ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/ספרות נשים בעולם הערבי/ראשי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ברוכים הבאים למיזם ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות במסגרת הקורס ספרות נשים בעולם הערבי, בחוג ללימודי שפה וספרות ערבית בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית בירושלים.

כתיבת ערך בוויקיפדיה היא הזדמנות לכל סטודנט וסטודנטית לתרום למאגר הידע החופשי הגדול בעולם בתחום לימודיהם.

מיזם הכתיבה בוויקיפדיה במסגרת אקדמית הוא אמצעי הוראה אשר מוטמע במספר מוסדות אקדמאים ברחבי הארץ ותפוצתו הולכת וגדלה. המיזם נשען על שתי הנחות בסיסיות: ויקיפדיה היא אנציקלופדיה השואפת ליצור ערכים ברמה גבוהה, תוך פניה לאוכלוסיה רחבה; כל קורס אקדמי עוסק בעשרות מושגים, רעיונות, אישים או אירועים הראויים לסיקור רציני במסגרת האנציקלופדיה. כתיבת הערך יכולים להסתמך על התכנים הנלמדים בקורסים ודרכה יוקנו מיומנות כתיבה אקדמית ויכולות שיח מקצועי בשפה פשוטה המובנת לציבור הרחב.

כתיבת הערכים בוויקיפדיה תהיה מטלת הסיום של הקורס. הכתיבה תעשה בשלב הראשון על גבי מסמך רגיל תוך הקפדה על כללי הכתיבה הנהוגים בוויקיפדיה (שאינם רחוקים מכללי הכתיבה האקדמיים, עם מספר דגשים חשובים והתאמות נדרשות) ובסיום העבודה והבדיקה תועלה כערך לוויקיפדיה. הדבר יחייב התמודדות בסיסית עם ממשק העריכה וכללי העריכה בוויקיפדיה, דברים שיידונו בהרחבה בשיעורים ושהסטודנטים והסטודנטיות ייזכו בחניכה והדרכה בעניינם.

ויקיפדיה, מאגר ידע מרכזי וחופשי בו משתמשים כולם - אנשי תקשורת ועיתונות, מקבלי החלטות וכמובן גם הציבור הרחב - מאפשרת לכם.ן כסטודנטים וסטודנטיות לקחת חלק במיזם חופשי המציב במרכז את הגישה החופשית לידע מהימן ומוסמך ובאמצעותה תוכלו להנגיש את הידע שצברתם.ן לקהילה ולקדם את התחום המקצועי אותו אתם.ן לומדים.ות. הפרקים הבאים כוללים הנחיות לסטודנטים וסטודנטיות בקורס ומציגים את הערכים שנכתבו בקורס עד כה וערכים נוספים הדורשים כתיבה או הרחבה במסגרת המטלה שלכם.ן.


מרצה הקורס: ד"ר דניאל בהר.