משתמש:ChipsIL

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ערכים שכתבתי
Wikipedia-logo-v2.svg
קבצים שהעלתי

"הצלחה היא לאהוב את עצמכם, לאהוב את מה שאתם עושים, ולאהוב את הדרך שבה אתם עושים את זה"

מקדונלדס- החברה האהובה עליי

אני ChipsIL, תלמיד כיתה ז' שלומד בעיר חולון בכיתת מצוינות מדעית-טכנולוגית. תחומי העניין שלי שאני מתעסק בהם הם מדעי החברה, תזונה ומדעי המחשב. אני לא מתכוון לחשוף את שמי בזמן הקרוב. אך הכינוי שלי הוא נועם, זה השם השני שלי.

המאכל האהוב עליי הוא כמובן צ'יפס, לא עובר יום בלי שאני אוכל אותו. אני מודע לסכנות ולבעיות הבריאותיות שגורם המאכל, אך אני לוקח את הסיכון. אם אני אוהב את זה? אז למה לא?

מבחינה מדינית, אני ימני כמעט קיצוני. אני לא חושב שיש בעיה עם שמאלנים, אך איני תומך בהם. אני חושב שארץ ישראל שייכת לנו, לעם היהודי.

אני יהודי-מסורתי. אין לי שום בעיה עם אתאיסטים ולהפך, אני מכבד אותם ואת רצונם. אך אני שומר מסורת מכמה בחינות - אני שומר כשרות מלאה, אני צם ביום כיפור, חוגג את כל החגים ומבצע את מסורתם וכולי.

משנה ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

איכות או כמות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

תמיד חשבתי מה יותר חשוב ומשמעותי, לכתוב 10 קצרמרים או ערך אחד מפורט. לדעתי, זה לא חשוב איזה ערך אתם כותבים, הדבר הכי חשוב בערך לפי דעתי היא המקורות והקישורים החיצוניים שמופיעים בערך. אם לא יופיעו מקורות או קישורים הערך מיותר לחלוטין וזה לא משנה אם הוא קצרמר או מפורט. הדוגמא הכי גדולה שראיתי בויקיפדיה (נכון ל27 במרץ 2018) היא הערך "סן פרנסיסקו", ערך מפורט אך ללא הערת שוליים אחת! הוא בעל קישורים חיצוניים אחדים שרובם לא עניינים. זוהי דוגמא לערך מפורט שאין בו מקורות בכלל.

מחיקת ערכים בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעיקרון, אני נגד קיצוני בנוגע למחיקת ערכים בויקיפדיה. הנושא שבעיקר מפריע לי הוא "הבהרת חשיבות". לפעמים החשיבות לא מופיעה בערך, אך זוהי לא סיבה למחוק ערך שלם שבן אדם השקיע זמן מחייו. קרו לי בעבר מקרים שבהם מחקו לי ערכים עקב אי הבהרת חשיבות. לכל אדם יש נקודת מבט שונה, ומשתמשים בויקיפדיה לא מנצלים זאת. אם בערך אין חשיבות הערך אוטומטית נמחק.

אני מאמין כי המשתמשים בויקיפדיה יבינו כי מחיקת ערכים לא מועילה לויקיפדיה. אם הערך קצרמר מדי, אולי אתם תחפשו משהו על מנת להרחיב אותו? (כמובן אני לא מתייחס לערכים כמו "איציק הגבר" וכולי..)

ולעורכי ויקיפדיה, כשאתם יוצרים קצרמר הוסיפו את התבנית "תבנית: בעבודה מתמשכת", ככה העורכים האחרים בויקיפדיה יוכלו להוסיף מידע אל הערך.

ציוני דרך[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערך "true caller"
ערך שיצרתי "מיץ עגבניות"

2017[עריכת קוד מקור | עריכה]

2018[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך שיצרתי "Google Assistant"

מדליות, מאכלים ועיטורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תודה רבה לכל מי ששלח לי מדליות וכולי.. זה מחמם את ליבי! גם בימים קשים קיבלתי כאלה, וזה גרם לי לסיפוק ולתחושה טובה!

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
אני רוצה שתדע שראיתי את תרומתך הרבה לוויקיפדיה! אני מעריך את פועלך (ואת היותך בן נוער כמוני) ונותן לך כוכב להתחלה מתוקה. אופק ~ בואו נדבר ~ טובים השניים מהאחד 06:18, 2 בפברואר 2018 (IST)

תודות לכבוד 100 ערכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תודה רבה לכל מי שעזר לי להגיע ל100 ערכים. לא ייאמן שבמספר חודשים מועט שאני פעיל בויקיפדיה הגעתי למספר הזה. אז בכל מקרה, תודה ענקית ל..

  • אגסי, שעזר לי בכתיבת הערכים, תמך בי לאורך כל דרכי ועזר לי לשפר את כל ערכי. תודה!
  • בקרה וייעוץ, שעזר לי בכתיבת הערכים וניסוחם ועזר לי ללמוד על ויקיפדיה העברית.
  • גילגמש, למרות שכעסתי עליך שהכנסת אותי לחונכות, בזכותך השתפרתי ונכנסתי לחונכות המדהימה הזאת. תודה ענקית.
  • יוניון ג'ק, בין המשתמשים היחידים שעקבו אחרי וניסו לעזור לי לטובה. בכל מקרה, תודה רבה לכל התיקונים שלך והעזרה שלך בכתיבתי!
  • כ.אלון - למרות המחלוקות בינינו, בזכותך למדתי רבות על הויקיפדיה ועל חוקותיה ובזכותך למדתי לא לחזור על פעולות רבות. תודה.
  • חזרתי, המשתמש היחיד שגרם לי לשמוח ביום ההחלטה לחונכות שלי, שבאמת שיפר לי את המצב רוח. תודה רבה!

והתודה המיוחדת :

  • אופק, החונך המדהים שלי, שבלעדיו לא הייתי ממשיך לפעול בויקיפדיה. תמיד תמך בי ונתן לי הרגשה שמישהו סומך עליי. תמיד נתן לי הרגשה שמישהו מאמין בי. החונך הכי טוב שהיה ויהיה. הבן אדם הכי מדהים שפגשתי, הבן אדם הכי חכם ויצירתי. אופק, אני מבקש ממך אלף תודות, תודה רבה שעזרת לי לכתוב ולשפר את כל הערכים שלי. בלעדיך לא הייתי ממשיך לכתוב ערכים. אתה מצחיק ואתה זורם וכיף לי להיות בחונכות שלך. זוכר שאמרתי לך שאני רוצה שהחונכות תגמר כבר? יודע מה? אני מעדיף שהיא לא תגמר לעולם ושנמשיך להיות בקשר.

לכל מי שרוצה לברך אותי, שיכתוב לי משהו נחמד בדף שיחה, זה יופיע בלשונית זו :