מן המיצר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מן המיצר
מן המיצר.png
פעילות סיוע לנפגעי תקיפה מינית במגזר החרדי
מדינה ישראל
מטה הארגון ירושלים, ישראל
מקום פעילות רחבי ישראל
מייסדים עו"ד רבקה שוורץ
תאריך הקמה 2012
אתר הבית
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

עמותת מן המיצר - סיוע לנפגעי עבירה במגזר החרדי הוא הארגון הראשון במגזר החרדי, המעניק בהתנדבות ייעוץ ולווי לנפגעים ונפגעות תקיפה מינית בצד המשפטי ובצד הנפשי. הארגון הוא וולנטרי ופועל משנת 2012, נושא את קולם בפני החברה הישראלית בכלל והחברה החרדית בפרט, בפני רשויות החוק ומערכת המשפט ופועל ליצירת חברה מוגנת ובריאה יותר בכל הקשור למודעות, התמודדות עם מקרי תקיפה מינית, ומניעתם.

מטרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עורכי הדין ב"מן המיצר" מעניקים לווי וייצוג משפטי לנפגעי עבירה במגזר החרדי. תוך שהם נושאים קולם של הנפגעים ומלווים אותם בכל שלבי ההליך המשפטי לשם קידום זכויותיהם מול הרשויות, הן בהליך הפלילי, הן בהליך האזרחי, הן בהליך הנזיקי מול הפוגע והן בלווי מול רשויות הרווחה והביטוח הלאומי, בלווי בוועדות לקביעת מצב נפשי, תוך שמירה על אינטרס הנפגע, על כבודו ושמירת שמו הטוב, עם דגש על צרכיו כחרדי.

תוצאות והשפעה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארגון 'מן המיצר', מעלה את נושא המלחמה בעבירות מין במגזר החרדי, לשיח הציבורי. באמצעות כנסי מודעות ומוגנות לקהל הרחב וכן, באמצעי התקשורת המתאימים והאפשריים לצורך העלאת המודעות ויצירת הרתעה בקרב פוגעים פוטנציאליים בתוך המגזר וכן לדעת שיש מי שישא את קולם של הנפגעים בכל מקרה של פגיעה.

'מן המיצר' בחברה החרדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

'מן המיצר' פועלים בשיתוף פעולה עם ארגוני הסיוע הנפשי השונים ומעמידים לרשות הנפגעים סיוע ולווי רגשי ונפשי, על מנת לקבל כלים כיצד להתמודד עם הפגיעה, כמו גם כלים שיאפרו לנפגעים להתמודד לאורך ההליכים המשפטיים, באם יבחרו לפתוח בכאלה.

ארגון 'מן המיצר' שם אל ליבו את העובדה כי דווקא במגזר החרדי, חסרה מודעות לזכויות נפגעי העבירה, ברוב המקרים אין הנפגע מודע כלל לעובדה שיש לו זכות כלשהי להתערבות בהליך המשפטי והוא מוצא את עצמו מושלך בין הכיסאות, ללא ייצוג הולם, כאשר גם אם הוא נחשף לזכויותיו כנפגע, הוצאות עו"ד הן מעבר ליכולתו, והוא מוותר עליהן לטובת טיפול בלעדי, של מערכת האכיפה והתביעה במדינת ישראל.

ארגון מן המיצר מלווה ברבנים, אשר שמו לנגד עיניהם את טובת הנפגעים והיא בלבד, הם מעניקים תמיכה וסיוע לנפגע בכל שלב וזאת עד להבאת השקט לנפשם של הנפגעים.

תוך שימת דגש על טובת הנפגע, בין אם יבחר בהליך משפטי ובין אם יבחר בלווי מקצועי, ייעוץ וטיפול רגשי ונפשי בלבד. מטרת הארגון להגן על נפש הנפגע, בלבד.

פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הגברת מודעות - העמותה פועלת להגברת התודעה הציבורית באמצעים מגוונים של הסברה ותקשורת בנושא פגיעה מינית בציבור החרדי, יחד עם השתתפות בכנסים ודיונים בנושא ושיתופי פעולה עם גופי ממשל.
  • כלים מקצועיים - 'מן המיצר' נותנים הכוונה מקצועית, טיפולים נפשיים וליווי של הנפגעים
  • תהליכי חקיקה וסיוע משפטי - 'מן המיצר' מעניקים לנפגעים סיוע משפטי, ופועלים בוועדות למען חקיקה בתחום הפגיעות המיניות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]