טריקולוגיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טריקולוגיה היא ענף ברפואה אלטרנטיבית המתיימר להוות מקבילה לדרמטולוגיה שהיא ענף ברפואה הקונבנציונאלית העוסק במחקר וטיפול מדעיים-מבוקרים של בעיות ומחלות עור ושיער. עיסוק הטריקולוגיה בבעיות בריאות של השיער והקרקפת. התואר טריקולוג אינו מוכר על ידי משרד הבריאות.

המילה טריקולוגיה (Trichology), באה מיוונית, פירושה "תורת השיער", ביוונית: τριχός הוא שיער, לוגיה היא תורה.

הטריקולוג (Trichologist) אינו רופא, ואינו מותר לקבוע אבחנה רפואית או לרשום תרופות. הטריקולוג עובר תקופת הכשרה של 4-2 שנים לקבלת תעודה ולומד על השיער והקרקפת.[דרוש מקור] הטריקולוג לומד על המבנה הפיזי של הקרקפת, מבנה גוף השערה, שורש השיער, זקיק השערה. מהם הגורמים שמשפיעים על השיער ועל נשירת שיער.[דרוש מקור]

תומכי הטריקולוגיה טוענים כי טריקולוג בעל תעודה יכול לקבוע את גיל השערה, גזע, נפח ומידע נוסף על תכונות השיער, וכי הטריקולוג יודע להמליץ לגבי טיפול בשיער כולל אובדן שיער, נשירת שיער, התקרחות, בעיות קרקפת, פיאות, השתלת שיער, קשקשת, דלילות שיער, וצמיחת שיער.

"איגוד הטריקולוגים" הוא גוף ותיק המאגד את טריקולוגים הקיים מזה כ-100 שנה. זהו ארגון ללא מטרות רווח שהחל בפיתוח קורס באוניברסיטת דרום קליפורניה בשנת 1974, ומאז הכשיר סטודנטים ממדינות שונות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבהרה: המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי.