צלקת המילה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פין עם צלקת ברית מילה גלויה

צלקת המילה מתייחסת לצלקת אצל גברים שעברו מילה. בחלק מהמקרים הצלקת יכולה להיות בצבע כהה יותר, ובכל המקרים היא תקיף את ציר הפין .

מראה חיצוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצלקת, המקיפה את ציר איבר המין בחלקו העליון, ממוקמת בגבול עור הציר ושארית העורלה הפנימית, שהיא החלק של העורלה שלא הוסרה במהלך ברית המילה. שריד עורלה זה הוא רירית שנמצאת בין העטרה לצלקת ברית המילה, מה שגורם לריפוי רקמות שונה. בברית מילה למבוגרים חלק מהפרנולום עשוי להישאר על כנו. שארית העורלה היא רירית מיובשת ולעיתים קרובות יכולה להיות בעלת צבע ומרקם שונה משאר עור הפין. הצבע יכול להיות ורדרד או בצבע בהיר, והוא בדרך כלל מתכסה בקרטין כדי להגן עליו מפני סביבה יבשה. חלק מצלקות ברית המילה מתאפיינות בהבדל צבע ניכר על המוט.

צלקת המילה תלויה בטכניקה בה ברית המילה נעשתה. טכניקות כירורגיות פתוחות תוך שימוש בתפרים עלולות לגרום להצטלקות לא אחידה במקום בו הונחו התפרים. בריתות ברית מילה לא דורשות תפרים ולכן יכולות לגרום לצלקת עדינה ושווה. ברית מילה לאחר תקופת הילוד המתבצעת ללא תפרים (טכניקות המשתמשות בדבק רקמות ציאנו-אקרילט במקום תפרים וטכניקות כמו פלסטיבל שמתרפאות בכוונה משנית ) גורמות לרוב לצלקת היקפית אחידה. [דרוש מקור]

תמונות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Gray490.png ערך זה הוא קצרמר בנושא אנטומיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.