טיפון המילטון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טיפון "טאנג" המילטוןאנגלית:Tephen "Tang" Hamilton; הוא כדורסלן עבר אמריקני ששיחק בין השאר במיאמי היט מליגת ה-NBA, וגם בעירוני אשקלון מישראל.

המילטון החל את קריירת הכדורסל המקצוענית שלו במכללת מיסיסיפי סטייט, בה שיחק 4 שנים מוצלחות. לאחר סיום חוק לימודיו הוא החליט לנסות את מזלו בדראפט 2002, אך לא הצליח להיבחר. המילטון התבטא בחריפות בתקשורת המקומית של מיסיסיפי כשאמר שראה שחקנים "פחות טובים ממנו" נבחרים.

על אף כשלונו בדראפט, המילטון החל להתאמן עם קבוצת מיאמי היט והוחתם לשנתיים. במשחקים עצמם אכזב וזכה לדקות מועטות ושוחרר לאחר 5 חודשים בלבד.

הוא חתם בליגת הפיתוח של ה-NBA בעונת 2003 ונבחר לחמישיית העונה הראשונה של הליגה לאחר שהציג יכולת גבוהה בעונה זו. בעונת 2003/2004 חתם במאריפיול האוקראינית וזכה איתה באליפות המקומית. בשנת 2004 הוחתם על ידי הדטרויט פיסטונס ולאחר מספר משחקים שוחרר ממנה ל-NBDL. תהליך זה חזר על עצמו בעונה הבאה, עת שיחק בממפיס גריזליס ושוחרר שוב במהרה ל-NBDL.

בעונת 2006 הוזמן לשחק בנבחרת ארצות הברית בכדורסל בטורניר הכנה לאליפות העולם הקרבה, ולאחר מכן חתם בקבוצת E.T מהליגה הקוראנית הראשונה.

בתחילת עונת 2007 התחיל לשחק עם עירוני אשקלון.