ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף זה מוגשות בקשות לקבלת דגל בוט בוויקיפדיה העברית. ראו את מדיניות הפעלת הבוטים למידע נוסף.

לפתיחת בקשה חדשה, לחצו כאן.
הוראות
 • כדי להוסיף בקשה חדשה, ניתן לבצע אחת משתי הפעולות הבאות:
 1. ללחוץ על הקישור הזה ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים. אין צורך לכתוב דבר בכותרת הפסקה.
 2. להעתיק את השורה הבאה לתחתית הדף:
== [[משתמש:שם הבוט|שם הבוט]] ==
* שם מפעיל הבוט: [[משתמש:שם משתמש|שם משתמש]]
* מטרה ומעט פרטים טכניים: 
* תוכנה: 
* יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים): 
~~~~
ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים.
 • עליכם להריץ את הבוט בחשבון נפרד מהחשבון הראשי שלכם.
 • אנא תארו בדף המשתמש של הבוט את מטרתו, השפה שהוא משתמש בה, התוכנה שהוא משתמש בה, ופרטים רלוונטיים אחרים.
 • אנא קשרו את דף המשתמש של הבוט לבוטים שאתם מריצים באתרים אחרים, אם קיימים כאלה.
 • תתבקשו להריץ 50 עריכות ניסוי.

Requests for bot flags on the Hebrew Wikipedia should be written on this page. This wiki allows global bots (but not automatic approval of certain types of bots). Other bots should read the bot policy and follow the instructions below.

Click here to add a new request.
Instructions
 • To add a request,
 1. EITHER click this link and fill in the details, but do not add anything in the "subject/headline" or "נושא/כותרת" box;
 2. OR, copy the following text and paste it at the very bottom of the page:
<div style="direction: ltr;">
== [[User:Bot-Name|Bot-Name]] ==
* Operator User Name: [[User:User-Name|User-Name]]
* Purpose and short technical details: 
* Software: 
* Have bot flag at (links): 
~~~~
</div>
Fill in the details afterwards.
 • You have to run the bot from a separate user account than your main account.
 • Please describe in the bot's user page its purpose, the language it uses, the program it uses and other relevant details.
 • Please link the bot's user page to the bots you run in other sites, if any.
 • You will be asked to run 50 test edits.
ארכיונים (Archives)‏: 1, 2, 3

משתמש:Michaeltbot[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:מיכאל.צבאן
 • מטרה ומעט פרטים טכניים: אני משתמש בבוט כדי לקודד קישורים (%3A22_1668 -> :22_1668 וכד') ועדיף שהשינויים לא יופיעו בדף השינויים האחרונים על מנת שלא להקשות על המנטרים. אציין שכרגע אני עדיין מנטר כל עריכה ועריכה שהבוט מבצע כדי לוודא שהוא לא הורס שום דבר.
 • תוכנה: pywikibot

מיכאל.צבאןשיחה • כ"ד באייר ה'תשע"ט • 12:03, 29 במאי 2019 (IDT)

דיון מבקשות ממפעילים[עריכת קוד מקור]

