שיחה:ברנרד לו מונטגומרי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לגבי השם, באנגלית הוא מופיע Viscount, בעברית אולי צריך להיות ויסקאונט? יובל האגר 19:59, 28 ביולי 2007 (IDT)

מונטגומרי ומלחמת השחרור בארץ ישראל[עריכת קוד מקור]

מונטגומרי צפה שבפלישת צבאות ערב שהיתה צפויה לאחר הכרזת המדינה, הכח היהודי ימחץ ויובס לחלוטין בתוך שבועיים. הוא גם פעל למימוש הנבואה הזו, תוך שהוא משמש אז כמפקד הצבא של האימפריה הבריטית. כך,למשל, הוא דאג לאימונו ולציודו של הליגיון הערבי של ממלכת עבר הירדן. כל הפיקוד העליון של הליגיון היה אז בריטי, כמו גם מפקד הליגיון -גלאב פחה. הליגיון הערבי היה ,אכן, יריב קשה לצבא הישראלי שרק הוקם אז.

סתירה בערך[עריכת קוד מקור]

ציטוט מהערך :"מונטגומרי בחר להעצים את שמו למען ליכוד החיילים, וכל זאת למרות שהיה אדם מופנם" פסקה אח"כ : "שניהם היו בעלי אגו גדול ורצון להיות במרכז תשומת הלב וההתרחשות." לאחר מכן כינס מסיבת עיתונאים ולקח את כל הקרדיט מקרב הארדנים "בכל ספריו, מאמריו והראיונות שהעניק במשך שנים מעולם לא הודה בטעויותיו ולא החמיא לאחרים וכך השניא את עצמו סופית." לא נראה לי שהיה בחור עניו ומופנם, הצבתי בנתיים תבנית מקור. הציונישיחה 17:03, 16 באפריל 2010 (IDT)

פנייה שהגיע למייל של העמותה[עריכת קוד מקור]

שלום, בערך 'פילדמרשל מונטגומרי' לא מוזכרת תרומתו השלילית למתחולל בארץ ישראל בשנים שבהן שימש רמטכ"ל הצבא האימפריאלי.
על פי הספר "כובעו של מייג'ור פאראן" של ההיסטוריון הבריטי דייויד סזרני, מונטגומרי יזם את המעצרים ההמוניים של מנהיגי הישוב ואת יחידות החיסול (ללא משפט) של המשטרה הבריטית.
מונטגומרי הוא דמות נערצת בהיסטוריוגרפיה הציונית לאחר נצחונו באל-עלמיין, שמנע פלישה גרמנית לארץ ישראל. זו אינה סיבה להסתיר את מעשי האכזריות שיזם בארצנו לאחר המלחמה.
20:45, 20 בינואר 2019 (IST)

בערך על רוי פאראן לא מצאתי אזכור למונטגומרי. Dgw (שיחה) 21:00, 20 בינואר 2019 (IST)