שיחה:אניטה היל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

השפעת הפרשה[עריכת קוד מקור]

TMagen, תודה על המקור. אין לי כרגע גישה אליו, אודה לך אם תוכלי להבהיר לי האם מדובר במאמר דעה. בתודה אגלי טל - שיחה 12:50, 13 בנובמבר 2017 (IST)

זו סקירה של האפקטים הפוליטיים מאת העיתונאית והחוקרת (Jay Newton-Small) אשר כללה מידע זה בספרה, Broad Influence: How Women Are Changing the Way America Works, אשר עוסק בנושא. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 13:07, 13 בנובמבר 2017 (IST)
אוקיי, זה מקור ראוי, אבל לא ניתן לציין את טענותיה כ'עובדה' אשנה, ואם תתנגדי שחזרי ונדון כאן. בברכה אגלי טל - שיחה 13:34, 13 בנובמבר 2017 (IST)
פיתחתי את הפסקה. זו אכן עובדה, עובדה ידועה מכיוון שהשינוי היה כתוצאה מהתארגנויות ברמה הארצית ובהן השתתפו מיליוני נשים. ארגוני נשים ונשים אינדיבידואליות זעמו לנוכח ההתייחסות להיל, וההתעלמות ממעשיו של תומאס ובכלל הזלזול בנושא הטרדה מינית, והגיעו למסקנה שלא סביר שסוגיות כאלה יידונו רק בין גברים לבין עצמם, ולכן גייסו מיליוני דולרים והקימו קמפיינים מתוקשרים - החל מקמפיינים עממיים (grassroots) לקמפיינים לאומיים כלל-ארציים, ויותר נשים נבחרו לראשות ערים, לקונגרסים של המדינות, בתור תובעות, בתור שופטות, וכמובן - כמצוין כעת בערך - בקונגרס, הן בבית הנבחרים והן בסנאט. הקמפיין(ים) ותוצאותיו היו מהפך כה היסטורי, ששנת 1992 נקראת (בספרי היסטוריה, בהיסטוריה הפוליטית ובעיתונות) "The Year of the Woman", ואת זה ניתן למצוא בכל עיתון ומגזין העוסק בפוליטיקה, מהניו יורק טיימס לוושינגטון פוסט לניו ריפבליק ללוס אנג'לס טיימס ל-CNN וכן הלאה וכן הלאה. הנשים שנבחרו לסנאט באותה שנה הן עדיין שחקניות בבמה הפוליטית הלאומית של ארצות הברית. מדובר בהתפתחות מסיבית והיסטורית, אין בכלל טענת נגד שלא הייתה זו הסיבה למה שקרה בבחירות 1992. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 16:03, 13 בנובמבר 2017 (IST)
ראשית תודה על ההתייחסות העניינית. אכן ביססת את העובדה שהייתה לפרשה השפעה על ההתפתחויות הפוליטיות שלאחר מכן. עם זאת, כמדומני שבהרחבה שביצעת שוב חרגנו מהעובדות המוצקות. אם הבנתי נכון, אי אפשר לומר ש"שנת האשה" היא "שנת אניטה היל". כוונתי שההתייחסות , לפחות הבסיסית, לשינויים הפוליטיים בנוגע לבחירת נשים לתפקידים בכירים בוושינגטון אינה מיוחסת במלואה לפרשת היל-תומאס. נכון לומר שמקובל לייחס לפרשה השפעה רבה על האירועים ב"שנת האשה". אשמח אם הטקסט ישתנה לכיוון זה. בברכה אגלי טל - שיחה 17:16, 13 בנובמבר 2017 (IST)
אני לא מבינה את ההתפלפלות. ארגוני נשים הקימו רעש לחלוטין בגלל מקרה היל/תומאס, וכתוצאה מההתארגנות שלהן - לשם השפעה על הבחירות - נבחר מספר שיא של נשים, ואותה שנה נקראה אחר כך "שנת האישה". לא "שנת היל" ולא כתוב את זה, אבל זה לא היה במנותק מהמקרה, ולא היה מקרי, ולא היה חלקי אלא באופן ישיר ומדויק כתוצאה מהתרעומת שהמקרה עורר. זה שלא שבדיעבד נהיה מקובל לייחס לזה השפעה. הארגונים קמו - הצהירו שככה לא יכול להיות, והתארגנו בהתאם. בכל רחבי ארצות הברית. אני לא רואה שום סיבה לדלל את מה שהיה אחת ההתארגנויות הפוליטיות המשפיעות בהיסטוריה של ארצות הברית. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 19:14, 13 בנובמבר 2017 (IST)
לא התפלפלות ולא דילול. כפי שניסיתי להסביר, לא נראה לי מדוייק להציג את פרשת אניטה היל כגורם ל"שנת האשה" אלא כאחד הגורמים. לכן שיניתי מעט את הניסוח. מלבד זאת מחקתי כפילות בין הקטעים. ערב טוב אגלי טל - שיחה 19:33, 13 בנובמבר 2017 (IST)

