משתמש:Gev100/Smosh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

סמוש (Smosh באנגלית) הינם זוג בדרני-אינטרנט מצליחים הנקראים אנתוני פדייה (נולד ספטמבר 16, 1987) ואיאן הקוקס (נולד נובמבר 30, 1987). לזוג 13.5 מיליון הרשמות ב- You Tube נכון לסוף שנת 2013.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

2002-2006 : התהוות והתפרסמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכול התחיל כאשר אנתוני בנה אתר ב2002 בשם Smosh.com ויצר כמה אנימציות פלאש. הוא ציין שהשם Smosh נוצר בטעות, כאשר חברו הסביר לאנתוני מהו Mosh Pit ואמר בטעות Smosh Pit. לאחר מכן, חברו של אנתוני, איאן הקוקס הצטרף לפרויקט. שניהם נפגשו לראשונה בכיתה ו'. הם נהפכו לחברים מיידית ומהר מאוד גילו את החיבה שלהם לקומדיה. ב 2005, הם יצרו משתמש ב You Tube והתחילו לצלם סרטונים שונים ביחד, בעיקר סרטונים בו הם מזיזים את השפתיים כאילו הם שרים שירי פתיחה של תוכניות טלוויזיה שונות לילדים כגון מורטל-קומבט, פאוור-ריינג'רז וצבי הנינג'ה. בהתחלה סרטונים אלה לא פורסמו אך אחרי ששלחו סרטונים אלה לחבריהם, החליטו לבסוף להעלותם לערוץ ה You Tube שלהם.

עוד אחד מהסרטונים המוקדמים הוא "שיר הפתיחה של פוקימון" הועלה בנובמבר 2005. הסרטון היה באותו סגנון של הזזת השפתיים כמו הסרטונים הקודמים, אך שלא כמותם, הסרטון התפרסמם במהירות עצומה וכעבור זמן מועט הגיע ל 24.7 מיליון צפיות, הסרטון הכי נצפה בכל האתר באותו הזמן. הסרטון הוביל במספר הצפיות במקום הראשון למשך חצי שנה עד שהוסר על ידי האתר.