ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Icono copyedit2.png

דף זה מיועד לדיווח על טעויות שנמצאו בערכי ויקיפדיה.

 • לדיווח על טעות, היכנסו לערך שבו מופיעה הטעות ולחצו על "דיווח על טעות" בתפריט הצד, ליד הקישור לערכים מומלצים.
 • ויקיפדיה היא אנציקלופדיה שכל אחד יכול לערוך. לכן, אם נתקלתם בשגיאה אנו ממליצים לתקן אותה בעצמכם באמצעות קישור העריכה המופיע בדפי ויקיפדיה (להסבר נוסף: ויקיפדיה: ברוכים הבאים).
 • דף זה אינו מיועד לתלונות על תוכן חסר או נושאים שאינם מופיעים. אם ערך מסוים חסר ניתן לבקש את כתיבתו בדף בקשת ערך או לכתוב אותו בעצמכם באמצעות אשף הערכים. דיווחים על תוכן חסר לא יטופלו בדף זה אלא יועברו לדפי השיחה של הערכים הרלוונטיים (אם מדובר בתוכן מהותי ניתן להוסיף תבנית {{להשלים}}).
הנחיות למטפלים בדיווחים
לטיפול בדיווח יש כמה חלקים:
 1. בדיקה וסיווג של הדיווח עצמו. במידה והמשוב שהתקבל הוא שטחי או לוקה בחסר, ניתן לעשות שימוש ב{{הרחיבו}}.
 2. תיקון דף התוכן אם יש צורך. טרם התיקון, יש להיות ביקורתיים ולא להסתמך על הדיווח באופן בלעדי אלא לנסות לאמת אותו עם מקורות אחרים.
 3. תגובה והסבר לטיפול בדף השיחה (ראו להלן)
 4. עדכון הסטטוס בדף זה
 5. כשהדיווח בו טיפלתם היה דיווח טוב, רצוי להודות למדווח בדף שיחתו. השתמשו בבקשה ב{{תודה על דיווח}}, אם מדובר באלמוני. אם מדובר במשתמש רשום השתמשו בבקשה ב{{תודה על דיווח לרשום}}. במקרה של קבלת מספר דיווחים מאותו משתמש, ניתן לעשות שימוש ב{{הצטרפו אלינו}}, על מנת לעודד אותו לתקן את השגיאות בעצמו.
 6. במקרה של דיווחים שגויים חוזרים ונשנים לאותו דף, ניתן לבקש יצירת הודעת עריכה לדף שתוצג למשתמש בעת דיווח עתידי על טעות באותו דף.

כדי להגיב על הדיווח בדף השיחה של הערך, אפשר להקיש על קישורית העריכה שליד כותרת המשנה "פרטי הדיווח". אנא הקפידו להוסיף את הערותיכם מעל להערה המוסתרת שמבקשת זאת. אם כותרת המשנה "פרטי הדיווח" לא מופיעה (למשל כאשר הדיווח מתייחס לדף שאינו במרחב הערכים), רשמו את התגובה לדיווח בדף זה.

עדכון הסטטוס בדף זה נעשה על ידי החלפת הפרמטר "חדש" שמופיע בתבנית המצב ({{/מצב|חדש}}) באחד הערכים הבאים: החלפה זו תשנה את צבע ותוכן תיבת הסטטוס המופיעה ליד הדיווח:מקבל פרמטר יחיד. מצב טיפול אחד מהבאים:

 • חדש
 • טופל
 • בטיפול
 • לא טעות (דיווח שגוי)
 • ללא תוכן
 • הצעה לשיפור
 • כבר דווח
 • לא ניתן לטפל

מצב טיפול: חדש

מצב טיפול: טופל

מצב טיפול: בטיפול

מצב טיפול: לא טעות

מצב טיפול: ללא תוכן

מצב טיפול: הצעה לשיפור

מצב טיפול: כבר דווח

מצב טיפול: לא ניתן לטפל

ויקיפד אחראי על המיזם: דגש

אחראי המיזם יטפל בערכים שלא יפתרו במהלך הדיון השוטף ויארכב את הדיונים. לדף זה אין ארכיון וכל הדיווחים מאורכבים בדפי השיחה של הערכים הרלוונטיים.

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדף


באר שבע: שכונות[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

בשכונת נווה נוי אין מסעדות ומקומות בילוי. פנימיית אשלים כבר שנים לא בשכונה.

תושב השכונה

נעלמים[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

השם השני של הדמות עידו זיו הוא ידידיה (לפי קטע אחד הנאמר בסדרה) אז נא לתקן ולרשום עידו ידידיה זיו ולא עידו זיו

אליהו מויאל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

בית הספר שער הנגב הוקם בשנת 1960.אלי מויאל לימד בקיבוץ דורות.

לילי הבר[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

התאחדות יוצאי פולין בארץ לא קיים עשרות שנים. הגברת מסכימה שאין. לכן איננה יושבת ראש. המידע לא נכון.

דידי הררי[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

בית ספר פלמ״ח בכרמיאל ולא בית ספר רימון (לא היה כזה). והוא היה מוקה מחליף.. והיה מגיע עם מדי צנחנים.. לא שוחרר...

שיחה:שמעון שמיר[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

שמעון שמיר למד ב"תיכון חדש" בתל-אביב - ולא כמופיע - בכיתה בה למדתי גם אני. שם המורה לערבית היה אליהו בוראק. הוא היה חבר בהכשרת רמת-יוחנן ויחד שרתנו בנח"ל, כך שהמידע הזה מסתמך על חברי-ילדות. דווח על ידי: דני דורון 109.186.85.54 10:22, 19 בספטמבר 2020 (IDT)

מג"ב ירושלים[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

שמות יחידות הבט"ש כגון: ציון 101 מוריה 101 ובירה 101 השתנו והפכו לגדוד אחד, גדוד חומה הכולל בתוכו את הפלוגות ברקת, בזלת, חלמיש ולשם.

