ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Icono copyedit2.png

דף זה מיועד לדיווח על טעויות שנמצאו בערכי ויקיפדיה.

 • לדיווח על טעות, היכנסו לערך שבו מופיעה הטעות ולחצו על "דיווח על טעות" בתפריט הצד, ליד הקישור לערכים מומלצים.
 • ויקיפדיה היא אנציקלופדיה שכל אחד יכול לערוך. לכן, אם נתקלתם בשגיאה אנו ממליצים לתקן אותה בעצמכם באמצעות קישור העריכה המופיע בדפי ויקיפדיה (להסבר נוסף: ויקיפדיה: ברוכים הבאים).
 • דף זה אינו מיועד לתלונות על תוכן חסר או נושאים שאינם מופיעים. אם ערך מסוים חסר ניתן לבקש את כתיבתו בדף בקשת ערך או לכתוב אותו בעצמכם באמצעות אשף הערכים.
הנחיות למטפלים בדיווחים
לטיפול בדיווח יש כמה חלקים:
 1. בדיקה וסיווג של הדיווח עצמו. במידה והמשוב שהתקבל הוא שטחי או לוקה בחסר, ניתן לעשות שימוש ב{{הרחיבו}}.
 2. תיקון דף התוכן אם יש צורך. טרם התיקון, יש להיות ביקורתיים ולא להסתמך על הדיווח באופן בלעדי אלא לנסות לאמת אותו עם מקורות אחרים.
 3. תגובה והסבר לטיפול בדף השיחה (ראו להלן)
 4. עדכון הסטטוס בדף זה
 5. כשהדיווח בו טיפלתם היה דיווח טוב, רצוי להודות למדווח בדף שיחתו. השתמשו בבקשה ב{{תודה על דיווח}}, אם מדובר באלמוני. אם מדובר במשתמש רשום השתמשו בבקשה ב{{תודה על דיווח לרשום}}. במקרה של קבלת מספר דיווחים מאותו משתמש, ניתן לעשות שימוש ב{{הצטרפו אלינו}}, על מנת לעודד אותו לתקן את השגיאות בעצמו.
 6. במקרה של דיווחים שגויים חוזרים ונשנים לאותו דף, ניתן לבקש יצירת הודעת עריכה לדף שתוצג למשתמש בעת דיווח עתידי על טעות באותו דף.

כדי להגיב על הדיווח בדף השיחה של הערך, אפשר להקיש על קישורית העריכה שליד כותרת המשנה "פרטי הדיווח". אנא הקפידו להוסיף את הערותיכם מעל להערה המוסתרת שמבקשת זאת. אם כותרת המשנה "פרטי הדיווח" לא מופיעה (למשל כאשר הדיווח מתייחס לדף שאינו במרחב הערכים), רשמו את התגובה לדיווח בדף זה.

עדכון הסטטוס בדף זה נעשה על ידי החלפת הפרמטר "חדש" שמופיע בתבנית המצב ({{/מצב|חדש}}) באחד הערכים הבאים: החלפה זו תשנה את צבע ותוכן תיבת הסטטוס המופיעה ליד הדיווח:מקבל פרמטר יחיד. מצב טיפול אחד מהבאים:

 • חדש
 • טופל
 • בטיפול
 • לא טעות (דיווח שגוי)
 • ללא תוכן
 • הצעה לשיפור
 • כבר דווח
 • לא ניתן לטפל

מצב טיפול: חדש

מצב טיפול: טופל

מצב טיפול: בטיפול

מצב טיפול: לא טעות

מצב טיפול: ללא תוכן

מצב טיפול: הצעה לשיפור

מצב טיפול: כבר דווח

מצב טיפול: לא ניתן לטפל

ויקיפד אחראי על המיזם: דגש

אחראי המיזם יטפל בערכים שלא יפתרו במהלך הדיון השוטף ויארכב את הדיונים. לדף זה אין ארכיון וכל הדיווחים מאורכבים בדפי השיחה של הערכים הרלוונטיים.

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדף

תוכן עניינים

איש החול[עריכת קוד מקור]

לפי הכתבה בויקיפדיה באנגלית, "איש החול" אינו דמות שייצר אנדרסון יש מאין (כפי שמובן מהשורה הראשונה בכתבה העברית), אלא דמות מיתית שאנדרסון עיבד.

אבחון וטיפול באמצעות מנדלה[עריכת קוד מקור]

המנדלה אינה ארכיטיפ - כך כתוב בטקסט - היא ייצוג גרפי של הארכיטיפ של העצמי.

