שיחה:ביטוח בריאות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מדוע שב"ן אינו ביטוח משלים או ביטוח בכלל? לאחר קריאת חוק ביטוח בריאות ממלכתי ובירור עם כלכלן בריאות שוכנעתי כי שב"ן הוא אכן סוג של ביטוח, גם אם לא פרטי לחלוטין, ובפירוש יכול להיקרא "ביטוח משלים" - מיוחד לאור העובדה שכך מכנות אותו החברות המוכרות אותו, הלא הן קופות החולים. אם כותב הערך עדיין לא בדעתי, הרי שכדאי להוסיף נימוק למשפט הזה, כי כמו שהוא מנוסח עכשיו הוא נראה כמו שגיאה. Tom Axelrod - שיחה 16:36, 31 בדצמבר 2009 (IST)

המילה "פרמיה" במשפט הראשון קצת לא מסתדרת לי, האם ההסכם בין המבטח למבוטח לא נקרא "פוליסה"? תודה מראש.

@Axlerod מסכים אתך, הקופות בעצמן מתייחסות לשב"ן כחלק מהביטוח המשלים המוצע על ידן, לדוגמא: http://www.maccabi-health.co.il/287-he/Maccabi.aspx ליאור.

עריכות[עריכת קוד מקור]

  1. הורדתי את ההתייחסות לכך שהשב"ן אינו ביטוח "בכלל". גם לי לא ברור למה זה נכון.
  2. הורדתי את הטענה שסל הבריאות הראשוני שנבחר היה זה של קופת חולים כללית "כי הוא היה הכי מצומצם". בערך "סל הבריאות" כתוב שהוא נבחר כי זאת היתה הקופה הכי גדולה, וזאת נראית לי טענה פחות פולמוסית. בנוסף, מה שלא יהיה סל הבריאות, יהיו טיפולים שלא יהיו כלולים בתוכו, בהגדרה. ‏Dardasavta‏ 15:26, 19 בפברואר 2012 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 20:06, 24 בספטמבר 2013 (IDT)