ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בדף זה מוגשות בקשות לקבלת דגל בוט בוויקיפדיה העברית. ראו את מדיניות הפעלת הבוטים למידע נוסף.

לפתיחת בקשה חדשה, לחצו כאן.
הוראות
 • כדי להוסיף בקשה חדשה, ניתן לבצע אחת משתי הפעולות הבאות:
 1. ללחוץ על הקישור הזה ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים. אין צורך לכתוב דבר בכותרת הפסקה.
 2. להעתיק את השורה הבאה לתחתית הדף:
== [[משתמש:שם הבוט|שם הבוט]] ==
* שם מפעיל הבוט: [[משתמש:שם משתמש|שם משתמש]]
* מטרה ומעט פרטים טכניים: 
* תוכנה: 
* יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים): 
~~~~
ולאחר מכן למלא את הפרטים המתאימים.
 • עליכם להריץ את הבוט בחשבון נפרד מהחשבון הראשי שלכם.
 • אנא תארו בדף המשתמש של הבוט את מטרתו, השפה שהוא משתמש בה, התוכנה שהוא משתמש בה, ופרטים רלוונטיים אחרים.
 • אנא קשרו את דף המשתמש של הבוט לבוטים שאתם מריצים באתרים אחרים, אם קיימים כאלה.
 • תתבקשו להריץ 50 עריכות ניסוי.

Requests for bot flags on the Hebrew Wikipedia should be written on this page. This wiki allows global bots (but not automatic approval of certain types of bots). Other bots should read the bot policy and follow the instructions below.

Click here to add a new request.
Instructions
 • To add a request,
 1. EITHER click this link and fill in the details, but do not add anything in the "subject/headline" or "נושא/כותרת" box;
 2. OR, copy the following text and paste it at the very bottom of the page:
<div style="direction: ltr;">
== [[User:Bot-Name|Bot-Name]] ==
* Operator User Name: [[User:User-Name|User-Name]]
* Purpose and short technical details: 
* Software: 
* Have bot flag at (links): 
~~~~
</div>
Fill in the details afterwards.
 • You have to run the bot from a separate user account than your main account.
 • Please describe in the bot's user page its purpose, the language it uses, the program it uses and other relevant details.
 • Please link the bot's user page to the bots you run in other sites, if any.
 • You will be asked to run 50 test edits.
ארכיונים (Archives)‏: 1, 2, 3
בוט סדר הפרקים[עריכת קוד מקור]

‏«kotz» «שיחה» 13:03, 2 בספטמבר 2017 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 07:29, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
גם אני בעד. משתמש אמין וכבר בעל דגל בוט למשתמש אחר (לא ברור לי למה לפצל אבל זו החלטתו). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:03, 6 בספטמבר 2017 (IDT)
כמו יונה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:04, 6 בספטמבר 2017 (IDT)

את מי צריך לתייג כאן? ערן? ‏«kotz» «שיחה» 22:59, 9 בספטמבר 2017 (IDT)

kotz: הוספתי את ההרשאה למשתמש. ערן - שיחה 23:10, 9 בספטמבר 2017 (IDT)

חן חן ‏«kotz» «שיחה» 23:14, 9 בספטמבר 2017 (IDT)

לאור השאלה שנשאלה, את מי יש לתייג. אז לכל הביורוקרטים, אני יודע שאתם סומכים על ערן בנושא זה אך טוב יהיה לפחות שתוסיפו את הדף לרשימת המעקב שלכם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:38, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

משתמש:Orielno Bot[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:Orielno (אני אצור את המשתמש הנוסף אם אקבל כאן אישור)
 • מטרה ומעט פרטים טכניים: עריכות באמצעות ויקיפדיה:AutoWikiBrowser, כדי למנוע הצפה של השינויים האחרונים (כמו שראיתי ש-Tomer T ביקש)
 • תוכנה: אין (חוץ מ-AWB)
 • יש לי דגל בוט באתרים הבאים (קישורים): (אין)