בית הקלפים (סדרת טלוויזיה אמריקאית)[עריכת קוד מקור]

השחקן רג'ינלד א.קאטי הופיע גם בעונה החמישית (הודיע על עזיבה ופראנק ביקש שיכין לו עוד פעם אחרונה צלעות. פרדי כועס ומקלל אותו). בהצלחה, רונית

ויקטור פראנקל[עריכת קוד מקור]

בערך הכתוב באנגלית מצוין בפרוט נסוי של לובוטומיה, שזה ניתוח מוח, שביקש פרנקל מהנאצים לבצע, ואף ביצע במתאבדים יהודים, בתקופת הנאצים ובאישורם. מעולם לא נתקלתי בכך ובעברית אין לכך כל איזכור כלשהוא בכל מקום שהוא. מה משמעות נתון זה ומידת אמינותו?

Lobotomie Viktor Frankl -גגל

בית ספר מירון תל אביב[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: בטיפול

שנת יסוד ביה"ס לא נכונה. ביה"ס נוסד ב 1956, שכן אני ילידת 1951 והתחלתי ללמוד שם 1957 וידוע לי שנוסד שנה קודם לכן.

http://www.ravdori.co.il/stories/יסוד-ביהס-הממד-מירון-בתא/
לא חושב שבמקור הזה מאתר "הקשר הרב דורי" יש מידע על השנה שבה הוקם בית הספר. אחפש מידע בעיתונות התקופה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:08, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
ברור על פי "הקשר הרב דורי" שבית הספר פעל גם לפני שהיה לו מבנה קבוע ושם. ילידת 48', ע"פ האתר, היא בוגרת המחזור הראשון. אצרף מקורות מאתר עיתונות יהודית היסטורית, ייתכן מישהו אחר יצליח להבין באיזו שנה הוקם:
שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:19, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
שמזן היקר, נראה לי שהזיכרון של כותבת הדיווח בצירוף המקור השני של עיתון דבר מספיקים כדי לשנות ל-1957. יוני דוד - שיחה 19:46, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

מריה קאלאס[עריכת קוד מקור]

על פי הסרט הדוקומנטרי עליה אונסיס נפרד מג'קי קנדי וחזר אל מריה קאלס. לאחר כמה שנים מת ממחלה. מריה על פי הסרט נפטרה מארוע לבבי.

Auch nach Onassis’ Eheschließung mit Jacqueline Kennedy wurden er und „die Callas“ in den 1970er Jahren wiederholt in der Öffentlichkeit zusammen gesehen.
כלומר, גם לאחר נישואיו של אונאסיס לז'קלין קנדי נראו הוא וקאלאס שוב ושוב בציבור יחדיו בשנות ה-70. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:02, 3 בספטמבר 2019 (IDT)
הקשר בין אונאסיס וקאלאס נפסק בסופן של שנות ה-70, ו"להיראות יחדיו בציבור" אין משמעו מערת יחסים, כך שהמשפט המצוטט מגרמנית אינו מאשש או מפריך את הטענה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:07, 3 בספטמבר 2019 (IDT)

לקאלאס ולאונאסיס היה ילד שמת שעות אחדות לאחר היוולדו ב-20 במרץ 1960. הקשר ביניהם הגיע לסיומו תשע שנים לאחר מכן, לאחר שאונאסיס עזב אותה לטובת ג'קלין קנדי,

Onassis was a friend of Jacqueline Kennedy, widow of U.S. President John F. Kennedy. They married on 20 October 1968 on Onassis' private Greek island, Skorpios.

ארזה[עריכת קוד מקור]

תמונת ״בית המנהלה״ אינה נכונה״. הבנין שימש למגורי המחלימים. בניין המנהלה נמצא סמוך לבנין הראשי- צפונית לו. בניין המנהלה משמש היום כמשרדי החברה הבונה.

מוצא עילית[עריכת קוד מקור]

מוצא עלית לא נבנתה על אדמות האיכר שמואל ברוזה. בית ההחלמה ארזה נבנה על אדמותיו. בין מקימי הישוב לא היו אנשי מוצא תחתית- המייסדים היו ״ קבוצת פועלים״ שהתארגנה בירושלים בעידוד ה״ המוסדות הלאומיים״ כדי לתת עורף ביטחוני ל״ ארזה״ . מבין עשרים המשפחות המתיישבות -שניים היו מילדיו של יצחק כהן ( אודותיו נכתב הספר ״ המתנחלים בהר״.) שביתו היה במוצא עלית . אגב, גם הערך אודות ״ ארזה ״ לוקה בחסר ונותן משקל יתר לבניה החדשה שהרסה את אחד מהמקומות היפים ביותר שהיו בארץ.

הרעלת מים[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: בטיפול

במתן עירוי נוזלים דרך הוריד, יש בעירוי ריכוז מלחים באותו אחוז כמו שיש לאדם בגוף בדרך רגילה שזה 0.9% מלחים. לכן לא קיים סיכון של איבוד מלחים בדרך זו של קבלת נוזלים לגוף. זה להבנתי כפי שלמדתי בקורס חובשים במגן דוד אדום. למיטב הבנתי וידיעתי. אודה להתייחסות לחיוב או שלילה.