קרב חניון הלילה של גדוד 19[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

מי שהתפרס סביב לחניון הלילה היו הג'יפים של פלוגת הסיור בפירוד יואב ברום משפיים שהיו גם הראשונים לזהות את הטנקים המצריים ופתחו נגדם באש

אסמאעיל קבלאן[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרש ממשמר הגבול בשנת 1970

פיצה נפוליטנה[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

אין חלבוני ביצים בבצק פיצה נפוליטנית.

אלי אלאלוף[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

אלי אלאלוף היה בארץ מטעם תנועת ״איחוד הבונים״ בשנת 1965 , אני יודע את זה כי הייתי איתו בישראל באותה שנה מכוון שהוא נולד ב 1945 , וכאן אני מניח שלא טעיתם בתאריך הלידה , הוא היה בן 20 ולא בן 18 כמו שרשום בערך שלו . בתודה על התיקון. מרדכי

שדרות סאנסט[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

נורמה מאיימת שהיא תתאבד בעזרת האקדח שקנתה ולא שהיא תירה בו. את בטי הוא מכיר עוד מלפני כן שכן היא עובדת כקוראת תסריטים באולפנים.

ירון אברהם[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

הם אינם גרים בראשון לציון כי אם במבשרת ציון

ישגב[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

לעניות דעתי, בין ארבעת המייסדים הוא יעבץ ולא יפרח. אבי, מאיר גילרמן, היה היחיד מבין ארבעת המייסדים שהתגורר בשכונה עד יום מותו. זה היה שיכון עובדי המדינה, בעיקר משטרה ודואר ומעט עובדי מדינה אחרים

עובדיה יעבץ[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

הוא לא העלה יהודים רבים בשנת 1959 אלא רק 25 יהודים.

חריש (חברה)[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

לחברת חריש מונה כונס נכסים - עו"ד זלצר - בשנת 1983 והיא לא פורקה ב-1978 כפי שכתוב. היא הפסיקה לפעול כ-5 שנים מאוחר יותר

שלמה ינאי[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

שלמה ינאי גר ברמת רזיאל

ישראל כץ (שר העבודה והרווחה)[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

לאימא שלו לא קוראים פאני קוראים לה פיגיה, בזאת אחת שיודעת הנכדה של ישראל כץ ויקטוריה כץ

מרצדס AMG X 290[עריכת קוד מקור]

השם x 290 הוא לא שם הרכב, אלא שם הקוד שלו. הכותרת מטעה לחשוב שזהו שמו של הדגם "שנקרא גם" AMG GT 4 door. המצב הנכון הוא ששם הדגם הוא AMG GT 4 door ואילו x 290 הוא שם הקוד (כמו למשל מרצדס S קלאס ושם קוד W 223). בגרסה האנגלית הערך מדויק.

פנחס פישלר[עריכת קוד מקור]

פיני פישלר ייצג את הקצין אפרים ארליך תחת הכובע של עמותת אומץ.על ייצוגו של ארליך בענינים שונים קיבל פישלר תשלום מלא כלומר הצגת ייצוגו של קרמשניט על ידי פישלר כפרו בונו זו חצי אמת וכידוע אליבא פישלר עצמו חצי אמת גרועה משקר. יש קבלות המוכיחות תשלומים. ייצוג מטעם אומץ לכל חושף שחיתות מעולם לא לווה בתשלום אלה בתרומה לתנועה. נא לעדכן אחת ולתמיד את בדיית הפרו בונו.

ריאל מדריד קסטיליה[עריכת קוד מקור]

Castilla מתורגם ל-קסטייה. שני L צריך להגות כמו י'.

הניסיון הישראלי הראשון לכיבוש החרמון במלחמת יום הכיפורים[עריכת קוד מקור]

גדוד 12 בפיקוד של סגן אלוף יעקוב שחר ופלוגה א של הגדוד בפיקוד סרן ברוך הכט שהיתה פלוגת החוג של החטיבה היתה בניסיון הראשון לכיבוש החרמון

פלגה 915[עריכת קוד מקור]

תיקונים: -בראש הפלגה עומד קצין בדרגת רס"ן שבעברו היה מפקד סטי"ל. -פלגה 915 כפופה לזירת ים סוף. -אבטחת ים תטיס ואבטחת האסדות לא נמצא תחת אחריותה של הפלגה, הפלגה נמצאת באילת ואחראית על הגבולות עם ירדן ומצרים תוך ביצוע פעילות הביטחון השותפת וזאת על מנת לאפשר "חוף בטוח וים פתוח" לתושבי ותיירי העיר אילת.

הערות: התמונה של כלי השייט בראש הכתבה לא שייכת לפלגה 915.

משתמש:קודקוד צהוב תוכל לוודא ולעדכן? בורה בורה - שיחה 23:52, 23 באוקטובר 2020 (IDT)

זוזו מוסא[עריכת קוד מקור]

התזמורת היתה קימת עוד לפנה שזוזו מוסה הגיע .והיו בה מזיקאים שהיו עמוד התווך של הרדיו בעירק .מתעם כבוד המת .אנני רוצה .להמשיך בחוסר הדיוק בכל הקשור למעשיו ופועלו בארץ .יהיה זכרו ברוך

נעם ריף[עריכת קוד מקור]

לא היה מפקד טייסת 113. בשנים 2006-2010 היה סמ״ט א ב113, היה שנה בחול ואז היה בקורס פו״מ

עמוס עוז[עריכת קוד מקור]

לגבי מספר תרגומים מירבי לספריו. מספר התרגומים 45, קטן ממספר התרגומים של ציפור הנפש של מיכל סנוני : 48. ◇◇◇ ראו ויקיפדיה בערך ציפור הנפש

נעלמים[עריכת קוד מקור]

השם השני של עידו בסדרה הוא ידידיה לכן יש לתקן את השם עידו זיו לעידו ידידיה זיו

לגניצה[עריכת קוד מקור]

בפיסקה "היסטוריה" רשום: "בין השנים 1945 ל-1947 גורשה האוכלוסייה הגרמנית מן העיר לתחומי גרמניה ולעיר הגיעו יהודים רבים להתיישב בדירות הריקות של הגרמנים" לעומת זאת, בפיסקה "יהדות לגניצא - אחרי מלחמת העולם השנייה" רשום: "יהודים מעטים חזרו לעיר והתיישבו בה"

