לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "דיור מוגן"

הוסרו 37 בתים ,  לפני 5 שנים
מ
אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
מ
'''דיור מוגן''' הוא מרכז מגורים המיועד לבני [[הגיל השלישי]], ומספק להם מגוון שירותי רווחה, בריאות ופנאי. בשונה מ[[בית אבות]], דיור מוגן מורכב לרוב ממבוגרים בעליעצמאיים עצמאותבאופן מלאהמלא או חלקיתחלקי, שאינם נזקקים לשירותים סיעודיים (הגדרתו של קשיש כעצמאי נתונה למבחנים של גורמי הרווחה). דיור מוגן, כאמור, תומך גם כן בקשישים, אך הוא מיועד לבני גיל הזהב העצמאיים, אלה המסוגלים לבצע פעולות יום יומיות מבלי להזדקק לעזרה. חשוב לציין, כי הגדרתו של קשיש כעצמאי נתונה למבחנים של גורמי הרווחה.
 
דיור מוגן מייעד למבוגר שחי בו דירה קטנה, המאובזרת בחדר שינה, בסלון, במטבחון ואף ב[[רהיט]]ים. בסביבת הדירות המצויות במרכז דיור מוגן ניתן למצוא לרוב [[בית קפה]], [[חדר אוכל]], [[רופא שיניים]], [[חדר כושר]] ושאר מרכזי בילוי ופנאי עבור האוכלוסייה המבוגרת והעצמאית. בעוד שלטובת מגורים בבית אבות ניתן לקבל מימון ממשלתי, כשמדובר במעבר לדיור מוגן אין אפשרות לקבל מימון שכזה. התשלום עבור חיים במרכז דיור מוגן נעשה באופן פרטי בלבד. רוב המסלולים לצורך חייםלחיים במרכז דיור מוגן מחייבים דמי כניסה וכן תשלומים חודשיים עבור אחזקה.
 
דיור מוגן מאפשר לדייריו לנהל חיי חברה עצמאיים ומלאי פעילות. בתוך כך, דיור מוגן נועד לספק לבני גיל הזהב את כל השירותים החיוניים בשלב זה של חייהם, ביניהם צוותי רפואה וסעד, שמירה וביטחון 24 שעות ביממה, סיוע סוציאלי, סיוע פסיכולוגי, שירותי הסעדה וכמובן, אירועי תרבות ופנאי. כמו כן, בתמורה לתשלום חודשי מספק דיור מוגן שירותי ניקיון ותחזוקת חדרים.
 
סוג נוסף של דיור מוגן ההולך ונעשה נפוץ בארץבישראל הוא עבור אנשים הסובלים ממחלותמ[[מחלת נפש|מחלות נפש]], אך מסוגלים בעזרת סיוע, לחיות שלא במוסד אלא להישאר בדירתם, ולקבל את הסיוע אליהם לבית. סוג זה של דיור מוגן שונה מהדיור המוגן עבור קשישים בכך שהוא ממומן על ידי המדינה ומשרד הבריאות, וניתן כחלק משירותי סל שיקום. השירות מבוצע על ידי עמותות המשולמות ממשרד הבריאות, ובו ניתנים למתמודדים שירותי ליווי של עובדים סוציאלים ומדריכי שיקום.
 
==קישורים חיצוניים==