סימון טטרו. חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס בהתנדבות. 0506075090

בעל בית היקר, את המידע בנוגע למקבלי העירוי אתה הוספת - תוכל להסביר (אני פשוט לא מבין בזה)? יוני דוד - שיחה 21:18, 5 בספטמבר 2019 (IDT)
בעלי הידע ברפואה, נא עזרתכם בבקשה. יוני דוד - שיחה 19:47, 8 בספטמבר 2019 (IDT)

היעלמות מג'די חלבי[עריכת קוד מקור]

בסוף כתוב שהנשיאה חיות אישרה בקשה לדיון נוסף ודחתה את הערעור והמוצאים יקבלו כסף..

זה לא נכון.. אישרה אמנם דיון נוסף אבל הוא עוד לא התקיים ואין עדיים החלטה בנושא. זה כתוב במפורש גם בהפניה 10 שם

הירח[עריכת קוד מקור]

גיל הסלעים שונה מיכוון שהירח שהוא קטן משמעותית מיכדור הארץ. ולכןוהיתקרר לפניו לכן הסלעים בירח עתיקים מיסלעי כדור הארץ ומיכוון שכל מערכת השמש נוצרה מאותו ענן גז. גם הירח וארץ נוצרו מאותו ענן ולא כתוצאה מאיזה הפרשה של ארץ לפי דעתי הקירבה הגדולה בנהם לא איפשרה לירחליצור אתמוספרה ביגלל כח המשיכה הרב של ארץ

פונטיקה[עריכת קוד מקור]

בחלק המתאר טונים, מופיעה הפונמה shi בסינית ולה ארבע אפשרויות שונות בהתאם לטון ההגייה. האפשרות הראשונה (חטיבה צבאית, בריגדה) אינה נכונה. ניתן להחליפה למשל במילה 师 (מורה) או במילה 失 (להפסיד, להכשל), שתיהן מהכול בטון הראשון (שלוש הדוגמאות האחרות מתייחסות לטונים השני, השלישי, והרביעי בהתאמה)

מלך האריות (סרט, 2019)[עריכת קוד מקור]

הבדל נוסף בין המקור לרימייק: ברימייק אין את המשפט המפורסם "יום אחד בני, כל זה יהיה שלך, כל מה שהאור נוגע בו"

ברצלונה ב'[עריכת קוד מקור]

לדעתי אין 3 תלבושות

וינקריסטין[עריכת קוד מקור]

בתיאור "המראה", בתחילת הערך, מצוין שהחומר הינו גז כמו גם תיאור ריח, מה שכלל אינו נכון.

חוק בדר-עופר[עריכת קוד מקור]

השפט "זהו בעצם "המחיר" (בקולות) שהרשימה "תשלם" תמורת מנדט נוסף" אינו מדויק. המחיר על המנדט הנוסף הוא דווקא שארית הקולות, שהכריעה בשיטה הישנה. אם כבר - זהו המחיר (מספר הקולות) שהרשימה משלמת פר מנדט אם היא מקבלת מנדט נוסף.

צבים[עריכת קוד מקור]

אין מקור שתן

יואל שוהם[עריכת קוד מקור]

הוא צבר יותר ממשחק אחד בנבחרת

דוד הירשלר[עריכת קוד מקור]

דויד נולד בישראל בעיר חברון. לאחר שאביו נעלם והותיר את אימו עגונה, עם ארבעת ילדיה (דויד בן זקונים ולו 3 אחיות גדולות) הם עברו למאה שערים. דויד היה נשוי בראשונה לרחל קיסלוב (היתה מזכירת בתי המשפט של המנדט הבריטי) ולהם בת אחת, איילת. לאחר מיכן נישא לרות איילון ולהם שלושה בנים. דויד היה אלוף המכבייה השנייה בקרב עשר.

יהדות תימן[עריכת קוד מקור]

לא הוזכר מחוז כוולאן.

מחוז חשוב לא רחוק מצנעא. היה שם בית דין של המחוז, אב בית דין מארי' חיים מוסא חג'בי זצוק"ל זיע"א שגם עסק בקבלה ובתורת הסוד

התרמית הגדולה של ההתחממות העולמית[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

ציטוט : אשמים אחרים במצב, לפי הסרט, הם סביבתנים מערביים המקדמים שימוש באנרגיה סולארית ואנרגיית רוח ופתרונות אחרים של אנרגיה מתחדשת שמחירם יקר יותר מאשר דלקים מחצביים. עניין זה מקבל ממד חמור אף יותר באפריקה, שכן הוא מונע מארצות היבשת מלהתקדם ולהפוך למתועשות.