הפיגוע בנמל התעופה בן-גוריון (1976)[עריכת קוד מקור]

בכתבה מוזכר תיק שהיה ברשותו של המחבל -הוגו מילר, (ששמו האמיתי _ברנד האוזמן) וגם שהתיק התפוצץ. ובכן, זאת טעות. המחבל הגיע עם 2 מזוודות ממולכדות שלא היה ניתן אז לגלות בשיקוף או אמצעי גילוי אחרים. אחרי תשאולו וניתוח התשובות,ניתנה לו (להוגו מילר)הוראה לפתוח את המזוודה הראשונה לבדיקה בטחונית ואז היא התפוצצה וגרמה למותה של מיקי בן ישי ז"ל שעמדה בסמוך לה. המזוודה השניה התפוצצה בפיצוץ מבוקר ע"י חבלן.

קסטלוריזו[עריכת קוד מקור]

סיפור מילחמת העולם השניה שגוי . לדוגמה ..הגרמנים מעולם לא כבשו או שלטו בקסטלו ... היה ניסיון בריטים ששלטו באי ..להעניק את האי לתורכיה כחלק מהסכם אי כניסה של תורכיה למילחמת העולם השניה לצד הגרמנים ....ועוד

עמרי בן אליהו

יוסף חרמץ[עריכת קוד מקור]

אורט ישראל נוסד ב-1949 עי נשיא אורט עולמי, דר.אהרון סינגלובסקי.מנהל אורט ישראל היה אולייסקי בין השנים 49 -67.נבנו ב-49 שני בתי הספר הראשונים.ביפו ברח אפק8 ובירושלים ברח הנביאים.מר חרמץ קבל את ניהול אורט ישראל ב-1967

שיחת תבנית:הידעת? 16 בספטמבר 2020[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

אורטופדים אינם משתמשים בפלטינה לצורך תיקון שברים. בד"כ מדובר בנירוסטה או פלדה מסגסוגות שונות. בלשון העם משתמשים במילה "פלטינה" לכל שתל אורטופדי, לדעתי כשיבוש של המילה "פלטה". פלטינה היא כמובן יקרה מאוד לשימוש כזה ואין לה את התכונות הנדרשות מבחינת חוזק ,גמישות וכו'.

מקור: כל ספר לימוד באורטופדיה, כל פרוספקט של חברה לשתלים אורטופדיים

דווח על ידי: שמוליק (רופא אורטופד) 82.81.137.131 10:04, 30 בספטמבר 2020 (IDT)

תחנת הכוח חגית[עריכת קוד מקור]

חסרה יחידה נוספת דו צירית בהספק של 350mw.

שילה נה גיג[עריכת קוד מקור]

ניסוחים עתירי טעויות מדובר בצלמית שנמצאה על קירות חיצוניים של כנסיות באלפי מקומות שונים באירופה העתיקה בכולן המחקר הוכיח שהצלמית הקדימה את הכנסיה מדובר בצלמית של הגנה וברכה

אם הכותב היה מודע להיותו יצור אנושי שיצא מרחם אימו היה מעריך את קדושת הרחם כפי שתרבויות טרום המונותאיזם העריכו וראו ברחם קדושה לכן גם בשער אל הרחם הוגינה

זו גם הסיבה שהדמויות על הכנסיות מפאת קדושתן

בית"ר ירושלים[עריכת קוד מקור]

המדים של בית״ר ירושלים לא עדכניים.

המחאה נגד היועץ המשפטי לממשלה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ניסוח הערך פוגע באמינות המאגר. נתקלת לעיתים קרובות בהצגת מידעים שיקריים או מידעים המנוסחים באופן המשקף והמקבע מוסריות ירודה, חוסר אמינות ומניפולציה תודעתית. במקום שהמאגר יהווה מכשיר קל ונוח עבור בני הדור הצעיר, אנו נאלצים להזהיר את ילדינו ולשתף אותם במניפולציות שנעשות עלינו ובסכנה שבשימוש במאגר. כמה חבל. מצד שני, יצרתם עבורנו, בעת הזו, תחום חדש בהרצאות זום לתלמידי בתי הספר ברמות השונות שבבסיסו שיח גם על ויקיפדיה הפועלת לעיצוב תודעת המונים מזוייפת. חג שמח.

האי (סדרת טלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

בסוף עונה שלישית ליבי הייתה עם דילן על הספינה .

מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב - הקו הסגול[עריכת קוד מקור]

בינואר 2019 הוחלט בות"ל לאשר את המשך הקו הסגול במקטע הצפוני עד פתח תקווה ע"פ תכנית תת"ל 70 ב

יעל פוליאקוב[עריכת קוד מקור]

יש לה בן ושתי בנות לא שלוש בנות

כפולה[עריכת קוד מקור]

כתבו בתיאור של הדמות איתמר שמיכאל הוא האקס של לואיז בהתחלה

מלך הסלים של ה-NBA[עריכת קוד מקור]

רשום בתמונות שכרים עבדול גבאר זכה ב3 אבל הוא זכה ב2

שחר (אל)[עריכת קוד מקור]

הילל בן שחר מוזכר כזה שחטא לעליון שחר. במיתולוגיה הכנענית ואף בםנתאון הדמונולוגיה היהודית, ישעיהו צוחק על מלך בבל לא בגלל אילן היוחסין אלא כי הוא מייחס את עצמו למגורש מהשחר - אור היום. בדיוק כפי שעשה עליון ( האל העברי- יהוה) לכל הסיורים אחרא.

גורדונ'ס (ג'ין)[עריכת קוד מקור]

הנפח האלכוהולי במשקה גורדונס דרי ג'ין הינו 35% לתיקונכם!!!

בויקי האנגלית מובא טווח גדול. צריך מקור.

הפועל פתח תקווה (כדורגל)[עריכת קוד מקור]

העמותה רכשה את המועדון ב7.3.19

אות מערכת שלום הגליל[עריכת קוד מקור]

משום מה הצבע הכחול / תכלת באות, הוא בצבע סגול בתמונה..

