מילווקי כלי עבודה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

כלי העבודה מילווקי היא חברה אמריקאית המפתחת, מייצרת ומשווקת כלי עבודה חשמליים ונטענים. הם מייצרים כלי עבודה חשמליים ונטענים, כלי עבודה ידניים, פליירים, מסורים, קאטרים, מברגים, טרימרים, וסטים של כלי עבודה. בשנת 2011 החברה החלה לשווק את הכלים באופן רשמי בארץ ישראל על ידי היבואן המורשה דלקו יבואנים בע"מ.

תערוכת כלי עבודה של מילווקי

בשנת 1918 מילווקי כלי עבודה הציגה את "המקדחה קלת המשקל הניידת הראשונה", בשם "HOLE SHOOTER" המקדחה הייתה באופן משמעותי יותר קלה מהדגמים המקבילים בשוק. ושקלה רק 2.2 ק"ג.

ההיסטוריה לפני שהוקמה החברה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכלי הראשון שייצר מילווקי תוכנן למעשה על ידי AH Petersen[1] . פטרסן הוסיף את אלברט סיברט בתור שותף לחברת הכלים AH Petersen. מפעל הייצור שלהם נהרס בשריפה בשנת 1923 והעסק יצא למכירה פומבית לאחר סגירת החנות בגלל הפסדי השריפה שהרסו את המפעל. בשנת 1924 רכש סיברט את שאר הנכסים והקים את חברת מילווקי כלי עבודה. המטרה העסקית שלו בשלב זה הייתה לשפר את ה- Hole-Shooter ולשדרג כלים של יצרנים אחרים בכדי להעניק להם עמידות לאורך זמן.

הכלים שהם עבדו עליהם באותה תקופה: מד דחיסה, מד דיגיטלי, מכשירי פילוס, בודקי תאורה, מכשירים לבדיקה וזיהוי, מדי טמפרטורה, מכשירים להדמיה תרמית, וכלים לחיתוך, גזירה, קידוח ומכשירים לגריסת חומרים; מטענים; ומוצרים שונים שהם מצאו ברחבי העולם.

היסטוריה של חדשנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך שנות השלושים מילווקי השיגה סיווג מהממשל הפדרלי והחלה לייצר את כל הכלים שלו לסטנדרט הציוד של הצי האמריקני. הם גם פיתחו מלטשות משלהם, פולישרים, פטישונים חשמליים ומשחזות.[2] החידוש העיקרי הבא שהביא מילווקי תאגיד כלי העבודה למגרש של הגדולים היה פטישון חשמלי עם יכולת קידוח עד 19 מ"מ ועם אפשרות לפעול גם כמקדח רגילה ללא מצב רטיטה. בהתבסס על ההצלחה בשוק של המקדחה החדשה הושקה זמן קצר לאחר מכן מקדחה קצרה יותר, קלה יותר עם אפשרות לעבודה בצורה נוחה יותר. פרוץ מלחמת העולם השנייה וגאות הייצור שלאחר מכן עזרו למילווקי כלי עבודה להיות ספק עיקרי עבור חיל הים האמריקני, בין השאר משום שמקדחת ה-Hole-Shooter תוכנן כבר בתקן של חיל הים. במהלך תקופה זו מילווקי כלי עבודה הוסיפה גם מצמד קפיצי למלטשות והמשחזות שלהם, מה שהפחית באופן דרמטי את ההדף במהלך ההפעלה, ובהמשך המצמד התווסף למסורים העגולים שלהם. ההתקדמות הגדולה הבאה הגיעה עם הצגת מסור החרב "SAWZALL" האייקוני בשנת 1951. ה-Sawzall היה המסור הממונע הראשון שנראה עם מבנה של מסור ידני. תאגיד כלי העבודה של מילווקי גם פיתח וייצר קו שלם של להבים עבור המסור החדש לחתוך סוגים של חומרים כולל עץ, מתכת רכה ומתכת מוקשה.

היסטוריית בעלות:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "A Brief History of Milwaukee Tools". Get Tools Direct (באנגלית). בדיקה אחרונה ב-10 ביוני 2020. 
  2. ^ "Milwaukee Tools: The History of the Brand". www.cableorganizer.com. בדיקה אחרונה ב-10 ביוני 2020. 
  3. ^ Amstar Seeks Firm Here
  4. ^ Business around Wisconsin
  5. ^ Atlas Copco Buying U.S Electric-Tool Maker
  6. ^ Milwaukee Electric Tool, other units to be sold for $626.6M