 • Michaeltbot (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות | WS) - מקלקל קישורים. הייתי פונה למפעיל ישירות, אבל אני לא יודע מי זה. אין לבוט דף שיחה או מידע איך לפנות למפעיל ולדווח על בעיות. בברכה, Easy n - שיחה 09:06, 5 ביוני 2019 (IDT)
  אכן, התפלאתי לראות את העריכות האלו ברשימת המעקב שלי כשסימנתי פילטר שאמור לסנן עריכות בוטים. לחשבון זה אין דגל בוט. האם ניתן לו אישור לפי הנהלים ב-ויקיפדיה:בוט#קווים מנחים לכתיבת והפעלת בוט בוויקיפדיה העברית? (אציין שהעריכות שלו שניטרתי בעצמי מבורכות). Dovno - שיחה 09:16, 5 ביוני 2019 (IDT)
  זה הבוט של מיכאל.צבאן. Amiroשיחה 09:18, 5 ביוני 2019 (IDT)
  תודה שיידעת אותי. אם הוא משחית קישורים, מבחינתי אפשר לשחזר את כל העריכות שלו מכיוון שעדיף לבטל את תרומותיו יחד עם נזקיו מאשר להשאיר את נזקיו. עם זאת אציין שאני עובר על העריכות שלו ומוודא שהוא לא הורס שום דבר. Easy n, אשמח שתפנה אותי לעריכות שגויות שביצע. בינתיים השבתתי אותו. מיכאל.צבאןשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 09:43, 5 ביוני 2019 (IDT)
  מיכאל.צבאן, בכל מקרה כדאי לרשום כמה מילים בדף המשתמש של הבוט, כדי שידעו "שיש לו אבא ואמא". Amiroשיחה 09:47, 5 ביוני 2019 (IDT)
  ראה העריכות האחרונות שלי, ביטלתי 4 עריכות של הבוט שגרמו נזק. רוב העריכות שלו לא מפריעות. אם דף המשתמש של הבוט היה מציין אותך כבעלים של הבוט, הייתי פונה ישירות אליך ולא דרך כאן. בברכה, Easy n - שיחה 09:50, 5 ביוני 2019 (IDT)
  בוצע. תודה על הסבת תשומת הלב. נ.ב. אין צורך לאזכר אותי כל שורה. מספיקה פעם אחת. מיכאל.צבאןשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 09:52, 5 ביוני 2019 (IDT)
  מיכאל.צבאן האם הבוט אושר וקיבל דגל בוט? --Assayas - שיחה 11:41, 5 ביוני 2019 (IDT)
  גרסה זו שוחזרה על ידי. בנוסף לעיצוב הגרוע המטוס נפל לים ולא במדבר... בורה בורה - שיחה 11:52, 5 ביוני 2019 (IDT)
  בשלב זה חסמתי את הבוט ללא הגבלת זמן עד שיטופל נושא פעילותו. --Assayas - שיחה 13:43, 5 ביוני 2019 (IDT)
  אשמח אם תשחזרו את הבוט שחזור מלא (למיטב זכרוני יש למפעילים אופציה לשחזר את כל העריכות של מתשתמש מסויים). Assayas, כשביקשתי בבוט/בקשות לערוך את הקישורים הללו, ערן הוסיף זאת כאפשרות בצ'קטי, דבר שאני מפרש כהסכמה לכך שזה רעיון טוב. לאחר שהתחלתי טיפה להפעיל אותו, שמזן הזכיר לי לבקש דגל בוט. ביקשתי לפני כמה ימים, ולא קיבלתי תגובה. מאחר שאני יודע בבירור שהבירוקרטים (או חלקם) היו פעילים בזמן זה, אני מפרש זאת כהסכמה שבשתיקה. מיכאל.צבאןשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"ט • 21:37, 5 ביוני 2019 (IDT)
  מיכאל.צבאן. התשובה שלך מעידה על שיקול דעת לקוי בהקשר הזה. אנחנו לא עובדים כאן במתכונת של פרשנות אישית או במילים אחרות "איש הישר בעיניו יעשה". לא קיבלת דגל - לא מפעילים את הבוט. מאד פשוט. תמתין ככל שידרש. כעת משהובהר לך הנושא באופן שאינו משתמע לשתי פנים, מצופה ממך לא לשוב על אופן התנהלות זה. לתשומת ליבך, תודה.--Assayas - שיחה 22:39, 5 ביוני 2019 (IDT)
מש:Assayas - למיטב ידיעתי, לדבריך אין שחר, והם מראים על חוסר הבנה לגבי מהותו של דגל בוט, ועיוות הרוח הוויקיפדית. אודה לך אם תוכל להצביע על מקום בו כתוב שבלי דגל בוט אסור להפעיל בוט (בעיקר כדי שאפשר יהיה לתקן את הטעות).
ארשום כאן בקצרה את מה שידוע לי לגבי מהות הדגל, ואם יש בדברי טעות, אשמח ללמוד. אז ככה: דגל בוט היא הרשאה שמאפשרת כמה דברים, שהחשוב בהם הוא הקלה משמעותית במגבלות קצב עריכה: כהגנה מפני השחתות, עורך רגיל מוגבל למספר מסוים של עריכות בפרק זמן קצוב (לצורך הדיון, בוא נגיד 100 עריכות בדקה, ולא כל כך משנה אם זה בעצם 50 או 73). מגבלה זו היא חסרת משמעות כשמדובר בעריכות ידניות, ויש לה השפעה קטנה כשמדובר בכלים כמו cat-a-lot. מטרת המגבלה היא להגביל את הנזק שמשחיתים יכולים לבצע בעזרת כלים אוטומטיים. בוטים (כמו למשל בוט ההחלפות) רוצים לפעמים לבצע מספר גדול של עריכות, וכדי לסייע להם, אפשר לתת להם "דגל" מיוחד שמשחרר אותם מהמגבלה.
