מגדל 120

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מתחם הבורסה בשנת 2014
מגדל 120
אין תמונה חופשית
מידע על המבנה
סוג גורד שחקים
עיר רמת גן
מדינה ישראל
התחלת הבנייה 2021 בערך
סיום הבנייה 2024 בערך
גובה 520 מטר
קומות 120
אדריכל אבנר ישר
שימוש משרדים,מסחר

מגדל 120 הוא גורד שחקים עתידי המתוכנן להיבנות במתחם הבורסה ברמת גן, וצפוי להכיל כ-120 קומות, שייתנשאו לגובה של כ-520 מטרים, מה שיהפוך אותו לבניין הגבוה בישראל.

על הבניין[עריכת קוד מקור | עריכה]

השם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שמו של המגדל ניתן לו על שם מספר הקומות שצפוי הבניין להכיל, בדומה לברכה "עד מאה ועשרים".

התוכנית הנוכחית[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית הנוכחית, שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן בשנת 2019,[1] כוללת בנוסף למגדל שני מגדלים נוספים, בני 88 ו-77 קומות, בעלות כוללת של 5 מיליארד שקלים.[2] על התוכנית מופקד האדריכל אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים. גורדי השחקים יוקמו כחלק מהתוכנית להרחבת מתחם הבורסה ליהלומים. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, החליט עם כניסתו לתפקידו להרחיב את התוכנית ולהקים שלושה מגדלים חדשים, מגדל בן 120 קומות, מגדל בן 88 קומות ומגדל בן 77 קומות[3]

בקומה האחרונה של הבניין מתוכננות לקום תצפית, מסעדה ומתחם לאירועים מיוחדים.

התוכנית מיועדת לחבר בין תחנת הרכבת ארלוזורוב לבין "הקו האדום" של הרכבת הקלה, מה שיביא להפיכת המרחב שבין תחנת הרכבת, ציר ז'בוטינסקי ושדרות אבא הלל סילבר למתחם עסקים מודרני רציף אחד

השוואות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניין זה צפוי להיות הראשון בארץ שעובר בגובהו את רף החצי קילומטר, ולמעשה להיות גבוה מכל גורד שחקים שנחנך בעולם עד שנת 2010.

הוא צפוי להיות יותר מכפול בגובהו ממגדל עזריאלי בשרונה, הגבוה ביותר בישראל כיום, ובערך פי ארבעה מגורד השחקים הראשון בישראל, שנשא בתואר במשך כ-34 שנים, מגדל שלום מאיר.

לשם השוואה, לו הסתיימה בנייתו בשנת 2019 בה הוא אושר בוועדה המקומית, הוא היה הבניין העשירי בגובהו בעולם, ויותר גבוה מכל בניין שמחוץ ליבשת אסיה, אם מתעלמים מהתורן שבראש מרכז הסחר העולמי החדש בניו יורק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]