שיחה:אסף שמחוני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מועתק מכאן. נמחק לאלתר. עמית 23:20, 11 מאי 2006 (IDT)

עברתי על שתי הגרסאות. הערך כאן הוא הרבה יותר מפורט והנוסח גם לא כ"כ דומה, למרות שיש כמה משפטים דומים. הורדתי ציטוט של שמחוני המופיע שם. אבירם 16:24, 17 מאי 2006 (IDT)

מי הטיס את המטוס?[עריכת קוד מקור]

האם הטיס את המטוס הטייס בנימין גורדון, כפי שנרמז בערך, או היה זה אסף שמחוני עצמו, כפי שמופיע כאן. בנוסף, לפי "נזכור את כולם" בנימין גורדון שנהרג בתאריך 7.11.56 היה שוטר. למישהו יש הסברים? בתודה, אבינעם 11:01, 20 יוני 2006 (IDT)

ומופלאים הדברים[עריכת קוד מקור]

  • בערך הזה לא דובר כלל על הסכסוך שהתגלע בין שמחוני לבין דיין, עד כדי כך שדיין ביקש להדיח את שמחוני ורק התערבותו הישירה של בן גוריון מנעה זאת. ואכן הוא סירב פקודה וזו העילה להדחה (אם כי שמחוני צדק בהחלטותיו).
  • איתן אלמוג טוען כי יתכן ששמחוני היה בנו הלא חוקי של דוד בן גוריון, לכן ספד עליו: "בני, בני".
  • על מטוסו המופל של שמחוני נכתבו דברים רבים בזמנו. האם המטוס אכן נפל או שמא הופל? האם הופל על ידי הירדנים או שמא על ידי כוחותינו? האם היתה זאת טעות? מי אחראי לפקודה לשלוח מטוסי קרב לקראת המטוס של שמחוני?-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נכנסתי לקרוא על אסף שמחוני לאחר ששמעתי ממישהו את הסיפור הבא. לאחר הצלחתו במלחמת סיני (שלא מיוצגת כיאות בערך) נחשב שמחוני למועמד טבעי לתפקיד הרמטכ"ל, כמחליפו של משה דיין. אולם הימים היו ימי מדיניות הקיצוב, ובאחד הימים גילו בתא המטען של שמחוני 2 ק"ג סוכר. בן גוריון רתח על ההפרה הבוטה של כללי הצנע על ידי איש ציבור, שאמור לשמש דוגמה ומופת, והדיח את שמחוני מהצבא, וקל וחומר מהמועמדות לתפקיד הרמטכ"ל (במקום דיין מונה חיים לסקוב). סיפור זה הובא כדוגמה לנקיון הכפיים שנדרש מאנשי צבא בימי בן גוריון, והנמשל של ימינו הוא כמובן יואב גלנט.
האם הסיפור נכון? אם כן, אז יש מקום לכלול את המידע בערך. גם תפקידו במערכת סיני ראוי להרחבה. ובנוסף, גם ההערות של האנונימי ראויות לחקירה מעמיקה. -- ‏גבי‏ • שיח 13:00, 27 בינואר 2011 (IST)