מלכיצדק (מדינה לכאורה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

"מדינת" מלכיצדק היא מדינה לכאורה.

"מדינת" מלכיצדק מוצגת באתר האינטרנט שלה כמדינה אמיתית הקיימת באוקיינוס השקט, ויש לה גם תביעה לשטח באנטארקטיקה. לפי אתר זה, שמה של המדינה הוא הדומיניון של מלכיצדק (Dominion of Melchizedek). על-פי טענות הרשויות האמריקאיות, "נשיא" המדינה, דייוויד קורם, הוא רמאי מקצועי.

על פי האתר, בירתה של המדינה מצויה באוקיינוס השקט, אולם היא מתעתדת לקבוע את בירתה בירושלים, עירו ההיסטורית של מלכיצדק, מלך שלם, הדמות התנ"כית המופיעה בספר בראשית שעל שמה קרויה המדינה.

מתחקיר של בוב סיימון בחדשות CBS ומתחקיר האתר quatloos (המשמש מוזיאון וירטואלי למעשי הונאה) עולה כי קורם עצמו לא ביקר מעולם באי ורק שמע עליו מפי עדי ראיה. הוא מתגורר בקליפורניה ומשם מפעיל את האתר של ה"מדינה". עוד מתברר כי האי, אם הוא קיים, כנראה מכוסה מים בתקופות הגאות. עיסוקיו של קורם בהקמת האי משלבים אווירה דתית בעסקים - קורם מנפק דרכונים, מציע אגרות חוב "ממשלתיות" ופוליסות ביטוח, ומשווה למקום אווירה של "מקלט מס".

למלכיצדק יש גם "קשר ישראלי", בדמותו של ולדימיר זוטולובסקי, שנאשם בבית משפט השלום בקריית גת בהנפקת דרכונים ואישורי שהייה מזויפים תוך שהוא מציג עצמו כקונסול של מדינת מלכיצדק. על פי דיווחים בכלי התקשורת נאלצה המדינה לעמול קשה בבית המשפט כדי להסביר לשופטת כי מדינת מלכיצדק איננה אלא פיקציה.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ טובה דדון, החל משפטו של חוזה מדינת מלכיצדק, באתר ynet, 21 באפריל 2003