שיחה:אזרח ותיק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אמינות[עריכת קוד מקור]

כדי לתת קישור לטקסט של חוק האזרחים הוותיקים, פניתי לגוגל, וזה המליץ לי במקום הראשון על אתר הביטוח הלאומי, ללא ספק אתר של גוף מכובד, כזה שאפשר לבטוח בו. אך אבוי, ברגע שהתחלתי לקרוא את החוק, שמתי לב שהגדרת אזרח ותיק בו מיושנת, משום שהיא הוחלפה במסגרת חוק גיל פרישה שנחקק לפני 4 שנים. באתר "מוטק'ה" מצאתי נוסח עדכני של החוק, ולכן הוא זוכה להופיע בקישורים החיצוניים. דוד שי - שיחה 21:11, 29 ביולי 2008 (IDT)

הגדרה[עריכת קוד מקור]

ההגדרה הנוכחית מלמדת את הקורא ש"אזרח ותיק" הוא מושג תקין פוליטית ל"זקן" - דבר ראשון זה לא נכון ("הסבא הזקן" שלי איננו "הסבא האזרח הותיק שלי"). דבר שני, זו לא מהות המושג. המהות היא קטגוריה חוקית על בסיס גיל המקנה לחבריה הטבות מסויימות הקבועות בחוק. בשולי הדברים ניתן לציין שהטרמינולוגיה של המושג הושפעה ממגמת התקינות הפוליטית ולכן נבחר המושג הנוכחי ולא "קשיש" או "זקן". בברכה, אורי שיחה 08:07, 30 ביולי 2008 (IDT)

תוקן. שנילישיחה 08:23, 30 ביולי 2008 (IDT)

משתלמת או משולמת[עריכת קוד מקור]

אני מבין שהנוסח בחקיקה הוא "משתלמת", אבל תמיד עדיף לעשות שימוש בשפה פשוטה ומובנת יותר, וכיום מעטים האנשים שיבינו את "משתלמת" שלא כ-"כדאית". מה גם של-"משולמת" מספר רב יותר של תוצאות בגוגל, גם באתרים ממשלתיים ובדברי-חקיקה. 217.132.22.143 13:57, 19 במאי 2009 (IDT)

במקרה זה אין מדובר בשגיאת כתיב - סכום ה"משתלם" הוא סכום המשולם בגין זכאות (במקרה זה אזרח ותיק). סכום ה"משולם" הוא סכום המשולם בעבור משהו (בתמורה למשהו). מאחר וכאן מדובר בזכאות בגין סטאטוס אזרח ותיק, הרי שהקצבה משתלמת לאזרח ולא משולמת לו.
(משולם (הגדרה מילונית) - נקנה, נרכש, ששילמו עבורו, שסולק חובו, ניתן תמורתו תשלום, הומר בכסף, נפרע)
צנטוריון - שיחה - עם הקהילה הסליחה 14:03, 19 במאי 2009 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:35, 13 במאי 2013 (IDT)