הפקת חשמל מאנרגיה סולארית בשיטה הפוטו ולטאית זולה יותר כיום מהפקה מדלקים מחצביים ולכן הטענה אינה נכונה. גם לגבי טורבינות רוח יש לבדוק את הנתון שכן נראה שהיום יש כמעט שוייון בינהם דווח על ידי: אורי 147.237.70.61 11:32, 9 בספטמבר 2019 (IDT)ספרטקוס[עריכת קוד מקור]

ספרטקוס מת כגיבור

מכבי תל אביב (כדורגל)[עריכת קוד מקור]

אין עדכונים בשיאנים של ההופעות באירופה

אל המלחמה[עריכת קוד מקור]

אל המלחמה הו קראטוס

קראטוס (יוונית עתיקה: Κράτος, תרגום לעברית: כוח, חוזקה) היא דמות במיתולוגיה היוונית, המהווה את התגלמות הכוח והעוצמה.

Rainbow Six[עריכת קוד מקור]

"Rainbow six" זה ספר שנוצר על ידי טום קלנסי ז"ל. על הספר יצא משחק (המשחק נוצר בשנת 2014) זהו משחק וידיאו בסדרת "tom clancy's" של חברת "ubisoft". במשחק יש שתי קבוצות שבכל קבוצה יש חמש שחקנים, יש דמויות עם קוחות (לכל דמות יש כוח שונה) שאיתו צריך להביס בכוחמה את הקבוצה השניה.

אוקראינה[עריכת קוד מקור]

יש טעות במספר האוכלוסיה

הבנים והבנות[עריכת קוד מקור]

יש עונה 7

משפט תאלס[עריכת קוד מקור]

יש שלושה משפטי תאלס תאלס בסיסי תאלס ראשון ותאלס שני התאלס בסיסי אינו רשום

נמל התעופה בן-גוריון[עריכת קוד מקור]

שלום, משום מה, לא מוזכר בשום פרסום על שרפת שדה התעופה בשנת 1957/8. השרפה פרצה ב- חצות ורוב השדה עלה באש, תוך 10 דקות. האש חדרה במעברי מיזוג האויר במהירות רבה. למכבי האש לא נותר מה לעשות. אני הזעקתי את מכבי האש. השרפה פרצה בחדרי מרכז התאום.

יוסי רוזוב 054-2144505

גומייה[עריכת קוד מקור]

ישנם גומיות שעשויות מפלסטיק, מגומי ועוד ....

מצוקי דרגות[עריכת קוד מקור]

1948? אוזרח ב1977 עי שני גרעיני נחל

רון קובי[עריכת קוד מקור]

האוטובוס בשבתות עבד יותר משבת אחת. רון לא נלחם בדתיים, רון נלחם נגד כפייה דתית.

חוג חתם סופר[עריכת קוד מקור]

יחד עם צוות הרבנים הנוספים היה הרב דב לנדא הרב אלמן כיום רב המערכת

טל שגב[עריכת קוד מקור]

טל שגב גר בגן נר

פארק גואל[עריכת קוד מקור]

גאודי למעשה גר באחת הוילות כך שהמקום לא באמת ננטש והוזנח כפי שכתוב

הסכמי אוסלו[עריכת קוד מקור]

13 בספטמבר 1993

צללית[עריכת קוד מקור]

התמונה לא מציגה צללית כי אם צל

תום אבני[עריכת קוד מקור]

הוא השתתף המחזמן תום סויר והאקלבריפין.הצגה שמאוד הצליחה!מחך סיאם גם כן. אלו פריטים חשובים

לירון בן-שלוש[עריכת קוד מקור]

יש לה שני ילדים, ויש המון דברים שצריכים התייחסות בכל הערך.

אריה מכנס[עריכת קוד מקור]

מאמן קבוצת הילדים,לא הנערים

דני טרחו[עריכת קוד מקור]

שיחק גם בסרט שועל המדבר עם ואן דאם

אלון חסן[עריכת קוד מקור]

אלון חסן היה חבר ועד משנת 2007 ובשנת 2002 מונה ליו״ר הוועד.

האבן השחורה[עריכת קוד מקור]

תיקון קטן: ע"פ האמונה המוסלמית האבן השחורה הגיעה מגן עדן והייתה במקור לבנה כמו מנורה שהאור שלה יכול לכסות את כדור הארץ אך אלוהים בחר לכבות אותה ובכך הפכה לשחורה,את האבן הזאת הוריד המלאך גבריאל מגן עדן כדי לסמן לאברהם אבינו את מיקום הכעבה שממוקמת במרכז כדור הארץ וע"פ זה מצווים המוסלמים לבצע את טקסי החאג' שהינו אחד מעמודי התווך החמישה של דת האיסלאם

נבחרת ישראל בכדוריד[עריכת קוד מקור]

סגל הנבחרת לא נכון

אלפבית פרוטו-כנעני[עריכת קוד מקור]

בטבלה, המקבילה העברית היא בכלל מקבילה אשורית. עברית קדומה קרובה יותר לפיניקית.

אלפבית פרוטו-כנעני[עריכת קוד מקור]

בטבלה, האות גימל מופיעה כמקל זריקה אבל יש דעות שזה פשוט גמל. עע האות ג'.