אוריאל, Orielno - שיחה 02:06, 28 בנובמבר 2017 (IST)

יש פה מישהו? ערן? אוריאל, Orielno - שיחה 21:52, 3 בדצמבר 2017 (IST)
Orielno, ראשית עליך ליצור את החשבון הנ"ל. שנית, רצוי שתחילה תפעיל את הכלי ללא הרשאת בוט, כך שמשתמשים אחרים יוכלו לראות את העריכות ביתר קלות ולהכיר את המשתמשים מבלי שיוסתר בשינויים האחרונים. לאחר יצירת החשבון אנא בקש כאן או בבקשות ממפעילים הרשאות בדוק עריכות אוטומטית. אחרי שתעשה בחשבון פעילות במשך מספר ימים אפשר יהיה להוסיף גם הרשאה זו. בברכה, ערן - שיחה 00:06, 4 בדצמבר 2017 (IST)
השתמשתי ב-AWB כבר לא מעט פעמים, בפרט בתקופה האחרונה. אבל אוקיי אני אשתמש בו קודם כמה ימים מהחשבון החדש. יצרתי את Orielno Bot, אפשר בבקשה לקבל בשבילו הרשאת בדוק עריכות אוטומטית? אוריאל, Orielno - שיחה 07:09, 4 בדצמבר 2017 (IST)
הוספתי את ההרשאה. אני יודע שכבר הפעלת יותר מפעם ומפעמיים את AWB, והכוונה היא בעיקר שמשתמשים אחרים יכירו את שם החשבון החדש. בברכה, ערן - שיחה 08:20, 4 בדצמבר 2017 (IST)
ערן אפשר עכשיו לתת דגל בוט למשתמש:Orielno Bot? אוריאל, Orielno - שיחה 23:27, 14 בדצמבר 2017 (IST)
Orielno: ראיתי שחלק מההחלפות שנעשות עם המשתמש הן החלפות סגנוניות (הינה ← היא, הינו ← הוא). החלפות סגנוניות לא נעשות בצורה אוטומטית, כי רוצים שעורך יקרא ויוודא שזה מתאים בהקשר. ראה למשל את מיוחד:חיפוש/סגנוניות prefix:ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/. אם אתה מתכוון להשתמש בכלי לצורך החלפות סגנוניות כאלו, חשוב לקרוא את ההקשר ולראות שהחלפה כזו מתאימה לפני ביצוע שלה. אין בעיה בעיני שתמשיך לעשות החלפות כאלו, ובפרט באמצעות AWB, בהנחה שאתה בודק את ההחלפה לפני (כלומר החלפות חצי אוטומטיות).
בכל אופן, במקרים שבהם רוצים שעורכים נוספים יוכלו לבדוק את העריכה לא נהוג לתת דגל בוט. (למשל משתמש:CommonsDelinker שהוא אומנם בוט, אבל אין לו הרשאות בוט כדי שמשתמשים אחרים יוכלו לעבור על העריכות). אני לא בטוח אם עריכות סגנוניות כאלו כדאי להסתיר מהשינויים האחרונים (אשמח לשמוע את דעתו של Eldad). ערן - שיחה 08:17, 15 בדצמבר 2017 (IST)
ערן זה לא סתם שינוי סגנון, לפי ויקיפדיה:לשון#שימוש באוגד – הוא, הנו השימוש במילים אלו הוא פשוט שגוי (למעט במקרים חריגים מאוד מאוד שגם לא מתרחשים אף פעם אצלנו (ראה "הינו בתפקיד אוגד" באתר האקדמיה ללשון העברית, אלו מקרים שלא באמת מתרחשים בוויקיפדיה, כמו "הינך יפה רעייתי", "הנני מוכן ומזומן"). אני משתמש ב-AWB רק לתיקון ולהגהה, לא לשינויי ניסוח סגנוניים. אם הקהילה סבורה שמדובר בצורת ניסוח תקינה, יש לתקן את האמור בויקיפדיה:לשון. אוריאל, Orielno - שיחה 09:02, 15 בדצמבר 2017 (IST)