כשעורך חדש (כלומר חדש ב"רובוטיקה") בונה בוט חדש, זה יהיה חוסר אחריות משווע מצד הביורוקרטים להעניק לו דגל בוט, לפני שהשתכנעו שהבוט הזה עושה משהו מועיל, ולא גורם נזקים. איך הביורוקרטים יכולים להשתכנע בכך? האם הם אמורים לעשות זאת לפי "אני מכיר אותו, הוא בחור טוב"? כמובן שלא. הם צריכים לבחון בעיון את הבוט הזה. לא סביר לדרוש מהם לקרוא את הקוד של הבוט - הרבה יותר הגיוני ופשוט זה לבחון את פעולת הבוט, רצוי במספר ריצות.
מסקנה: סדר הדברים ההגיוני הוא לבנות בוט, להפעיל אותו (יותר מפעם או פעמיים), להשתכנע שהבוט תקין וטוב, ו_רק אז_ לבקש ולקבל את הדגל המיוחל.
לקינוח, רציתי להתייחס גם למה שכתבת בסיפא של דבריך: "אנחנו לא עובדים כאן במתכונת של פרשנות אישית או במילים אחרות "איש הישר בעיניו יעשה". ".
הפוך, גוטה, הפוך: אנחנו בדיוק עובדים כאן במתכונת של פרשנות אישית ו"איש הישר בעיניו יעשה" (ניסוח קצת רדיקלי של "היו נועזים בעריכת ערכים") - מה שנדרש מאתנו זה נכונות לקבל משוב, ולתקן את ה"פרשנות האישית" שלנו כאשר מתברר שהיא לא תואמת את פרשנות הקהילה. מדבריך עולה כאילו עלינו לבקש ולקבל רשות לפני ביצוע פעולות, וזו לא רוח ויקיפדיה. נכון שיש פעולות עליהן הסכמנו שהסכמנו שיש להימנע מביצוען ללא דיון והסכמה (למשל שינוי שמות ערכים), אבל אלו מגבלות מסוימות מאד (ואפילו הן כפופות לשכל הישר, ולפעמים מוצדק ונכון לחרוג מהן), ובכל נושא אחר, כל אחד מאתנו סומך על פרשנותו האישית, עם נכונות לקבל משוב וביקורת ולשנות את הפרשנות.
אם היה דופי בהתנהלותו של מיכאל בסיפור הזה, אז לדעתי הבעיה לא הייתה "הפעלת בוט ללא רשות" (שכאמור, לא נחוצה, אם כי טוב היה עושה לו התייעץ קצת יותר, ווידא שמה שהבוט עושה באמת רצוי), ולא בהפעלת בוט פגום (כל מי שאי פעם כתב תוכנה יודע שדרישה לכתוב רק קוד עם אפס בגים אינה ראלית), אלא בהתרשלות מסוימת בבדיקה לפני הפעלה בהיקף גדול, ובעיקר, שאננות (לפחות למראית עין) כשהתברר שנגרמו נזקים, בלי להזדעק לתקנם ברמת ה"געוואלט" ההולמת. קיפודנחש 18:23, 7 ביוני 2019 (IDT)
אמ;לק. זכותך לדעתך. הפעלת בוט אינה "ניסוי עריכה" בערך כזה או אחר אלא משפיעה על מקבץ גדול של ערכים, והיא מחייבת הפעלת שיקול דעת טובה יותר. מנטרים ומפעילים אינם "פועלי ניקיון" של פעילות פזיזה. כל השאר הן סיסמאות פופוליסטיות וזה גם בסדר גמור במסגרת הרוח הוויקיפדית. --Assayas - שיחה 18:50, 7 ביוני 2019 (IDT)
מש:Assayas אין לי בעיה עם מה שכתבת עכשיו: "הפעלת בוט אינה ניסוי עריכה ומחייבת הפעלת שיקול דעת". מה שהיא לא מחייבת זה דגל בוט, כפי שכתבת למעלה ("לא קיבלת דגל - לא מפעילים את הבוט."). עם ההצהרה הזו כן יש לי בעיה. אם נוח לך לכנות את דברי "ססמאות פופוליסטיות" - לתיאבון, ובלבד שלא תמציא "חוקים" שאין, ותנסה לאכוף אותם. קיפודנחש 19:49, 7 ביוני 2019 (IDT)
חג שבועות שמח, לך ולכל בני ביתך.--Assayas - שיחה 19:50, 7 ביוני 2019 (IDT)
וגם לך. קיפודנחש 19:54, 7 ביוני 2019 (IDT)
קיפודנחש, כפי הנראה לא הייתי מספיק סובלני כלפיך בתגובתי ואני מצטער על כך. רציתי להבהיר שאני מכבד את עבודתך כאן ואת דעתך המקצועית ולא מהיום. מעבר לכך, שלא נראה לי לאור קריאה חוזרת של תגובתך שאנחנו מאד חלוקים. לעניין הסיסמאות אני בטוח שתסכים איתי ש"היו נועזים" איננו "היו פזיזים".לאור דבריו של Dovno שהועברו לחטיבת דיון אחרת, אני סבור שצריך לעשות סדר יותר מובנה בתהליך. בכל מקרה היה לי חשוב לכתוב את הדברים. --Assayas - שיחה 10:35, 8 ביוני 2019 (IDT)
את האמת, הופתעתי מאוד כשגיליתי את החסימה לפני כמה ימים. לפי הכללים, מותר להפעיל בוט ללא דגל בוט בלי בעיה. גם באופן קבוע, גם במסגרת ניסויי עריכה, והאחרון גם מבורך. ייתכן שאתה פשוט עדיין לא מכיר את כל הכללים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:59, 8 ביוני 2019 (IDT)
הבוט נחסם לא משום שפעל ללא דגל, אלא משום שגרם נזקים, ומפעילו לא הגיב במהירות לפניות. זה נעשה כדי למנוע נזקים נוספים. קיפודנחש 02:29, 8 ביוני 2019 (IDT)
תודה על ההסבר. לא הבנתי את זה מהתקציר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 04:02, 8 ביוני 2019 (IDT)

