עזרה:מציאת שם הודעת מערכת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף מיוחד:הודעות המערכת מופיעות אלפי הודעות, ולמרבה הצער לא ניתן למצוא את שם ההודעה בעזרת הטקסט של ההודעה בצורה ישירה.

מפעילים ועורכי ממשק של ויקיפדיה העברית יכולים לשנות את הטקסט של ההודעה בוויקיפדיה בעברית בלבד, והשינוי מופיע מיד. כל משתמש שרשום באתר translatewiki.net יכול לערוך את הטקסט שמופץ עם תוכנת מדיה־ויקי. עריכה כזו תופץ גם לוויקיפדיה בעברית תוך כיומיים.

כדי לערוך את ההודעה בוויקיפדיה בעברית או ב־translatewiki.net צריך לדעת את שם ההודעה אותה רוצים לשנות. דף זה מפרט את הדרכים למציאת שם ההודעה.

ניתן למצוא את שם ההודעה בכמה דרכים:

  • הפעלת כוח ("brute force"): במילים אחרות, מעבר על כל ההודעות בדף מיוחד:הודעות המערכת, ושימוש בפונקציית החיפוש של הדפדפן, עם הטקסט העברי המתאים. פעולה זו היא יקרה ואטית - כאמור, יש מעל עשרת אלפים הודעות. זו האפשרות האחרונה שמומלצת, אם כל האפשרויות האחרות נכשלו. אם בוחרים לעשות זאת, כדאי לבחור לראות את המספר המרבי של ההודעות (5000) במסך אחד.
  • ניחוש קידומת שם ההודעה: לפעמים ניתן לנחש את קידומת שם ההודעה. לדוגמה, הודעות שקשורות בפונקציית ה"תודה" מתחילות ב־"thank". הזנת הקידומת הזאת לתיבת המסנן מציגה במהירות וביעילות כמה עשרות הודעות רלוונטיות במקום עשרות אלפי הודעות.
  • ניתן להורות לוויקיפדיה להציג את שם ההודעה במקום ההודעה עצמה. זה נעשה על ידי בחירת "שפה" פיקטיבית בשם qqx, ומבוצע באופן הבא: בדף שמופיעה בו הודעת המערכת המתאימה, בִדקו את שורת הכתובת של הדפדפן, ומִצאו האם השורה כבר מכילה סימן שאלה, "?". אם אין סימן שאלה, הוסיפו לשורת הכתובת ?uselang=qqx. אם כבר מופיע סימן שאלה כחלק מהכתובת, הוסיפו &uselang=qqx. אחרי התוספת לשורת הכתובת לחצו Enter, והדף ייטען שוב, והפעם במקום כל הודעת מערכת יופיע שם ההודעה. ניתן להתקין סקריפט 81 שמוסיף ל"תפריט הנסתר" סעיף "הצג הודעות מערכת", שיבצע זאת הפעולה עבורכם בכל דף בו אתם נמצאים.