שיחה:גברים המקיימים יחסי מין עם גברים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

שם הערך ארוך ומעיק. מה עם "יחסי מין חד מיניים"? ‏eytanarשיחהתרומות • 23:44, 13 במאי 2009 (IDT)

זה לגמרי לא שם מתאים. ראשית, השם שהצעת אינו מתאר קבוצת אנשים, כי אם פעולה. שנית, מדובר באמת בגברים (ולא נשים) שאינם רואים עצמם כהומואים (וגם לא כ"חד מיניים"). שלישית, זה השם המקובל. ‏odedee שיחה 23:55, 13 במאי 2009 (IDT)
אני מסכים שהשם ארוך ומעיק, אבל זה מה יש. לא נותר לי אלא לתמוך בשלוש הנקודות שהביא עודדי לעיל. אביעדוסשיחה 23:57, 13 במאי 2009 (IDT)
אכן, זה שם המונח. אם כבר לשנות אז עדיף כבר לשם האנגלי. דניאל ב. 23:58, 13 במאי 2009 (IDT)
אין סיבה; נעשה בו שימוש גם בעברית (פחוּת אמנם, אבל אין השוואה). ר' למשל המלצת משרד הבריאות, אתר אי-מד ועוד. אביעדוסשיחה 00:01, 14 במאי 2009 (IDT)

למה המושג הזה דורש ערך נפרד[עריכת קוד מקור]

לא ברור לי למה מושג זה דורש ערך נפרד. מקומו בסך הכל כמינוח בערכים על איידס ומחלות מין נמר ערבות סיבירי - שיחה 23:40, 3 בנובמבר 2009 (IST)

פשוט: כי זו קבוצה חברתית שאינה חופפת אף קבוצה אחרת. אביעדוס • י"ז בחשוון ה'תש"ע • 01:00, 4 בנובמבר 2009 (IST)
ברור לי למה צריך מושג נפרד. לא ברור לי למה צריך על כך ערך אנציקלופדי נפרד נמר ערבות סיבירי - שיחה 15:44, 5 בנובמבר 2009 (IST)
המושג אינו קשור לאידס, כלל ועיקר. בעקבות מחקרים רבים שנעשו על התנהגותם המינית של גברים ובין היתר במחקרים הקשורים לאידס, נמצאה קבוצה אחרת, על ידי אפידמיולוגים ופסיכולוגים, קבוצה בעלת מאפיינים התנהגותיים וסביבתיים שונים ולכן ניתנה לה הגדרה וזו היא ההגדרה. BAswim - שיחה 14:41, 5 במאי 2013 (IDT)

דיון חשיבות אפריל 2013[עריכת קוד מקור]

גם הפעם Tamarnet הניחה את תבנית החשיבות בלי אף מילה של הסבר. הערך קיים כמעט ארבע שנים ומופיע ב-21 ויקיפדיות אחרות. גם הפעם, הנסיבות זועקות לפתיחה של הדיון בטענותיה של Tamarnet כלפי הערך, כדי שניתן יהיה להשיב לטענות בלי שנצטרך לנחש מהן. --א 158 - שיחה 23:09, 7 באפריל 2013 (IDT)

הסרתי התבנית. יש גבול לכל תעלול. בורה בורה - שיחה 23:20, 7 באפריל 2013 (IDT)
מסכים לחלוטין עם שניכם. החשיבות מובהרת לגמרי בפסקת הפתיחה. • בברכה, אמיר (שיחה), הקרב על באר שבע החל 23:22, 7 באפריל 2013 (IDT)
המיקום האמיתי של הערך צריך להיות אייך הפוליטיקלי קורקט הורס את כושר ההגיון הבריא, הערך נלעג כבר משלב הכותרת ו"ההבהרה" מאולצת ופלספנית

וממתי ויקיפדיות אחרות הן קריטריון? בויקיפדיה האנגלית יש ערך של הסרטים שבהם הופיעה המילה fuck , במספר הרב ביותר של פעמים (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_that_most_frequently_use_the_word_%22fuck%22), אז אולי אנחנו צריכים לשלב גם את הערך הזה? Tamarnet - שיחה 22:20, 9 באפריל 2013 (IDT)

ועוד נתון חשוב לכל הנפוחים שכאן הנה ההגדרה להצבת תבנית הבהרה בויקיפדיה, לא רשום בשום מקום שצריך לנמק:

"השימוש בתבנית הוא באמצעות הבהרת חשיבות עם זמן או הבהרת חשיבות עם זמן. הוספת תבנית זו לדף פירושה שחשיבותו של הדף אינה ברורה, והוא יימחק אם זו לא תובהר. את חשיבות הדף יש לתאר בדף השיחה, אך עדיף שתשתקף גם בדף ושזה ידבר בעד עצמו: הרחבתו של דף קצר עשויה לשכנע גם את הספקנים בחשיבות הדף."

