שיחה:גמביט (שחמט)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עדיין קצרמר?[עריכת קוד מקור]

אחרי הרחבה קטנה שעשיתי שעיקרה הייתה לשכתב את הערך מחדש ולתרגם מהגרסא האנגלית, האם עדיין יש מקום להכניס את הערך לקטגוריה של קצרמר, או שאפשר להסיר אותה? SharpImpact - שיחה 12:44, 2 ביולי 2010 (IDT)

שלום לך,
מבחינת היקפו והפוטנציאל שלו, הערך עדיין קצרמר, למרות ההרחבה המבורכת שעשית. אם וכאשר יורחב, תוך הסבר על הגמביטים הקלאסיים, המשותף והמבדיל, היתרונות והחסרונות בקבלת הגמביט ובדחייתו וכו', יהיה מקום להוריד את הקטלוג לקצרמר. בברכה. ליש - שיחה 12:49, 2 ביולי 2010 (IDT)
כעת, אחרי הרחבה נוספת של הערך- עדיין נחשב קצרמר? אם כן, אשמח אם תמקד אותי במה עוד אפשר להוסיף (בגירסאות האחרות בויקיפדיה לא מצאתי שום דבר מקיף יותר) SharpImpact - שיחה 20:38, 3 ביולי 2010 (IDT)

דוגמאות- מבנה רגלים[עריכת קוד מקור]

אני מחפש דוגמאות הממחישות את העובדה שקבלת גמביט מחלישה את מבנה הרגלים של הצד המקבל באופן משמעותי. אם מישהו מכיר גמביט כזה בו מבנה הרגלים נחלש- אני אשמח שיידע אותי באיזו פתיחה ואני אוסיף (או שיוסיף בעצמו דוגמה תחת הכותרת "פירוק מבנה רגלים") SharpImpact - שיחה 19:39, 3 ביולי 2010 (IDT)

ראה וריאציות שונות של גמביט המלך. בברכה. ליש - שיחה 19:43, 3 ביולי 2010 (IDT)
מצטער, לא שמתי לב שמיקדת לצד המקבל. בווריאציות מסוימות של גמביט המלך מתפרק כל המערך הימני של הצד המקריב. לשאלתך על הצד המקבל, אולי יתאים יותר הגמביט המרכזי, אבל התוצאה אינה דרמתית. בברכה. ליש - שיחה 19:47, 3 ביולי 2010 (IDT)