המשך דיון[עריכת קוד מקור]

מיכאל.צבאן לצערי פספסתי את הבקשה שלך בדף זה. אם אתה לא רואה תגובה לנושא חשוב אפשר לתייג פעם נוספת או לפנות בדף השיחה. זה גם בסדר להריץ בוט לאחר דיון ללא דגל בוט או להרצה מבוקרת (עריכות ניסוי שמתוארות לעיל). תוכל בבקשה לתקן את הקוד של הבוט כך שלא ישנה תווים מיוחדים ששוברים קישורים (ראה בדוגמאות שצוינו לעיל) ולאחר מכן אפשר יהיה להמשיך את הדיון. תודה, ערן - שיחה 07:59, 6 ביוני 2019 (IDT)

(דיון כללי לגבי דגל בוט ועריכת בוט הועבר לשיחת ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט#דגל בוט וסימון עריכה כבוט) ערן - שיחה 09:23, 8 ביוני 2019 (IDT)

משתמש:ListeriaBot[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:Magnus Manske
 • מטרה ומעט פרטים טכניים:
 • תוכנה:
 • יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים):

אין לי מושג על דרך הפעולה של הבוט, אולם הוא ותיק מאוד ועריכות שלו מופיעות כל הזמן ברשימת המעקב שלי (הוא מעדכן רשימות שונות לפי מידע מוויקינתונים). מכיוון שחשבון הבוט כבר מוגדר כבדוק עריכות אוטומטית, האם יש סיבה לא לתת לו דגל בוט, כדי לאפשר (למי שרוצה) לסנן את עריכותיו מרשימת המעקב? (או, לחילופין, אם לא סומכים על הבוט ורוצים שיבדקו את עריכותיו, מדוע יש לו הרשאות בדוק עריכות?)
אני לא מבין הרבה בבוטים, אולם לפי ויקיפדיה:בוט: "חשבון-בוט צריך לקבל "דגל בוט" (bot flag) או "דגל בוט גלובלי" (global bot flag) כך שלא יפריע למעקב השוטף אחרי דף השינויים האחרונים." תודה, Dovno - שיחה 17:03, 21 באוגוסט 2019 (IDT)