רנו פלואנס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רנו פלואנס
גרסת 2011
גרסת 2011
מאפיינים כלליים
יצרן רנו
שנות ייצור 20092016
מודל קודם רנו מגאן סדאן II
מודל אחריו רנו מגאן גרנד-קופה (IV)
סיווג משפחתית
מרכב 4 דלתות סדאן
פלטפורמה מנוע קדמי
אורך 4,618 מ״מ
רוחב 1,809 מ״מ
גובה 1,478 מ״מ
מפרט טכני
מנוע 1.6 ליטר בנזין, 2.0 ליטר בנזין
1.5 ליטר dCi טורבו-דיזל
הילוכים

5/6 הילוכים ידנית

6 הילוכים אוטומטית CVT
קשר רנו מגאן

רנו פלואנס (צרפתית: Renault Fluence) היא מכונית משפחתית בתצורת סדאן, שיוצרה על ידי חברת רנו הצרפתית. רנו פלואנס יוצרה בטורקיה ושווקה בעיקר במדינות מתפתחות במזרח אירופה ובאסיה. המכונית לא שווקה במערב אירופה - שם מכרה רנו מכונית משפחתית בתצורות האצ'בק וסטיישן בשם רנו מגאן. רנו פלואנס החליפה את גרסת הסדאן של רנו מגאן, ששווקה בצורותיה השונות בין השנים 1996 - 2009. הפלואנס פותחה בשיתוף עם קונצרן סמסונג הקוריאני, ובחלק ממדינות העולם המכונית נמכרת תחת השם "סמסונג SM3". בהיצע הדגמים של רנו, הייתה הפלואנס ממוצבת מעל רנו קליאו הקטנה ומתחת למכונית המנהלים רנו לאטיטיוד. בנוסף לרנו פלואנס, מייעדת רנו דגמים נוספים לשווקים מתפתחים. רנו סימבול היא משפחתית קטנה אשר יוצרה בטורקיה על בסיס הרנו קליאו ונמכרה במדינות מתפתחות, וכך גם דגמי רנו אחרים המיוצרים במפעלי דאצ'יה שברומניה - משם הגיעה לישראל רנו לוגאן MCV, ולאחר מכן גם דגמי החברה הסדירים כאשר הושק בישראל מותג דאצ׳יה. לישראל מיובאים דגמי רנו על ידי חברת "קרסו מוטורס", המייבאת בנוסף את דגמי ניסאן ואינפיניטי.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

רנו פלואנס הושקה בעולם ברבעון השלישי של שנת 2009. ההשקה העולמית נערכה בטורקיה. הפלואנס זכתה למחמאות בעיתונות הרכב בכל מה שנוגע למרווח הפנימי, תא המטען ונוחות הנסיעה - אך מנגד נשמעו ביקורות על איכות הרכבת החומרים בתא הנוסעים, על ביצועי המנוע בדגמי הבנזין ועל הנדסת האנוש. רנו פלואנס לא הועמדה למבחני הריסוק האירופאיים של איגוד הבטיחות יורו NCAP, אך הגרסה החשמלית של הפלואנס נבחנה וזכתה לציון של 4 כוכבים - נמוך מהסטנדרט המקובל במכוניות משפחתיות בתקופה זו. רנו פלואנס משווקת בעולם עם שלושה מנועים שונים. המנוע הבסיסי הוא מנוע בנזין בנפח 1,600 סמ"ק. בעת השקתו סיפק המנוע 105 כוחות סוס ובהמשך שודרג הספקו ל-115 כוחות סוס. מנוע בנזין נוסף הוא מנוע בנפח 2,000 סמ"ק (143 כוחות סוס). בהיצע קיים גם מנוע דיזל בנפח 1,500 סמ"ק (110 כוחות סוס). תיבות ההילוכים של הפלואנס הן תיבת הילוכים ידנית עם 5 או 6 יחסי העברה ותיבה אוטומטית רציפה שהחליפה תיבה מיושנת בעלת 4 הילוכים. בחלק מהדגמים מוצעת תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים.

רנו פלואנס הגיעה לישראל בחודש נובמבר 2009. בתקופה הראשונה נמכרה הפלואנס בגרסה אחת בלבד, עם מנוע בנזין בנפח 1,600 סמ"ק בהספק של 105 כוחות סוס. גרסה זו נמכרה בכמויות גדולות לציי רכב. בחודש אוגוסט 2010 נוספה להיצע בישראל גרסה חדשה עם מנוע בנזין בנפח 2,000 סמ"ק ותיבת הילוכים רציפה - אותו שילוב שקיים גם בניסאן קשקאי. המנוע החדש שיפר את ההספק ל-143 כוחות סוס.

בחודש יוני 2011 הושקה רנו פלואנס בגרסת טורבו-דיזל, עם מנוע בנפח 1,500 סמ"ק המשודך לתיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים או לתיבת הילוכים ידנית. על אף שגרסה זו מציעה הספק דומה לזה של גרסת ה-1,600 סמ"ק בנזין, העלייה במומנט שיפרה את הביצועים. מלבד הביצועים, גרסת הדיזל של רנו פלואנס הציגה שיפור משמעותי גם בצריכת הדלק: על פי נתוני היצרן, גרסה זו משיגה צריכה של 22.7 ק"מ לליטר - נתון עדיף לעומת דגמים משפחתיים מתחרים.

בחלק מהזמן גרסת הדיזל הייתה לגרסה הנמכרת ביותר של רנו פלואנס בישראל, וגם בשוק היד השנייה שומרת גרסה זו על ערכה טוב יותר מגרסאות הבנזין. בחודש אוגוסט 2013 הציגה ממשלת ישראל את שיטת המיסוי הירוק החדשה, שפגעה בדירוג של רכבי הדיזל. רנו פלואנס בגרסת הדיזל עלתה מקבוצת הזיהום הרביעית לקבוצה ה-14, מה שהביא לעליה במחירה (על אף שהיבואנית ספגה חלק ניכר מעליית המס).

בחודש יולי 2011 החלה להימכר בישראל רנו פלואנס החשמלית (נקראת גם רנו פלואנס Z.E) על ידי חברת "בטר פלייס". במרבית מדינות העולם נמכרת הפלואנס החשמלית כמכונית חשמלית נטענת. בישראל ובדנמרק שווקה הפלואנס החשמלית על ידי חברת "בטר פלייס" עם סוללה מתחלפת. בחודש מאי 2013 הוגשה לבית המשפט בישראל בקשה לפירוק חברת "בטר פלייס" והשיווק נעצר.

פלואנס לאחר מתיחת הפנים
פלואנס כניידת משטרה בפרנה, ברזיל

מתיחת הפנים
ברבעון הרביעי של שנת 2012 הוצגה מתיחת הפנים של רנו פלואנס בתערוכת הרכב של איסטנבול, ובחודש פברואר 2013 הגיעו הדגמים המחודשים לישראל. במסגרת השינויים קיבלה רנו פלואנס עיצוב מחודש לחזית המכונית שבמרכזו סמל מוגדל של רנו. גרסת הבנזין 1,600 סמ"ק עברה שיפור וההספק עלה מ-110 ל-115 כ"ס, ובנוסף הוחלפה תיבת ההילוכים האוטומטית לתיבת הילוכים רציפה - מה שהביא לשיפור בתצרוכת הדלק.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא רנו פלואנס בוויקישיתוף