - שיחה 15:13, 18 בדצמבר 2018 (IST)

זה די תלוי בך. אם אין לך בעיה לעבוד עם שני חשבונות כאשר את העריכות של AWB אתה עושה מחשבון אחד ואת העריכות הרגילות מאחר. זה גם יכול להקל עליך אם אתה בודק תרומות אחרונות שלך (לא יהיה לך את העריכות של AWB שאותם אתה כנראה לא ממש רוצה לבדוק לאחר שעשית אותם). בכל מקרה, אם תרצה חשבון בוט, אני תומך בדגל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:20, 18 בדצמבר 2018 (IST)
המשתמש החדש שלי. Uzielbot - שיחה 16:39, 18 בדצמבר 2018 (IST)
א' מטעמי אבטחה, עוזיאל, אנא ציין את שם הבוט מהחשבון הראשי שלך. ב' גם אני תומך, אם צריך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:52, 18 בדצמבר 2018 (IST)
מאשר שזה אני. Uziel302 - שיחה 20:41, 18 בדצמבר 2018 (IST)

הוספתי הרשאת בוט, והסרתי הרשאות נוספות שאינן נדרשות לבוט. ערן - שיחה 19:15, 21 בדצמבר 2018 (IST)