(ולמקרה שזה לא היה ברור כמובן שאני בודק כל מקרה לגופו, הרי אלה תנאי השימוש ב-AWB. היו כמה וכמה מקרים בהם לא היה צורך לשנות כיוון שזה שם של אדם או שזה ציטוט של מקור בעברית, היו מספר מקרים ש"הינו" התייחס ל"היינו", והיו מספר מקרים בהם ההחלפה האוטומטית גרמה לניסוח להיות בעייתי, אז תיקנתי אותו ידנית (דרך החשבון הרגיל שלי). אלו גם הסיבות בגללן לא כדאי לתת לבוט לבצע זאת) אוריאל, Orielno - שיחה 09:13, 15 בדצמבר 2017 (IST)
אוריאל, תיקון קטן. בדיקה מראש היא לא תנאי שימוש ב-AWB. ברגע שאתה מקבל דגל בוט, אתה מסוגל להריץ אותו אוטומטית, על כל התיקונים. מעולם לא עשיתי זאת. מהסיבות הפורטות למעלה, וגם מכיוון שיש לו הרגל מגונה להוסיף עריכות שלו על עריכות שלך בלי לשאול, אלו שנראות לו מובנות מאליהן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:25, 15 בדצמבר 2017 (IST)
ב-Wikipedia:AutoWikiBrowser כתוב: "You are responsible for every edit made. Do not sacrifice quality for speed, and review all changes before saving". אבל אולי הם התכוונו למשתמש שאין לו דגל בוט? בכל מקרה אין לי כוונה להשתמש ב-AWB למשימות שלא דורשות שיקול דעת, הרי בשביל זה יש בוטים אוטומטיים לחלוטין. לפי דעתי חבל שאני אמלא 2/3 ויותר מדף השינויים האחרונים כשאני עובד עם AWB, אבל מה שנראה לך. הרי לא אני זה שאסבול מזה שאין לו דגל בוט :) אוריאל, Orielno - שיחה 11:48, 15 בדצמבר 2017 (IST)
אתה לא צריך לפנות אליי, כאילו אני לא נותן לך דגל. זה בכלל לא בשליטתי, ואין לי דעה שלילית בעניין. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:50, 15 בדצמבר 2017 (IST)
אה אופס יגאל, לא שמתי לב שאתה ענית לי ולא ערן :| אוריאל, Orielno - שיחה 11:53, 15 בדצמבר 2017 (IST)
ערן, לשאלתך לעיל, אני חושב שלעריכות סגנוניות מהסוג שהוזכר לעיל עדיף לא לתת דגל בוט, כי אלה עריכות שרצוי שעורכים יראו, יבדקו וכו'. אני לגמרי בדעתך, שחשוב לקרוא את ההקשר ולבדוק כל מקרה לגופו. (דרך אגב, במאמר מוסגר, ייתכן שבימים הקרובים לא אהיה זמין לתגובה מיידית, כמו עד עכשיו). אלדדשיחה 13:54, 16 בדצמבר 2017 (IST)

משתמש:Kovetzbot[עריכת קוד מקור]

 • שם מפעיל הבוט: משתמש:קובץ על יד
 • מטרה ומעט פרטים טכניים: מיועד כרגע לעריכות אוטומטיות דרך AWB, בשלב זה העריכות תהיינה חצי אוטומטיות. עריכות אוטומטיות לגמרי לא תתבצענה דרך החשבון, לפחות לא בחצי שנה הראשונה להפעלתו. לאחר מכן, אם אראה לנכון להריץ בוט אוטומטי, יהא זה רק אחר התייעצות מוקדמת.
 • תוכנה: AWB.
 • אין לי דגל בוט באתרים הבאים.

קובץ על ידשיחה ♦ 19:43, 20 בינואר 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד חזק יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:55, 21 בינואר 2018 (IST)