שיחה:ביודע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שם הערך[עריכת קוד מקור]

אין סיבה לכלול את המילה "תוכנית" בשם הערך. אף אחד לא יחפש את זה ככה, ואני לא בטוח שזו בהכרח "תוכנית". Kulystabשיחהשהאחרון מימין ייגע בשרוולו בתעלה • כ"ז בטבת ה'תשע"א • 16:43, 3 בינואר 2011 (IST)

זו עבודת בגרות ממש כמו הביוטופ ז"ל(?). עדיף בפשטות ביודע, ואולי כדאי בכלל לאחד בין שניהם כי המהות היא אותו דבר. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:46, 3 בינואר 2011 (IST)
אני לא רואה סיבה לערך עצמאי משתי סיבות. ראשית, זו סך הכל תוכנית ניסויית, ויש המון תוכניות ניסויות במערכת החינוך, שאת רובן המוחלט אין הצדקה לתעד כאן. שנית, אם זה חלק ממערך הבגרויות, אז המידע צריך להופיע בערך תעודת בגרות או בערך הוראת הביולוגיה בישראל. אני מתלבט אם להמליץ על הפיכת הערך להפנייה או מחיקה מוחלטת. ‏DGtal‏ 16:54, 3 בינואר 2011 (IST)
בעצם, אני מצטרף לתומכים באיחוד לערך ביוטופ, שדורש הרחבה בפני עצמו. Kulystabשיחהשהאחרון מימין ייגע בשרוולו בתעלה • כ"ז בטבת ה'תשע"א • 16:58, 3 בינואר 2011 (IST)
לא חושב שיהיה חכם לאחד בין הביוטופ לביודע, אלו שתי תוכנות שונות לגמרי. עיקרה של עבודת הביוטופ הינו כי התלמיד עלה על רעיון בעצמו, די משום מקום, כלומר כמעט כל דבר, ויעשה עליו מחקר. לעומת זאת, עבודת הביודע חייבת להתבסס על תצפית מסוימת, כלומר על התלמיד לבצע תצפית שהיא חלק עיקרי מעבודתו, ובלעדיה העבודה לא יכולה להתקבל כלל. בנוסף, על התלמיד לבצע שאלת מחקר נוספת בשאלות המחקר שלו. לכן, אין כל קשר בין העבודות חוץ מהעובדה ששתיהן מבוצעות ע"י תלמידי ביולוגיה. לשתיהן מטרות שונות והתלמידים לומדים בהן דברים שונים. Eyalgolan14 - שיחה 19:50, 3 בינואר 2011 (IST)
ביוטופ הפך לסוג של שם גנרי לחלק המעשי בלימודי הביולוגיה. לפחות ככה התרשמתי מאנשים שלא למדו ביולוגיה. אולי זה משום שהביודע פשוט חדש והיקף המורים המלמדים לפיו מצומצם. בקישור החיצוני שבערך יש סוגים שונים של חלופות לחלק המעשי (ביו-חקר, ביו-סיור ועוד), וההיגיון אומר שהם לא יקבלו כל אחד ערך. כבוגר הביודע אני יכול להגיד שהתצפית הראשונית זה די "חרטה", כי בהרבה מקרים בוחרים את הנושא למחקר ולמפרע מתאימים לו תצפית. Kulystabשיחהשהאחרון מימין ייגע בשרוולו בתעלה • כ"ח בטבת ה'תשע"א • 01:29, 4 בינואר 2011 (IST)
תשמע, אני למדתי במגמת ביולוגיה ואת עבודת הביודע שלי אני עשיתי, אני מסכים שהתצפית הראשונית היא לרוב "חרטה" אבל זה לא משנה את העבודה שהתכנית דורשת תצפית. זה שהתלמידים מרמים כיביכול לא אומר שום דבר. חוץ מזה, הביודע היא תכנית די מקיפה במשרד החינוך, אשר פועלת כבר כמה שנים, לכן אני לא מבין למה לא מגיע לה ערך משלה. אם אתם בכל זאת תרצו להוריד את הערך מסיבות שלא כ"כ ברורות לי, אציע למזג בין כל התכנית המעשיות של מגמת הביולוגיה לערך אחד. בנוסף, אציע לעשת כך גם במקצועות אחרים (לא הכרח בהתייחסות לחלק מעשי). Eyalgolan14 - שיחה 08:57, 4 בינואר 2011 (IST)