השוואה לרוצח של קנדי[עריכת קוד מקור]

שלום Haparsi, על אף שהאיש אינו דמות ידועה מאוד, האמירה שלו שהשוותה את היל לרוצח של הנשיא אמריקאי, בקונטקסט אמריקאי היא אמירה חריפה מאוד ומראה על קיצוניות עמדותיו בנוגע להיל. אני מבקשת להחזיר את המשפט עם שני מקורות 1 ו-2. ערב טוב, WikiLester - שיחה 21:06, 26 בדצמבר 2017 (IST)

מדובר בפעיל פוליטי אשר ארגן את המחאות שנערכו נגדה. המחאות רלוונטיות, ולכן גם מי שארגן אותן. בכל מקרה המשפט הוחזר מכיוון שהמחיקה השנייה היא בגדר מלחמת עריכה. אם הפרסי יכול לשכנע בעמדתו זה ייעשה כאן בדף השיחה. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 23:11, 26 בדצמבר 2017 (IST)
המקורות מצביעים שמדובר באדם חסר כל חשיבות. אין סיבה לכתוב על מה שאמר. "E. Z. Million, a perennial gadfly who periodically pickets on campus with a half dozen supporters carrying "Anita Hill Lied" posters." הנקודה המרכזית היא שאנשים בעלי השפעה שהיו אמורים להתנהג בצורה יותר מכובדת התנכלו לה. ואם כבר כותבים עליו אז הנקודה היא שהוא הפגין נגדה לעתים מזומנות, לא הפנינה שהוא אמר. כרגע זה כתוב פשוט רע: הקורא מבין שיש איזה גדול דור שהוא היה אמור לשמוע עליו שהשווה אותה לאוסוולד. Haparsi - שיחה 02:06, 27 בדצמבר 2017 (IST)
אפשר לשפר את הכתוב. שיפור זה תמיד טוב. אבל חשוב להעביר את החריפות של התגובות שהיו כלפיה. זה ממש לא רק שהיו אנשים בעלי השפעה שהיו אמורים להתנהג בצורה יותר מכובדת. היה עליהום שקשה לתאר מימים של קדם אינטרנט. היא לא יכלה ללכת הביתה או למשרד בלי להתקל במפגינים, באנשים ברחוב שהתעמתו איתה, אנשים צעקו מחוץ לחלונה, סטודנטים הרימו פעולות נגדה, פוליטיקאים לא רק שמו לה רגל אלא התבטאו באופן פומבי שהיא צריכה להיות בכלא, זה לא בכדי שהמקור כאן הוא היו יורק טיימס, האמירות היו קיצוניות ובלתי מתפשרות מכל כך הרבה כיוונים - גם השוו אותה לפידל קסטרו (גם משהו ראוי לציון בקונטקסט האמריקאי). לא צריך להוריד את האדם הזה (שאתה צודק שהוא מקבל מקום לא פרופורציונלי) אלא להוסיף את כל השאר. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 11:07, 27 בדצמבר 2017 (IST)
התבטאות, קיצונית ככל שתהיה, של אדם לא משמעותי, אינה ראויה לאיזכור. בברכה אגלי טל - שיחה 14:58, 27 בדצמבר 2017 (IST)
זה לא מדוייק. לקונטקסט יש משמעות רבה. ההתנגדות העזה להיל היא לא דבר שצריך למוסס במילים יפות בערך WikiLester - שיחה 16:35, 27 בדצמבר 2017 (IST)
איש לא ממוסס דבר. יש כאן איזכור שחשיבותו אינה ברורה. התבטאות קיצונית של אדם לא ידוע ולא מוכר איננה מאוזכרת בדרך כלל. בברכה אגלי טל - שיחה 20:03, 27 בדצמבר 2017 (IST)
למה סתם להגיד "למוסס"? כרגע התגובה מונעת עריכה של הערך וזה לא טוב. Haparsi - שיחה 20:11, 31 בדצמבר 2017 (IST)