תמונת האות הועלתה לפני שנים. המעלה כנראה לא פעיל יותר. צריך לפנות לבירוקרט ערן בשביל שיעזור להחליף את התמונה.

תיבת נח (תל אביב)[עריכת קוד מקור]

המקום נמכר כנראה אחרי 1957 כי התחתנו בו במרץ 1958

ג'קי מייקה[עריכת קוד מקור]

גרוש מקרן

מחזור החיים של כוכב[עריכת קוד מקור]

בערך ענן מולקולרי כתוב: ״קוטרו 130 שנות אור, מסתו 500,000 מסות שמש והטמפרטורה השוררת בו היא 10-20 קלווין.״ וכאן כתוב 6,000,000 מסות שמש ומאה שנות אור

לפי הערך המקביל באנגלית שני הערכים האלו אצלנו לא מדייקים בפרטים אלו. נדב ס, Tshuva, hagay1000, יונתן770י רמי (ידע בסיסי), eman, Eyalweyalw, משה פרידמן, בנצי, adif123בעלי הידע בפיזיקה? Dovno - שיחה 10:48, 11 באוקטובר 2020 (IDT)

כמאל (ספר)[עריכת קוד מקור]

בתרגום שם הספר לעברית יש טעות. התרגום אינו "ארמון השוק" אלא "ארמון התשוקה" (או "ארמון הגעגועים")

דיגוקסין[עריכת קוד מקור]

שימוש 1. יש לרשום תרופת הבחירה במקום תקופת הבחירה 2. ההבדל לא מתואר כראוי, רוב התרופות אינוטרופי וכרונוטרופי שלילי, הדיגוקסין כרונוטרופי שלילי ואינוטרופי חיובי, ולכן ניתן לחולי אי ספיקת לב סיסטולית. תודה!

יחיא בדיחי[עריכת קוד מקור]

חתנו היה חיים אלנדאף ולא סעדיה שהיה בנו ואחיו של רבי אברהם

טייסת 106[עריכת קוד מקור]

לאחר רני אייזנברג היה רוזנר ולאחריו ערן בלאנש ורק אחר כך גורלא

מיקמק[עריכת קוד מקור]

יניב חממי לא המציא את מיקמק אלה יניב,שרית,ליאת,כפיר,אביגיל אבל היא עזבה, חן אבל היא גם עזבה, ואולי עוד מישהו אני לא בטוחה איך קוראים לה

מעלה שומרון[עריכת קוד מקור]

כתוב שמעלה שומרון היא שכונה של קרני שומרון, אך בערך של קרני שומרון לא כתבתם כך.

היקום הקולנועי של לזמן את הרוע[עריכת קוד מקור]

מיה וג'ון פורם הם הזוג מהסרט "אנאבל" הראשון שיצא ב2014 ולא סמואל ואסתר מולינס שהם הוריה של הילדה אנאבל המקורית.

פרמייר ליג[עריכת קוד מקור]

צריך להחליף בטבלת כל הזמנים בין ברונמות להאל סיטי

דניאל פרנהייט[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

לא מצוין בערך שהוא המציא את מדחום הכספית. דווח על ידי: אוהד 2A01:6500:A040:DD64:D362:A748:4A26:A39F 23:12, 8 באוקטובר 2020 (IDT)חומת ברלין[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב: "ב-13 באוגוסט 1961 החלו המזרח-גרמנים בבניית החומה" ובצד שמאל כתוב "סיום הבנייה 13 באוגוסט 1961" דווח על ידי: חנוך 2A01:6500:A040:DD64:D362:A748:8A44:1BA0 05:14, 9 באוקטובר 2020 (IDT)

גם תאריך הפירוק לא נכון. המידע מגיע מבחוץ לוויקיפדיה העברית.


מיכאל ביטון[עריכת קוד מקור]

אשמח להבין את המשפט.. ובהמשך שירותו היה אחד הצוערים בקורס קצינים אחריהם עקב הסרט "להיות קצין"

בית החולים הדסה הר הצופים[עריכת קוד מקור]

נכתב כי הבעלים הוא "ממשלת ישראל". זה לא נכון. ביה"ח איננו ממשלתי, אלא של הדסה.

שחר פאר[עריכת קוד מקור]

מקום מגורים: תל אביב

מרוצלה[עריכת קוד מקור]

לא מדוייק מה שנכתב פה. השיר בוצע בשנת 1955 על ידי אחד מגדולי הזמר האיטלקי . הזמר - Marino Marini שמישום מה לא מוזכר כלל בנאמר כאן. צריך לדייק ולא להטעות את הציבור. Marino Marini היההאחד מענקי הזמר האיטלקי.

מרוצלה[עריכת קוד מקור]

בשנת 1956 , השיר יצא על ארוך נגן של הזמר Marino Marini , נא לדייק.

תלידומיד[עריכת קוד מקור]

השיר של מאיר אריאל הופיע לראשונה באלבום 'שירי חג ומועד ונופל' משנות השבעים. מאוחר יותר הוא הופיע שוב באלבום 'עברנו את פרעה' שציינתם.

אופירה אסייג[עריכת קוד מקור]

אסייג נולדה בירוחם, ובגיל שנה עברה לדימונה

ירדנה שאל[עריכת קוד מקור]

ירדנה שאל נולדה ב 1942

שמואל שילה (שחקן)[עריכת קוד מקור]

הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. לא שניים. שני בנים ושתי בנות

רוחמה שיין[עריכת קוד מקור]

יש לשנות את שם הספר השלישי הכל לאדון הכל ולא כפי שנרשם

חיים אורי פריינד[עריכת קוד מקור]

נישא בשנית השנת תשע/ תשעא בחודש סיון ולא בשנת תשסו

נואה סנטינאו[עריכת קוד מקור]

אלכסיס היא כבר לא חברה שלו הם נפרדו די מזמן... כמה חודשים.