משתמש:קפדניקו[עריכת קוד מקור]

המשתמש מחק הרבה מידע אודות אלי המיתולוגיה המצרית, כמו כן הוא מחק מידעים לגבי ערכים נוספים כמו מדע רפואה או היסטוריה, בבקשה לקחת לתשומת ליבכם, הוכחה:

הערך לגבי אנוביס היה ערך בעל מידע רב, וכעת משלב 3 פיסקאות קצרות בלבד-

https://he.m.wikipedia.org/wiki/אנוביס

ראו בהיסטורית העריכה את התכנים הקודמים, הוא פשוט נמחק ולא נומק מדוע.

יחידת אגוז[עריכת קוד מקור]

כתוב שהלוחמים היום נושאים רובי מיקרו תבור.

טעות, הלוחמים היום נושאים m16 פלאטופ קומנדו עם כוונות מיוחדות

גיל ויין[עריכת קוד מקור]

נולד וגדל בכרמיאל

דורה[עריכת קוד מקור]

זו סדרת טלוויזיה

שיחה:גדליה אבן יחיא (שלשלת הקבלה)[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

בערך ישנה הפניה לר' אברהם רוויגו. אלא הקישור מפנה לר' אברהם רוויגו שחי במאה ה-17, והוא בוודאי שאינו ר' אברהם רוויגו שחי במאה ה-16. אינני יודעת על איזה ר' אברהם רוויגו מדובר מהמאה ה-16, אבל הוא וודאי לא אברהם רוויגו המפורסם של המאה -17. דווח על ידי: אפרת 77.126.95.229 10:08, 16 בספטמבר 2019 (IDT)

מחלת חיסון עצמי[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

ויטיליגו - היא גם תופעה של חיסון עצמי אוטו אימונית והיא לא מוזכרת ברשימה

מקור: כל רישום בגוגל יעלה את אימות דברי

דווח על ידי: טלי אלוש 185.127.11.253 13:10, 16 בספטמבר 2019 (IDT)לונה צ'מטאי-סלפטר[עריכת קוד מקור]

היא שברה שיא חדש בריצת 10000 מטר

דוד קושניר (אתלט)[עריכת קוד מקור]

אינני מציינת טעות. אני מציינת חוסר במידע.

לא ציינתם שדוד קושניר נשוי לחיה קושניר, מזה כמה עשרות שנים.

חיה'לה הינה אישיות בפני עצמה, עטורת פרסים ושבחים מטעם עיריית חולון, על פועלה כספרנית ואחראית ספריות בחולון, תרומתה לחינוך ולהמרצת ילדים קשי חינוך, להצליח בלימודיהם.

הכותבת הינה שכנתם מזה כמה עשרות שנים. יהודית.

שרקרק גמד[עריכת קוד מקור]

המין הזה לא נקרא שרקרק גמד, ולמיטב ידיעתי אין לו שם עברי. שרקרק גמד = merops orientalis, little green bee eater.

מקור: https://terms.hebrew-academy.org.il/munnah/26977_2/little%20green%20bee-eater

יון תומרקין[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא ניתן לטפל

ליאו(חצויה)

מצויין בערך חברסודי -שיחה 14:30, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

ערוץ מצו[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

חדשות טובות, הוט הודיעה היום ששני הערוצים של מצו ישארו

מופיע. חידקל - שיחה 15:26, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

קטגוריה:זמרות ישראליות[עריכת קוד מקור]

למה יש חלוקה על רקע גזעי/דתי בין זמרות יהודיות לערביות? אנחנו בגרמניה בשנת 42?

דור ה-Z[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: שגוי

דור הz הוא הדור שבא אחרי דור הy דור הy הם הילידים של שנות האלפיים

דור ה-Y הם אלה שנולדו במהלך שנות ה-80 ושנות ה-90 של המאה העשרים. אביהו - שיחה 08:51, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

קטגוריה:משתתפי הפסטיגל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

להוסיף את עדן בן זקן ואיתי לוי

אריאנה גרנדה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

היי. כתוב בתיאור סוג הקול- 'הקול הכי מושלם ביקום' במקום בצורה מקצועית...

מרשים. השחתה בוויקינתונים שלא התגלתה מאז נובמבר של שנה שעברה. Dovno - שיחה 00:31, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

אלי כהן[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

יש בירושלים בשכונת קריית שמואל , רחוב עש אלי זל בסמיכות לרחובות הגדוד העברי , רחוב בר ניסן,ככר יוני נתניהו ,רחוב הפורצים ורחוב הלה

מופיע. חידקל - שיחה 15:22, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

יוסף גוברין[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

לגבי אניית כנסת ישראל שבה עלה ארצה,יש לתקן שאחד המעפילים נהרג במהלך העימות מול הבריטים.יש לציין שאניית כנסת ישראל מוזכרת בסרטו של חיים גורי המכה ה-81