בקשות להצבת תבנית הבהרה ללא נימוקים מוצבות כל הזמן בויקיפדיה (ר' לדוגמא : חיה הורן), רק אני נפלתי כאן על חבורת פלצנים Tamarnet - שיחה 13:50, 4 במאי 2013 (IDT)

Tamarnet- ידוע לכל שהכללים אינם מחייבים לנמק הנחת תבנית חשיבות. עם זאת, לדעת רבים מאיתנו רצוי ואף ראוי לעשות זאת. יש מקרים שבהם זה רצוי עוד יותר, וכתבתי למעלה שהפעם "הנסיבות זועקות". ראשית, חיפוש בגוגל של המונח באנגלית מעלה כמעט שניים וחצי מיליון תוצאות, כך שלא ניתן לטעון שהמונח אינו נפוץ. שנית, הפתיח מסביר את מקורו ושימושיו של המונח, אשר מעניקים לו גם את חשיבותו האנציקלופדית. שלישית, בארבע שנות קיומו של הערך ראו אותו ויקיפדים רבים. אחד מהם העלה לפנייך את האפשרות לאחד את הערך עם ערכים אחרים, ובאותה עת אף אחד לא הביע תמיכה. רביעית, למרות שקיומו של הערך ב-21 ויקיפדיות אחרות אינו מחייב את ויקיפדיה העברית, רבים מאיתנו לוקחים בחשבון את זכותו של הקורא העברי לקרוא בויקיפדיה בשפתו את מה שכמה מיליארדים של אנשים בעולם יכולים לקרוא בויקיפדות בשפות שלהם. בתנאים כאלה, רק ויקיפדים מעטים מעריכים שיש סיכוי כלשהו להביא למחיקתו של ערך. נכון, הכללים מאפשרים לנסות גם כשהסיכוי קלוש מקלוש. מצד שני, בהנחת התבנית ללא הסבר מובלעת ההנחה שהטענות נגד הערך כל כך ברורות שממש לא צריך לטעון אותן. זה לא מתאים לניסיון להביא למחיקת ערך נגד כל הסיכויים. לחילופין, הנחת התבנית ללא הסבר מהווה דרישה מתומכי החשיבות שינחשו מהן הטענות. עד כאן - לדיון שהחל ונקטע ב-7 באפריל. אם התנגדת אז לקטיעת הדיון באמצעות הסרת תבנית החשיבות, ורצית לחדשו, יש כמה דרכים מקובלות לעשות זאת. לעזוב את העניין כמעט לחודש ואז לחזור עם ביטויים כמו "נפוחים" ו"חבורת פלצנים" אינה אחת מהן. --א 158 - שיחה 18:19, 4 במאי 2013 (IDT)
ריבוי ההתנגדויות לערך מדבר בעד עצמו, גם העובדה שבערך גופו יש אינספור נסיונות להסביר למה צריך אותו, מעידה על זה שגם העורך שלו הרגיש שהוא מיותר. זה הערך הכי מצטדק בויקיפדיה, אבל אם בכל זאת החליטו להותיר אותו במסגרת סתימת הפיות של הפוליטיקלי קורקט, אז יורשה לי להציע עוד כמה ערכים: אנשים שיושבים על כסאות, ילדות שאוכלות לחמניות ואנשים שמנפחים פורטלים בצורות מלאכותיות 109.160.183.239 20:15, 4 במאי 2013 (IDT)
Tamarnet - מתנגדת אחת זה "ריבוי התנגדויות"? להשאיר ערך זה "סתימת פיות"? --א 158 - שיחה 20:37, 4 במאי 2013 (IDT)
ושתי הערות אגב. ראשית, תודה על הצעותייך - הן דוגמא נפלאה לערכו של מבחן גוגל. "גברים המקיימים יחסי מין עם גברים" - קרוב לשניים וחצי מיליון תוצאות באנגלית, כבר אמרנו, וגם 39,000 תוצאות בעברית. רובן מאתר doctors.co.il; אם נשמיט אותו, עדיין יותר מ-7,000. להשוואה, "אנשים שיושבים על כסאות" 102 תוצאות, ועוד 55 כשכותבים "כיסאות". לפי מבחן גוגל אין מקום לערך, כי זה לא מונח נפוץ. לשתי ההצעות האחרות אין אף תוצאה. שנית, הערך מסביר היטב שהמונח לא נוצר מגישה של פוליטיקלי קורקט (כדי לא לומר מילה אחרת שמישהו פוסל). הוא נוצר אחרי שהתברר שאחוז הגברים בארה"ב שדווחו שקיימו יחסי מין עם גברים גבוה פי שניים מאחוז הגברים שהגדירו את עצמם כהומוסקסואלים. --א 158 - שיחה 00:07, 5 במאי 2013 (IDT)
ערך חשוב ביותר לפי כל הקריטריונים. מושג חשוב ביותר המגדיר התנהגות חברתית שכיחה ביותר, מושג שהוטבע בעשרים השנים האחרונות באפידמיולוגיה ובפסיכולוגיה. הצבת התבנית הזויה. BAswim - שיחה 14:32, 5 במאי 2013 (IDT)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:00, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:00, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:01, 3 במאי 2013 (IDT)