מונדיאל 2022[עריכת קוד מקור]

לא ב 40% ב 35%

חמש המשפחות[עריכת קוד מקור]

הבוס קרמיין פרסקו מת כבר .. הכוונה לבוס של משפחת קולומבו

רחל המשוררת[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב: "עם סיום לימודיה ב-1914, יצאה לבקר את משפחתה ברוסיה ונמנעה מלשוב לארץ ישראל בשל מלחמת העולם הראשונה." ואילו בערך "זמר נוגה" כתוב: עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה הופסקו הלימודים, ורחל חזרה לאביה ברוסיה. סתירה לגבי סיום לימודיה בצרפת. דווח על ידי: חנוך 2A01:6500:A046:DD64:A376:A748:A09:777F 04:31, 11 באוקטובר 2020 (IDT)

באתר מטח כתוב עם סיום לימודיה.


רחמים חי חויתה הכהן[עריכת קוד מקור]

בערך רחמים חי חויתא כתוב שכתב בספרו ברית כהונה. זו טעות. ברית כהונה זה הספר של רבו, ר' כ'לפון משה הכהן זצל. כמו כן מדברים על הספד על הרב קוק. זה לא שלו, אלא של רבו הנל, כפי שחשף בשנים האחרונות דר ראובן מאמו.

משה זריהן[עריכת קוד מקור]

רבי משה נשא את אשתו הראשונה פרוח למשפחת פינטו וממנה נולד בן אחד רבי יעקב שהיה אילם ולאחריה נשא את אשתו השניה חנינה לבית עבו שממנה נולדו שאר בניו וביתו היחידה ז״ל.

פורטל:דגלים וסמלים/גלריות/ישראל[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

בטבלה שתחת לכותרת 'דגל לאומי' מופיע נס אדום בעוד שנס אדום היה דגל ימי שהונף בעיקר בנמל יפו, הדגל האזרחי היה נס כחול זהה ויש גם דגל בריטניה עם עיגול עם כיתוב במרכזו שצריך לברר מה טיבו, כמו כן אם מופיע דגל חיל הים בטבלה זו יש להוסיף גם את דגל חיל האוויר לא? תודה.

מקור: ערכים בויקיפדיה

דווח על ידי: M.Antarctica - שיחה 15:36, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

יאיר הראל[עריכת קוד מקור]

יאיר כבר לא עובד בקהילת ציון בשנים האחרונות. הוא סולק משם

אברהם אורלי[עריכת קוד מקור]

עלה לארץ על האניה פנצ'ו (שטבעה בדרך לארץ ישראל) ונוסעיה הגיעו לארץ בשנת 1944 ולא 1942.

בחירות 2021 לנשיאות ישראל[עריכת קוד מקור]

פרופ׳ אברהם ארליך הוגה דעות, תושב ירושלים הציג את עצמו למועמד לנשיאות מדינת ישראל ב 2021

אלי אבוטבול[עריכת קוד מקור]

אלי אבוטבול כבר לא נשוי.

6ix9ine[עריכת קוד מקור]

לטקאשי יש ילדה אחת מהאימא ג’ייד בכתבה כתוב שיש לו 2 ילדים

רוני אוחנה[עריכת קוד מקור]

יש לו 2 עיטורי מופת

מכבי (ספורט)[עריכת קוד מקור]

בעמוד הרשמי של מכבי כתוב שהמועדון הראשון נוסד ב1906 וההסתדרות של מכסי ב1912 אז למה רשום בדף תאריך יסוד 1921?

נבחרת ישראל בכדורגל[עריכת קוד מקור]

ערן זהבי כבש 3 שערים בליגת האומות קמפיין קודם כבש גול מול סקוטלנד וצכיה בקמפיין הזה רשום אצלכם שהוא כבש בסך הכל 2 שערים

אמיר עלי ח'אג'יזאדה[עריכת קוד מקור]

1. יש לכתוב אמיר עלי חאג'י-זאדה עם מקף 2. דרגתו סרתיפ' - מקביל לתא"ל-אלוף (למה לכתוב באנגלית?)

רצח המהנדס פיאטלי[עריכת קוד מקור]

נרשם כי בליץ שוחרר מהכלא בשנת 73' אך בהמשך ששינה את שמו ונשא אישה בשנת 69'. משהו בלוח הזמנים נראה בלתי הגיוני...

תהילים קכ"ו[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: בטיפול

הפיסקה על "סיפור חוני המעגל בתלמוד וזיקתו למזמור" כתובה באופן לא ברור בכלל. סליחה

משתמש:Hayden Von Feldheim בתור כותב הערך, התוכל לטפל? מה, באמת? 10:31, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
ערכתי את הפסקה המדוברת. המצב טוב יותר עכשיו? אברהם אליצור - שיחה 13:08, 27 באוקטובר 2020 (IST)

רצח הלנה ראפ[עריכת קוד מקור]

פואד עבד אל האני אל עומרין, אינו המבצע, אלא הרוצח, וצריך להציג את זה כך

מרדכי וולנוב[עריכת קוד מקור]

לרב מרדכי וולנוב שמונה ילדים ולא כפי שצויין.

נחל עמל[עריכת קוד מקור]

בפסקה היסטוריה כתוב שהנחל הגיע בעברו לבית שאן ויש גם מקור מוצמד (7) שמבסס את הטענה. לאחר בדיקה במקור נראה כי הטענה שקרית והנחל (לפחות על פי מקור זה) לא הגיע לבית שאן. כל אדם עם ידע בסיסי במפות יגיע לאותה מסקנה. התוואי שמוצג במפת המקור זהה לתוואי הקיים היום.

ישיבת טלז[עריכת קוד מקור]

הראיה לא הוזמן מעולם להיות משגיח בטעלז, זה אפיךו לא מסתדר עם השנים.

דרוש מקור שהוא הוזמן.

בייבלייד[עריכת קוד מקור]

זה לא אסשי זה אסחי

בייבלייד[עריכת קוד מקור]

זה לא רקיום זה רקוויאם

קו קלוקס קלאן[עריכת קוד מקור]

הניסוח מרמז שהמפלגה הרפובליקנית היום גזענית וזה פשוט לא נכון

ננו דיימנשן[עריכת קוד מקור]

ננו לא נסחרת יותר בארץ כבר כמעט שנה...

