טורניר המאסטרס (גולף)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טורניר המאסטרס, (מחוץ לארצות הברית מכונה לעתים מאסטרס ארצות הברית) הוא אחד מארבע אליפויות הגולף המקצועיות. הטורניר נערך בשבוע המלא הראשון של אפריל, והוא הטורניר המקצועי הראשון שמתקיים בכל שנה. בניגוד לאליפויות הגדולות האחרות, המאסטרס מתקיים מדי שנה באותו מקום, מועדון גולף פרטי בעיר אוגוסטה, ג'ורג'יה, ארצות הברית. המסלול קטן יותר מאלו של אליפויות גדולות אחרות, כי הטורניר הוא למוזמנים בלבד, וההשתתפות נקבעת על ידי מועדון הגולף.

לטורניר יש מספר מסורות. מאז 1949, מוענק לזוכה ז'קט ירוק שאותו יש להחזיר למועדון אחרי שנה. הארוחה בערב התחרות, שהונהגה על ידי בן הוגאן בשנת 1952, מתקיימת ביום שלישי שלפני הטורניר, בהשתתפות אלופי עבר וחברי הנהלה מסוימים של מועדון הגולף. החל משנת 1963, גולפאים מפורסמים, בדרך כלל אלופי עבר, מתכבדים במכת הפתיחה של הסיבוב הראשון.

ג'ק ניקלאוס הוא שיאן הזכיות בטורנירי המאסטרס לאחר שזכה שש פעמים בין 1963 ו-1986. זוכים ידועים אחרים כוללים את ארנולד פאלמר וטייגר וודס, עם ארבע זכיות כל אחד. גארי פלייר, שחקן גולף מדרום אפריקה, ששיחק בשנת 1961, היה השחקן הלא-אמריקאי הראשון שזכה בטורניר.

מאז שנפתח בשנת 1933 המסלול הראשון, הוא שונה פעמים רבות על ידי אדריכלים שונים. בין השינויים: הגומות עוצבו מחדש, מכשולי חול נוספו, מכשולי מים הורחבו, עמדות פתיחה חדשות נבנו, מאות עצים ניטעו, וכמה תלוליות הותקנו.

בשנת 2008 עמד סך כל הפרסים בטורניר על $7,500,000, מתוכם $1,500,000 עבור הזוכה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P sport.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספורט. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.