מידע על מה שקרה באונייה מפורט בערך המיוחד לה (כנסת ישראל (אוניית מעפילים)), ואין סיבה לפרט אותו בקורות חיים של כל מי שהיה בה. אביהו - שיחה 08:37, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

תבנית:חדשות ואקטואליה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

אין תמונה של הנשיא שמת למרות שכתוב שיש

טופל, אביהו - שיחה 08:33, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

פגישות בין מנהיגי בעלות הברית במלחמת העולם השנייה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: הצעה לשיפור

התקיימה במוסקבה פגישה בין צ'רצ'יל סטאלין. אוגוסט (?) 1942

אתה צודק, התאריך היה 12 עד 17 באוגוסט 1942. היו עוד כמה מפגשים במהלך המלחמה שאינם מפורטים בערך. אביהו - שיחה 08:43, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

פו הדב (דמות)[עריכת קוד מקור]

פו פוחד מפילנפיל, פיל נפיל לא חברהשלו

שיטת המיצוי[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

אנטיפון-מוביל לערך לא רלוונטי.

קטגוריה:אמצעי מניעה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

חסימת צינור הזרע חסר

מופיע. חידקל - שיחה 15:22, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

המרכז הרפואי שערי צדק[עריכת קוד מקור]

שמעתי מה שהוא מאוד יפה שלא היה ידוע אני בוגרת שערי צדק מלפנה 60 שנה! בית חולים וולך נקרא ע"ש דר' ואלך שקרא את שמו " ואהבת לרעיך כמוך" כך הי נהוג אצל הרבה יהודים בגרמניה בתקופה ההיא!!


הלן הופמן ירושלים מפי האחות סוזי לויירר אשת הרופא דר' יהודה לוירר ז:ל

צבי בנטואיץ'[עריכת קוד מקור]

סיים את תפקידו במרכז מדע ים המלח והערבה בשנת 2018

מריו גצה[עריכת קוד מקור]

משחק בברסה

המופלאה: הרפתקאות ליידי באג[עריכת קוד מקור]

בעונה השלישית ריפלקדול, דספרדה, החיפושית וסטארטריין כבר יצאו

הימין החדש[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

האותיות של המפלגה זה נ?

חומצות שומן אומגה 3[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא ניתן לטפל

כל כך ברור שהכותב הוא צמחוני/טבעוני זה פשוט קופץ מהטקסט. לא דומה בעלון לערך המקביל באנגלית. חתכת חירטוט. בושה וחרפה שזה הערך של ויקיפדיה לאומגה 3

הערך מגובה במקורות ובמיעוט מקומות שאין מקור יש תבנית המעידה על כך. תוכל לציין באופן ספציפי באילו משפטים בערך יש בעיה? חידקל - שיחה 15:34, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

אנסו פאטי[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: שגוי

הוא בן לא בת

איפה כתוב שהוא בת? חידקל - שיחה 15:20, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

איאן סומרהולדר[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

איאן קיום לא בן 40 אלא בן 41

זה מונה אוטומטי שמתעדכן לבד. חידקל - שיחה 15:20, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

הליכוד[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: שגוי

תוכן פרסומי

ג'ודי שלום ניר מוזס[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: שגוי

קצת יותר מבוגרת מהכתוב -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

לטענה כזו נחוצה אסמכתא. דוד שי - שיחה 17:02, 17 בספטמבר 2019 (IDT)

קוקו שאנל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

תאריך הלידה שלה הוא : 19 אוגוסט ולא 19 יולי כפי שנכתב בטבלה

הולנד[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: שגוי

עיר הבירה הג ולא אמסטרדם כפי שרשום

אמסטרדם היא הבירה אך הממשלה יושבת בהאג

אורבניקה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

יש עוד סניף בנצרת חדש

עמיר יפה[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שגדוד 198 במלחמת יום הכיפורים כלל את חניכי קורס קציני שריון ומדריכי מקצועות בג׳וליס ולא מפקדי טנקים

ארסנל[עריכת קוד מקור]

נאצ'ו מונראל משחק כעת בריאל סוסיאדד הספרדית.

אלתית גמלונית[עריכת קוד מקור]

פליבאם

שלמה קוק (עיתונאי)[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

אב לשלושה.

מרלון ויינס[עריכת קוד מקור]

התמונה היא של לודכריס ולא של מארלון ווינס

היביסקוס[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

כתוב בוקדו במקום אבוקדו. בשורות התחתונות.

מה הקשר לאבוקדו? אכן תקלדה, אולם היה אמור להיות "בורדו". תוקן, תודה. Dovno - שיחה 08:25, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

עדי נוימן[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

אם נולדה ב 1986, אז כשהייתה בת 4, ב 1990, עברה עם אימה לארה״ב ולא חזרה לישראל כפי שכתוב. כמו כן, בשנת 1997 הייתה בת 11 ולא בת 15 כפי שכתוב.