רחוב עמק רפאים[עריכת קוד מקור]

הקו הכחול בתוואי מסילת הרכבת בוטל עוד לפני הקמת פארק המסילה. העלאתו מחדש בתוואי רחוב עמק רפאים לא קשורה לפארק. היא עדיין במחלוקת והמאבק נגדה נמשך. סאת בעיקר עקב ההרס של המושבה הגרמנית שהיא תגרום אם חלילה תתבצע. ברחוב עצים עתיקים בני כ 1 50 שנה שיכרתו, חצרות הבתים ההיסטוריים תלקחנה כדי להרחיב את הכביש הצר שאין בו מקום לרכבת. התכנית בעייתית מבחינות רבות ומיותרת

פרטים תוכלו למצוא למשל בפייסבוק של "עוצרים את רכבת הרפאים" אפרת אסף

יוחנן לוקר[עריכת קוד מקור]

לוקר גרוש מאז תחילת 2020

האנטומיה של גריי (סדרת טלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

גם בפרטנרt.v בישראל העונה 15 משודרת כבר

יצחק ביבאס[עריכת קוד מקור]

בתמןנה משנת ,,,1946יצחק ביבאס כורע שלישי משמאל ולא מימין מאחוריו חודרוב

אלון ספיר[עריכת קוד מקור]

הוא חזר לגליל העליון תציינו את זה

אהרן חורין[עריכת קוד מקור]

בתחילת הערך כתוב: ׳חורין - בכתיב מיושן... ׳. האם אין זה כתיב יידי? ואז יותר נכון לכתוב: ׳ביידיש: חארין׳.

כיס המרה[עריכת קוד מקור]

במקום אחד כתוב שנוזל המרה בסיסי... במקום שני כתוב שהוא מכיל בעיקר חומצות...

איש השנה של המגזין "טיים"[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בדף נכתב: "באותה הזדמנות ביקשו גם לתקן מחדל מערכתי מן השנה שעברה כאשר עורכי העיתון לא פרסמו את דיוקן הטייס צ'ארלס לינדברג על כריכת העיתון לאחר טיסתו הטרנס-אטלנטית." טיסתו של לינדברג היתה במאי של אותה השנה (1927) ולא בשנה שעברה.

מקור: ויקיפדיה בערך "צ'ארלס לינדברג".

דווח על ידי: חנוך 2A01:6500:A041:DD64:3381:C644:1D60:8A7E 03:35, 19 באוקטובר 2020 (IDT)שיחה:מנהל המזון והתרופות האמריקאי[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

על מטבעות שונים בעולם, במיוחד אספנות, מופיע "ארגון המזון והתרופות". האם הכוונה למנהל המזון והתרופות האמריקאי? דווח על ידי: ימן מתניה 2A01:6500:A039:BE58:96C2:66A5:B000:F40F 13:33, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

יחידת האחזקה האווירית 22[עריכת קוד מקור]

בתחילת שנות השישים נקלט גם המטוס ווטור, לא הוזכר. אם אינני טועה סיקוסקי 55 נקלט בסוף שנות החמישים, התגייסתי ב 58 הוא כבר היה.

פלאנק (תרגיל)[עריכת קוד מקור]

השיא הוא לא 8 שעות אלא 10

אבו ג'יהאד[עריכת קוד מקור]

דרך נץ הוא שם הקוד של מבצע להטבעת האונייה מון לייט בנמל ענבה באלגיריה. יש בויקפדיה ערך על כך. האטיברוס חוסלה בים הפתוח בסיור בטחון שוטף שנועד לגלותה

אסף אמדורסקי[עריכת קוד מקור]

כתוב כי אמדורסקי התחתן בשנת 1995 עם מיכל אמדורסקי. בערך של מיכל כתוב כי החתונה בשנה אחרת..

ז'רמי מנז[עריכת קוד מקור]

השחקן משחק כיום בליגה השנייה באיטליה בקבוצה רג׳ינה

מלכה פיוטרקובסקי[עריכת קוד מקור]

משפט זה- "לפחות בימים שהם אסורים משום חומרא דרבי זירא" איננו נכון שכן- חומרא דר' זירא הינה החמרה שעניינה שלא לחלק ימי נידה לימי זיבה ולהחמיר אף בראיה מועטה לספור שבעה נקיים כזבה גדולה אף שזבה גדולה מוכרחת לראות 3 ימים לפחות בימי זיבות דווקא. אין עניינה של חומרא זו להבדיל בין ימי ראיתה לימי ספירתה כמו שקראה גב' פיוטרקובסקי בכתבה המצויינת. אשמח להבין מדוע שינו פעם אחר פעם את עריכתי בענין?

שבוע המודעות הטרנסג'נדרי[עריכת קוד מקור]

קוראים לזה שבוע … אבל כתוב שהוא נמשך שבועים הראשונים של חודש (אני לא זוכרת ) זה בעיה או לא?

ויקיפדיה:ביבליוגרפיה[עריכת קוד מקור]

בתיבת נח, כתוב שחסר מקור לכך שתיבת נח נבנתה במשך 120 שנה.המקור לכך נמצא בפירוש רש"י. בפרק ו' פסוק ג'. רש"י מצטט את הפירוש מ"סדר עולם" פרק כ"ח.

קניבליזם[עריכת קוד מקור]

קניבליזם באסלאם: לפי חוקי האסלאם, ניתן להרוג ולאכול אדם שנאף. במסורת המוסלמית הסונית מסופר על כמה אישים שאכלו את בשר אויביהם:

הינד בנת עותבן, אמו של החליף החמישי שאכלה את הכבד (יש גורסים את הלב) של ח'אמזה - אחיו למחצה של מוחמד לאחר שזה רצח את דודה.[28] ח'אלד בן אל-וליד, מצביא איסלאמי מתקופתו של מוחמד ואבו בכר שאכל את ראשו של אחד המוסלמים שסירבו לשלם מיסים לאבו בכר.[29]

everything is written her is not true about the Islam

דוד ברגר[עריכת קוד מקור]

הרחוב דוד ברגר באשקלון הוא לא על שמו אלא על שם סבא רבא שלי שהיה סגן ראש עיריית אשקלון וגם לו קראו דוד ברגר . אבקש לתקן .

