לדלג לתוכן

פינרפין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פינרפין
Finarfin
יוצרים ג'. ר. ר. טולקין
מידע
שם אמיתי Arafinwë
גזע עלף
מין זכר
תואר מלך
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

פינרפיןאנגלית: Finarfin) הוא דמות בלגנדריום של טולקין. הוא היה נסיך עלפים, בנם של פינווה וינדיס, אחיו של פינגולפין ואחיו למחצה של פאנור.

חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

פינרפין נולד באמן למלך העליון על הנולדור, פינווה, ואשתו ינדיס שהייתה אחותו של ינגווה, מלך הוונייר. לא ידוע הרבה על ילדותו, אך מסופר שהיה רגוע יותר משני אחיו הבכורים, פאנור ופינגולפין, שהיו חמי מזג וסוערי רוח. כשהכריז פאנור על עזיבת הנולדור את אמן, פינרפין הצטרף לאחיו הבכורים במסע, אך לאחר שמנדוס הטיל את קללתו על הנולדור, פינרפין ועדתו חזרו לאמן. יותר מכך לא מסופר על פינרפין, אך מסופר שבקרב הגדול של סוף העידן הראשון, כשנקראו הוולאר והעלפים שבאמן לעזור לגזעי הארץ התיכונה, שב פינרפין איתם ולחם במלחמה כנגד מורגות'.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחתו של פינרפין היא ענפה. אביו היה פינווה, עלף קדום והמלך העליון על כל הנולדור. אימו הייתה ינדיס, אחות ינגווה, המלך העליון על הוונייר. אחיו הבכורים היו פאנור ופינגולפין, שנהרגו שניהם במהלך המאורעות של העידן הראשון. ממנו יצא בית המלוכה השלישי בחשיבותו בעולם של טולקין, בית פינרפין. פינרפין נישא לאלווה, בתו של מלך הטלרי. ילדיהם היו פינרוד "ידיד האדם", נסיך נולדור ומלך נרגותרונד, גלדריאל גבירת לוריין, איגנור ואנגרוד. בת גלדריאל היא קלבריאן, שהיא אימה של ארוון. כך הופך פינרפין לסבא רבא רבא של אלדריון, בנו של ארגורן השני והמלך העליון על הדונדיין בעידן השלישי.