כך כתוב בערך חברסודי -שיחה 13:30, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

מדבר מלח[עריכת קוד מקור]

יש מדבר מלח נוסף בCach במדינת גוג'ראט שבמערב הודו. האזור הוא שטח צבאי סגור על הגבול בין הודו לפקיסטאן

קולוסיאום[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא ניתן לטפל

חסר!:

חסר מה?.. חברסודי -שיחה 13:29, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

מרוקו[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

לא כתוב תוחלת חיים תודה

הוספתי, אביהו - שיחה 09:17, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

ימת אראל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

איזה בעלי חיים יש שם?

אין, המליחות שגדלה פי חמש חיסלה אותם. הוספתי לערך. אביהו - שיחה 09:13, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

רמי גרינברג[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: שגוי

הוא גדל בנווה ירק ועד היום גר שם

הוא ראש עיריית פתח תקווה מה שמחייב אותו לגור שם כיום. חידקל - שיחה 18:16, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

סילבסטר סטאלון[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

סואלון הוטבל כנוצרי קטולי לכן הוא אינו יהודי אימו ממוצא צרפתי אוקראיני יהודי מעולם לא התגייר ואם תשאלו אותו הוא נוצרי

הערך אינו טוען שהוא יהודי, אלא רק שהוא ממוצא יהודי. דוד שי - שיחה 18:07, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

עקרון הסדר הטוב[עריכת קוד מקור]

בעקרון עצמו a b לא חייבים להיות טבעיים

כביש 25[עריכת קוד מקור]

מומת גילת זה קילומטר 200 ולא כפי שמצויים

קטגוריה:ברזל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

אין פה שום מידע ואם אתם רוצים לפתוח דבר כזה אז בבקשה תעשו משהו שיעניין ויעזור

אין כאן מידע כי זו קטגוריה, רשימת ערכים בעלי מכנה משותף. למידע נוסף ראו ויקיפדיה:קטגוריה. אלעדב. - שיחה 16:07, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

המשמר הלאומי של אוקראינה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

"לוחמה במלחמת האזרחים המתנהלת במזרח." לשנות: לוחמה במלחמת נגד רוסיה ושכירי חרב שלה.

דעה ולא טעות. אביהו - שיחה 09:07, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

אילניה[עריכת קוד מקור]

בכפר סג'רה גרו כמו כן משפחות של יהודים ממוצא כורדי (מעמדיה) שעלו לישראל בתחילה 1800 בתחילה התיישבו הצפת ואחר עברו לסג'רה וקיבלו אחוזות מהברון הירש.

עמיר פרץ[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

לעמיר פרץ כבר אין שפם 🤣

דן ביטון[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

החברה נקראת על ארבעת ילדיו ניב גל שי ושיר יש לו 4 ילידים

קוראים לחברה נ.ג.ש - איך נכנס פה שיר? חידקל - שיחה 18:15, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

חנן מלצר[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

עיסוק: "שופט, עורך דין, עורך דין". למה פעמיים?

תיקנתי. דוד שי - שיחה 17:59, 18 בספטמבר 2019 (IDT)

גרטרוד קראוס[עריכת קוד מקור]

גם בתל אביב ישנו רחוב על שמה

Stan[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

מדובר בסיפור אמיתי

מופיע בפתיח: "השיר מספר עלילה בדיונית...". אלעדב. - שיחה 09:19, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

משפחת עבו[עריכת קוד מקור]

היה חזרה בזמן לזמן שהשתמשו בחותמת של משפחת עבו

יצחק שמיר[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא טעות

כתוב שהרטוציה של פרס ושמיר הייתה הכנסת ה 21 וה 22 זה היה 11 ו 12

לא זה מה שכתוב. כתוב הממשלה ה-21 והממשלה ה-22, לא הכנסות עם מספר זה. Dovno - שיחה 00:52, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

בת אל הבתולה[עריכת קוד מקור]

בסדרה יש 73 פרקים

מועדון ה-50-40-90[עריכת קוד מקור]

צריך להוסיף את התוספת החדשה למועדון אליינה דלאדון העונה בשורות המיסטיקס מהwnba

קאזואו אישיגורו[עריכת קוד מקור]

הספר לעולם אל תתן לי ללכת תורגם לעברית על ידי אלינוער ברגר ויצא בהוצאתהספריה החדשה הוצאת הקיבוץ המאוחד בשנת 2019,

19 בספטמבר[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

משה ויינברג המתאבק הישראלי ומאמן נבחרת ההאבקות של ישראל - בקטגוריה תאריכי לידה - נכתב בסוגריים - נפטר 1971. אמנם יש קישור אבל משה ויינברג לא נפטר הוא נרצח בטבח הספורטאים באולימיאדת מינכן. נראה מספיק חשוב שיצויין כי נרצח ולא נפטר. דווח על ידי: רחמים עמרן 85.65.32.118 00:22, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

טופל, אביהו - שיחה 09:06, 19 בספטמבר 2019 (IDT)


קטגוריה:בוגרי כפר הנוער בן שמן[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

מני בגר

הוספתי, תודה. אלעדב. - שיחה 03:01, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

נועם דדון[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: טופל

התמונה נמחקה תוכלו להחזיר אותה?