4321 (רומן)[עריכת קוד מקור]

בשום שלב ארצ'י לא מתגייס לוויאטנם. ארצ'י 1 מאבד אגודל בתאונת דרכים ומקבל פטור מגיוס לאחר לימודיו באוניברסיטה ארצ'י 2 מת בילדותו ארצ'י 3 מקבל פטור מגיוס בגלל הרשעה פלילית ונטייה מינית ביסקסואלית. ארצ'י 4 מתכנן לשבת במאסר בגלל התנגדות למלחמה, אך בסוף לא מקבל צו גיוס, ככל הנראה בגלל פיצוץ ששרף את לשכת הגיוס ואת הפרטים שלו.

קרן היסוד[עריכת קוד מקור]

גרג מייזל כבר לא המנכל

המטבח היפני[עריכת קוד מקור]

ביפן אין סושי אינסיידאוט

רוג'ר טיילור[עריכת קוד מקור]

הראשון שעזב את קווין היה פרדי מרקיורי לא רו׳גר

בראול סטארס[עריכת קוד מקור]

שינו את השם של קולט מסוג כרומטי לה סופיה ויוצא אגדי חדש בשם אמבר

יומני הערפד[עריכת קוד מקור]

אין יומני הערפד יותר בנטפליקס..

צער גידול בנות[עריכת קוד מקור]

"צער גידול בנות" כבר לא מופיע בנטפליקס הורידו את הסדרה ב-30 במאי 2020. "צער גידול בנות הדור הבא" לעומת זאת עדיין מופיע בנטפליקס

All Elite Wrestling[עריכת קוד מקור]

אלוף TNT הוא קודי רודס ואלופת הנשים הראשונה הייתה ריאו ולא ניילה רוז

Love in Portofino[עריכת קוד מקור]

השיר המקורי בוצע על ידי connie francis ולא דלידה

יצחק בן-אהרן[עריכת קוד מקור]

המקום Bosanci לא היה בשליטה של אוסטרו הונגריה ישוב ברומניה ליד suceava אזור מולדובה

יובל פרוינד[עריכת קוד מקור]

נולד בשנת 1974

השידור העברי של ה-BBC[עריכת קוד מקור]

הקריין היה יאיר אלוני ולא אורי אלוני. כמו כן שידר שם במשך כשנה דניאל פאר.

תבנית:הערים הגדולות של ישראל[עריכת קוד מקור]

זה לא עדכני

טום פלטון[עריכת קוד מקור]

תאריך הלידה שלו לא נכון

הסכם השילומים[עריכת קוד מקור]

אם באמת הקניות הגדילו את הפער בין העדות. מה אחוז התושבים שקיבלו רנטות? במידה שאחוז זה קטן המשמעות שהוא לא באמת השפיע

חטיבה 401[עריכת קוד מקור]

בגדוד 52 ,הוחלף אורי אגמון ע"י עופר כרמל

רפאל ספורטה[עריכת קוד מקור]

שלום בי"ס אוסישקין לא נוסד ב 1968 כפי שמצוין. אני התחלתי ללמוד בו כבר ב 1962 בכיתה א' כשהיה במבנה קטן אחר ברחוב שמעון התרסי. ב 1966 הוא עבר למבנה חדש בשמעון התרסי 33 בו הוא נמצא עד היום.

רחל רדליך

גראהם פיליפס[עריכת קוד מקור]

בריברדייל קוראים לו ניק סיינט קלייר לא ניק קלייר

דני מזרחי[עריכת קוד מקור]

דני מזרחי לא עיצב לתחרות מלכת היופי בזנים 1997 עד 2012 ככתוב ! הוא עיצב בשנת 1997 בלבד ! בשנים לאחר מכן עיצבו מעצבים אחרים כמו כן המעצבים האחרים הלבישו לתחרויות בחו״ל יש לתקן את זה לשנת 1997 בלבד !

מוג'אנג[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

מוג'אנג שינו את שמם ל Mojang Studios

מקור: אתר Mojang Studios

דווח על ידי: 87.71.130.204 22:14, 24 באוקטובר 2020 (IDT)זאת וזאתי[עריכת קוד מקור]

לא רשום איפה צולם הסדרה

פו הדב[עריכת קוד מקור]

בערך של טיגר כתוב שיש שלושה תרגומים לבית בקרן פו, פה כתוב שיש רק שניים, מה נכון?

כל הפסקה לא נכונה. יש שלושה תרגומים והתרגום הראשון הוא של אמיר.

מיקה קרני[עריכת קוד מקור]

מיקה קרני נשואה בפעם הרביעית, ולא נשואה בשנית כפי שכתוב.

נוי והדר קרקו[עריכת קוד מקור]

בגלל שהתאומות נולדו באותו היום הם לא בת הם בנות 22.

ים המלח[עריכת קוד מקור]

מפלס ים המלח עומד על 435 מטרים מתחת לפני הים נכון לאחד באוקטובר 2020.

דרוש מקור.

יהודה בארקן[עריכת קוד מקור]

בן לאב פולני ואמא צ'כית.

רשימת הפצות לינוקס[עריכת קוד מקור]

בקטרק לינוקס היא מבוססת אובונטו.

יהודה בארקן[עריכת קוד מקור]

עדנה לב ככל הידוע לי לא היתה חברה בלהקת פיקוד דיזנגוף

יה"ב 230[עריכת קוד מקור]

אחרי דני בוברוב מפקד היחידה היה יצחק סבו ואחריו ממן.

