לדלג לתוכן

דוד קוליץ – הבדלי גרסאות

נוספו 28 בתים ,  לפני 10 שנים
מ
קישורים פנימיים
מ (בוט החלפות: ויצמן;)
מ (קישורים פנימיים)
נולד בירושלים ל[[חיים עמנואל קוליץ]], [[סופר]] ו[[יקיר ירושלים]], שהיה אחיו של הרב [[יצחק קוליץ]], רבה של ירושלים. אמו זלדה היא נכדתו של הרב [[יוסף חיים זוננפלד]]. קוליץ קיבל בביתו חינוך דתי ולמד בבתי ספר דתיים. לאחר שירותו הצבאי שימש עיתונאי ב[[ידיעות אחרונות]], [[הצופה]] ו[[היום]]. במקביל למד ב[[האוניברסיטה העברית|אוניברסיטה העברית]] [[מדע המדינה]], [[משפט מסחרי]] ו[[סטטיסטיקה]].
 
בסוף [[שנות ה-60]] הכיר את [[עזר ויצמן]], ומאז היה לידידו הקרוב ולימים שותפו לעסקים. כשוויצמן כיהן כשר התחבורה בממשלת האחדות הראשונה, בשנים [[1969]] - [[1970]], שימש קוליץ עוזרו ומנהל לשכתו. בתקופה שקדמה ל[[מלחמת יום הכיפורים]], שימש עוזרו של שר הביטחון [[משה דיין]], וכן שימש דובר המשלחת הצבאית הישראלית לשיחות השלום עם מצרים.
 
בשנת 1974 יסד את קבוצת "אלול טכנולוגיות" יחד עם קבוצת שותפים ובהם עזר ויצמן, [[מיקי אלבין]] ומנחם (מנטה) עצמון. במשך שנים שימש קוליץ המנכ"ל והיו"ר של החברה.
 
ב[[שנות ה-80]] שימש חבר נשיאות [[התאחדות התעשיינים]] בישראל וחבר נשיאות לישכת המסחר ישראל-אמריקה, וכן חבר בחבר הנאמנים של [[אוניברסיטת תל אביב]]. בשנותב[[שנות ה-90]] שימש יושב-ראש חבר הנאמנים של המרכז רפואי על שם "סורסקי" בתלב[[תל אביב]]. מאז [[1999]] הוא חבר ההנהלה וחבר חבר הנאמנים של [[הסוכנות היהודית]]. בתחילת העשור הראשון של המאה ה-21 כיהן כיושב-ראש מועצת המנהלים של [[בית התפוצות]]. הוא חבר בהנהלה ובנשיאות של לשכת המסחר הישראלית ובעבר שימש סגן נשיא שלה. מכהן כדירקטור במספר חברות עסקיות ומוסדות ציבור בישראל.
 
נשוי לנעמי, בתו של [[אליהו סחרוב]], ולהם שלושה ילדים.