החזרתי. אלעדב. - שיחה 09:16, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

ראש האופוזיציה[עריכת קוד מקור]

תחת הכותרת ראשי האופוזיציה מצויין שמפורטת טבלה, אך אין כזו (לפחות כזו שאני ראיתי באתר בגרסת המובייל).


בנוסף האם לא כדאי להוסיף לערך את הדיונים בנוגע לראשות האופוזיציה כרגע.

לאופולד סדאר סנגור[עריכת קוד מקור]

איך הוא קשור לפרנקופוניה ותרבות צרפת- בלי לקרוא הכל.

בשמחה רבה ועזרה לדור העתיד, אלי

כלור[עריכת קוד מקור]

כלור הוא הגורם הראשון לבצקת ריאות

בלגיה[עריכת קוד מקור]

בפרק על היחסים בין הפלמים לוולנים כתוב שאין ממשלה מאז 2008, אך ב2014 הושבעה ממשלה https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2014/10/16/de_federale_regeringkrijgthetvertrouwenvandekamer-1-2121030/

בדיל[עריכת קוד מקור]

מה ההיסטוריה

צ'ארלי צ'פלין[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

צרלי צפלין לא נולד למשפחה נוצרית אנגליקנית נולד אלא למשפחה יהודית דווח על ידי: 213.57.99.218 12:21, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

מקור?שלומית קדם - שיחה 20:28, 19 בספטמבר 2019 (IDT)


בית הסוהר אופק[עריכת קוד מקור]

בית הסוהר כלא אופק בשום שלב מאז היווסדו לא האכיל 18 אחוז מיוצאי אתיופיה זהו שקר בוטה שנעשה בכוונת מכוון בכדי להכתים את צעירי יוצא אתיופי-אשמח שחברי הפורום בעלי זכות אצבע בעריכת ויקיפדיה יימחקו את השורה הזאת ולא ייתנו יד לדברים מהסוג המכוער הזה תודה

ויקיפדיה:דיווח על טעויות[עריכת קוד מקור]

המילה "נערים"מתייחס לקבוצת אנשים בטווח גילאים 12-19 אדם בגיל 21 הוא ממש לא נער! יוצאי אתיופיה בשום שלב מאז היווסדו של כלא אופק לא היוו 18 אחוז מכלל העצורים זהו שקר שנעשה בכוונת מכוון בכדי להכתים את צעירי יוצא אתיופיה

קטגוריה:סוגי גלקסיות[עריכת קוד מקור]

חסר גלקסייה קניבלית

יהדות ישראל[עריכת קוד מקור]

איך לעזאזל אין תמונה אחת! של ידוען אתיופי? חסרים דמויות כאלה או שעורך הדף נגוע במחלת הגזענות בושה!!

יונה אליאן[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: הצעה לשיפור

לא זכור לי שהיא השתתפה הפיגמות! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

לפי IMDb, בפרק 23 עונה 9 הופיע אליאן בתפקיד עצמה[1]. בעייני זה לא מספיק כדי להיכלל שם בערך. Matankic - שיחה 20:48, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

הלחימה בדרום לבנון (1985–2000)[עריכת קוד מקור]

ב 25/4/95 התפוצצה מכונית תופת בכניסה למושב בינת גביל פצוע אנוש אחד שניים בינוני ושמונה קל

קטגוריה:כדורגלני מכבי השקמה רמת חן[עריכת קוד מקור]

אסי טובי מעולם לא שיחק במכבי השקמה רמת חן

טל שניידר[עריכת קוד מקור]

טל שניידר נולדה ברמת אביב ולא ברמת השרון. היא גדלה ברמת השרון.

קטגוריה:יצורים מהמיתולוגיה היוונית[עריכת קוד מקור]

במיתולוגיה היוונית יש יצור בשם דרקונייה אנה הוסיפו אותו

פלמינגו (סוג)[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: לא ניתן לטפל

בדקו שוב - לפלמינגו יש שתי רגליים בלבד ככל העופות -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

היכן נטען אחרת? אם הכוונה לכך שמחלקת העופות משתייכת לעל־מחלקה בעלי ארבע רגליים, הרי שזו לא טעות. Matankic - שיחה 23:08, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

אליהו אביחיל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: הצעה לשיפור

נכתב בצורה חובבנית .תוך ניצול הבמה לדברי דיבה ושקר -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

יש תבנית {{עריכה}} בערך. Matankic - שיחה 23:03, 19 בספטמבר 2019 (IDT)

רילוקיישן[עריכת קוד מקור]

רילוקיישן נגרם בגלל צמצומים בחברה