יום הסובלנות הבינלאומי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

יום הסובלנות הבינלאומי חל ב-16 בנובמבר. היום נוסד בשנת 1995 על ידי ארגון אונסק"ו המייצג את האומות המאוחדות. יום הסובלנות הבינלאומי מדגיש את חשיבות ההתייחסות בסובלנות כלפי האחר והשונה והסכנות שבחוסר סובלנות ויחס מפלה ולא שוויוני[1].

מטרות יום הסובלנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

יום זה נועד כדי להדגיש את החשיבות שבסובלנות ואת הסכנות שבחוסר סובלנות יחס מפלה ולא שוויוני. המטרות החינוכיות של יום הסובלנות בבתי הספר הן: קבלת השונה בלי קשר ל-פיזיות, גיל, מגדר, דת, תרבות ושפה.

מהי סובלנות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הערכים הבסיסים של הדמוקרטיה, התנהגות של אדם או קבוצה בכבוד, הבנה וללא אפליה כלפי השונים ממנו, מבחינה חברתית, תרבותית ודתית, גם אם הוא אינו מסכים עם דעותיהם, התנהגותם או אמונתם.

מה מאפשר לנו יום הסובלנות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

לבחון את עצמנו, לאתר את חוסר הסובלנות המתבטאת: באפליה, אלימות, אי צדק, מחוסר ידע ופחד. החינוך לסובלנות מאפשר לתלמידים לפתח חשיבה עצמית, ביקורת ומוסריות[2][3] . בהצהרת עקרונות הסובלנות של ארגון אונסקו נאמר: "סובלנות היא הרמוניה בין שונויות. היא אינה רק חובה מוסרית, אלא גם דרישה פוליטית וחוקית. כדי לחולל מודעות ציבורית, כדי להדגיש את הסכנות שבאי-סובלנות, וכדי לחדש את המחויבות ואת הפעולה למען קידום הסובלנות והחינוך, אנו מכריזים בזאת ש-16 בנובמבר יהיה "יום הסובלנות הבין-לאומי"[4].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Social sciences.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא מדעי החברה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.