לדלג לתוכן

לוח העתקה – הבדלי גרסאות

נוספו 63 בתים ,  לפני 12 שנים
מ
עריכה
מ (עריכה)
'''לוח עריכה''' (Clipboard) הוא אזורחלק ב[[זיכרון מחשב|זיכרון המחשב]] שבו מאוחסנים [[נתונים]] באופן זמני. לוח העריכה מאפשר למשתמש להעביר ("לגזור") או להעתיק מידע (טקסט, תמונה, [[קובץ]] ועוד) מ[[תוכנית מחשב|תוכנית]] אחת הפועלת במחשב באותה עת לתוכנית אחרת הפועלת בו (וכן מתוכנית אל עצמה), או מתיקיה אחת לתיקיה אחרת (וכןלהעביר מתיקיהלמיקום אלשונה עצמה)על בצורההדיסק מהירה ויעילההקשיח). לוח העריכה עשוי להיות מיושם על ידי [[מערכת הפעלה|מערכת ההפעלה]] עצמה, או על ידי יישום עצמאי. כלכמו שאר המידע המאוחסן בזיכרון המחשב, המידע המאוחסן בלוח העריכה מתנדף עם כיבוי המחשב או [[אתחול]]ו.
 
ברובבדרך המקריםכלל, לוח העריכה מסוגל להכיל רק פיסת מידע אחת בכל עת. העתקהוהעתקה של פיסת מידע חדשה אל לוח תסיר באופן אוטומטי את פיסת המידע אשר הייתה שם קודם. "הדבקה" (העתקה מהלוח) של מידע לתוך [[תוכנה]] או תיקיה לא תסיר את המידע מהלוח. תוכנות מודרניות כגון [[מיקרוסופט אופיס]] מרחיבות על יכולותיו של לוח העריכה הקיים במערכת ומאפשרות לטפל במספר פיסות מידע במקביל.
 
== הלוח במערכת ההפעלה Microsoft Windows ==
 
* '''העתק''' או '''Copy''' - מעתיק את פיסת המידע שנבחרה אל לוח העריכה. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + C.
* '''גזור''' או '''Cut''' - מעתיק את פיסת המידע שנבחרה אל לוח העריכה '''ומסיר''' אותה מהמסמךמהמיקום המקורי. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + X.
* '''הדבק''' או '''Paste''' - מעתיק את המידע הקיים בלוח העריכה לתוך המסמךהמיקום הנבחר הנוכחי. בדרך כלל זמין גם בקיצור המקלדת Ctrl + V.
 
[[קטגוריה:תוכנות מערכת]]