קטגוריה:זמרי ג'אז אמריקאים[עריכת קוד מקור]

איפה ריי צ'ארלס

2006[עריכת קוד מקור]

יפתח רון טל התגיס לצהל בנובמבר 1969 לא יכול ל היות בן 14 חייל בצהל .רון טל עשה יחד איתי טירונות בבט"ר שיריון ברפיח בפלוגא א

דראקו מאלפוי[עריכת קוד מקור]

הבת זוג של דרקו היא הרמיוני

 1. dermione forever

כלב מלטזי[עריכת קוד מקור]

את האילוף זה לא תמיד קל לאלף אותם

MacOS Big Sur[עריכת קוד מקור]

"מעבר אפל של מערך מקינטוש למגזין אפל סיליקון משלהם," ?!

יצחק רבין[עריכת קוד מקור]

רשמתם נעה ארצי וגם נועה ארצי

אודות רבי נחמן מברסלב[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

בערך של רבי נחמן מברסלב וכן בערך הדרת קודש אתם כותבים שיש מסורת שרבי נחמן מברסלב כאשר ביקר בחיפה בשנת תקנ"ט התפלל בבית הכנסת הדרת קודש ובכן זוהי טעות ואין לזה שום יסוד ואסמכתא במציאות

מקור: מה האימייל שלכם ואשלח לכם המכתב שכתבתי לעיתון המודיע היום ההוכחות שלי

דווח על ידי: מנשה מילר  טלפון שלי 0527180424 195.60.232.217 19:40, 27 באוקטובר 2020 (IST)

טייסת 119[עריכת קוד מקור]

אחרי אשר שניר היה קנטור מפקד טייסת

הטלוויזיה החינוכית הישראלית[עריכת קוד מקור]

חסרה ברשומות התוכנית "טיול בספריה אגדות", בה השתתפתי בקטע הפתיחה

אל-מידיה[עריכת קוד מקור]

נא לעדכן שרוב הישוב חשמונאים הוקם על שטחים שנרכשו כחוק מערביי הכפר ולא כפי שמתואר שזו התנחלות בלתי חוקית

מפתיע אותי שלא הצלחתי למצוא אף מקור סביר בעברית לאף אחת מהטענות (זה שבערך כבר שבור). בהעדר מידע אני לא בטוח איך להתקדם. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 11:16, 29 באוקטובר 2020 (IST)

מינהאר לי משיתי[עריכת קוד מקור]

לא יתכן לכתוב במרוקאית באותיות ערביות למרוקאית אין כתב מה שכתבתם באותיות ערביות זה ״ערבית״ בלבד לא ערבית מרוקאית היהודים כותבים מרוקאית באותיות עבריות אלף-בית

תומאס מילר[עריכת קוד מקור]

תומאס מולר לא משחק בנבחרת גרמניה הוא עף ממנה ב2019

טבח חוג'אלי[עריכת קוד מקור]

אזרים לא טבחו בארמנים. הם עשו טבח ורצחו ואנסו נשים בכפרים וכבשו אדומות. הוכחה לזה שעד היום בשטח אזרבאיגאן חיים ארמנים תחת אזרחות אזרית. ואין אזרי אחד בשטח ארמני ולא בנוגרוח דרבאח. טבחו רצחו את כולם. ויותר מכך הטבח שהיה בבאקו זה היה נגד אזרים. אז תפסיקו לרשום דברים לא נכונים. אתם אומרים מרבית אזרחים בקרבאח היה ארמני מצאד שני אומרים מליון פליטים אזרים בזמן שבסך כמות ארמנים זה 8 מליון בשטח שלה

יומנו של חנון[עריכת קוד מקור]

לא כתבת את הספר תוספת של יומנו של חנון הסרט הפרק הבא

רוג'רו פסקווארלי[עריכת קוד מקור]

רשום שרוגרו עדיין עם בת הזוג שלו, שהם נפרדו ב2020 אוקטובר והיא אשרה זו בציוץ בטוויטר

הנצחת יצחק רבין[עריכת קוד מקור]

חסר כאן אתר תחנות הכח הקרוי של שמו של ראש הממשלה המנוח. "אורות רבין"

שלמה מור-יוסף[עריכת קוד מקור]

מדוע יש להזכיר כי אינו חובש כיפה. באיזה הקשר המידע הזה רלוונטי?

יצחק רבין[עריכת קוד מקור]

לפי הויקנתונים ראש הממשלה השביעי ולפי הערך ראש הממשלה החמישי

מארק וולברג[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

מתחת לתמונה של מארק כתוב תאריך פטירה ב-2018 וכמובן הוא לא מת הוא עדיין חי ואפילו בפילמוגרפיה יש סרטים שהוא יעשה ב-2021 בקיצור תתקנו את הפדיחה דווח על ידי: משה מנדלסון 2A01:6500:A040:F1CB:8127:5864:838E:7200 23:59, 29 באוקטובר 2020 (IST)כפר מרדכי[עריכת קוד מקור]

כפר מרדכי נוסדה ב 1950 ולא 1948

אווטאר (סדרת טלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

הערך מוצף בשטויות: כתוב מייקל ג'קסון בכל מקום.

אווטאר (סדרת טלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

פעם נוספת, תיאור פרטים טכניים אודות הסדרה (הפאנל מצד שמאל) הושחט.. דווח על ידי: 109.67.186.118 02:04, 30 באוקטובר 2020 (IST)שיחה:אבא גנוב 2[עריכת קוד מקור]

מצב טיפול: חדש

עורך יקר . את שיר הנושא לאבא גנוב שנקרא ״יום כיף״אני כתבתי ,וגם שר. מן הראוי שזה יהיה מצויין בוויקיפדיה. בתודה מראש שמעון פאר

מקור: השיר בסרט .ויש קרדיט בסוף הסרט.

דווח על ידי: שמעון פאר 68.129.213.160 02:30, 30 באוקטובר 2020 (IST)

יהודה בארקן[עריכת קוד מקור]

יהודה בארקן נולד למשפחה מרומניה ולא פולין

וספה GTS[עריכת קוד מקור]

כוחות סוס, במקום סמק, טעות הקלדה

הומאופתיה[עריכת קוד מקור]

ראוי היה שהמאמר על הומיאופתיה יכתב על ידי הומיאופת ולא על ידי מי שמציג את השיטה כרמאות.