שיחה:הגלריה הלאומית לאמנות מודרנית (אדינבורו)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכת קוד מקור]

לא ברור לי למה קוצר השם שם הערך בהשמטת המילה "הסקוטית" ממנו, רק כדי להאריכו חזרה ולסרבלו באמצעות התוספת "(אדינבורו)". אילו מלכתחילה היה נקרא הערך הגלריה הלאומית הסקוטית לאמנות מודרנית, כשמו של המוסד, לא היה צורך בסוגריים לצורך הבדלתו מגלריות לאומיות אחרות. מגיסטרשיחה 17:09, 9 באוגוסט 2008 (IDT)

שמו של המוסד "הגלריה הלאומית" התוספת "של סקוטלד" בא להבדילה מזו האנגלית, אבל האתר הרשמי של המוסד מציין: "The National Gallery houses the national collection of fine art from the early Renaissance to the end of the nineteenth century". וספציפית "הגלריה לאמנות מודרנית" נקראת כך (ראה באתר הרשמי. דרור - שיחה 17:11, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
נו, אם ללכת לפי הקישור שלך אז זה בכלל Gallery of Modern Art - לא לאומית ולא סקוטית. ובכל זאת מצאת לנכון לכתוב בשורת הפתיח "הגלריה הלאומית הסקוטית לאמנות מודרנית" ואף לציין לידו את השם באנגלית שממנו תורגם. אכן יש להבדילה מזו האנגלית, ואני מוצא שהבדלתה באמצעות המילה "הסקוטית" מוצלחת יותר מאשר הבדלתה באמצעות ציון מיקומה בסוגריים בסוף השם. מגיסטרשיחה 17:22, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
כך אני מבין את שמה של הגלריה מהאתר של הגלריה. להבנתי השם בויקיאנגלית שגוי. דרור - שיחה 17:32, 9 באוגוסט 2008 (IDT)
ומיליוני סקוטים שחשופים לערך בוויקיפדיה האנגלית (ולעוד עשרות אלפי מופעי גוגל של שם זה [1] במקורות אחרים) לא עלו על השגיאה, עד שהגעת? מעניין. מגיסטרשיחה 17:43, 9 באוגוסט 2008 (IDT)