שיחה:הומוס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הוספתי כמה תיקונים כגון מחיקת משפטים שחזרו על עצמם וקישורים פנימיים. אם מישהו לא שלם עם התיקון שיתקן את תיקוני, אך לא יבטלו כליל! תוטדה וחג פורים שמח.

זינגר


היי התיקון האחרון נעשה על ידי (רק נכנסתי עם השם משתמש עכשיו)

ניסיון שכתוב[עריכת קוד מקור]

עשיתי כמיטב יכולתי לעשות קצת סדר בבלגן. החלק עם התולעים לגמרי לא ברור לי - יש לו ערך, אבל הוא לא ממש רלוונטי, אז בינתיים הורדתי אותו למטה. אני מקווה שחובבי קומפוסט מושבעים יוסיפו עוד תוכן חשוב. InbalabnI - שיחה 12:17, 12 באוקטובר 2010 (IST)

זה אכן צעד בכיוון הנכון, אך הטקסט צריך להיות מעודן יותר ונייטרלי יותר. גילגמש שיחה 12:21, 12 באוקטובר 2010 (IST)
אתה צודק, אבל קשה לעשות זאת בערך בעל מאפיינים כל-כך מעטים וחשיבות כל-כך גדולה. אני חושבת שבאופן טבעי רוב המידע יתבסס על משמעות תרבותית וצורות חשיבה היסטוריות. InbalabnI - שיחה 22:45, 12 באוקטובר 2010 (IST)

המילה הנכונה בעברית[עריכת קוד מקור]

אני לא לגמרי מסכימה עם הצגת המילה "רקבובית" בערך. האקדמיה אומנם קבעה שזו המילה שבה צריך להשתמש, אבל רוב האנשים לא מכירים את המילה הזאת ולא משתמשים בה, ואלה שכן, יכולים להשתמש בה בשביל אחת משתי המשמעויות הרשמיות שלה (א. הומוס, ב. צמחייה רקבובית) או המשמעות השלישית שהוצמדה שלה - דשונת. -- ענבל • י"ד בתמוז ה'תשע"א • 17:14, 16 ביולי 2011 (IDT)

משה ורבין- מכאן הומוס הוא כל המקטע האורגני היציב בקרקע,שמו נגזר (או אולי ניתן) מהחומצה ההומית שהיא אחד המרכיבים במקטע.נכון שבקומפוסט למיניו ישנם מרכיבים אורגנים ברמת פרוק גבוהה בצד אחרים שנמצאים בתחיל התהליך וכמובן גם יונים של יסודות נחוצים אשר נפרדו לחלוטין מעברם האורגני.המעיר למעלה לא מסתדר עם התולעים,כמו רבים אחרים,כנראה משום שתעשיית הקומפוסט המצוייה בדברת מיתגה את המוצר של בשם "הומוס", ומשום שבתהליך של דברת משתתפות גם תולעים. מוצר אחר של התולעים הוא תוצר נקי של מערכת העיכול הנקרא באנגלית אמריקאית casting,אשר דומה רק במעט לקומפוסט לסוגיובשל היותו מרוכז יותר, כולל מרכיבים שאינם נמצאים בקומפוסט וומהווה בית גידול מואץ לחיידקים "טובים",פטריות ונימטודות התורמות גם הן לפוריות הקרקע.

איך מכינים את זה?[עריכת קוד מקור]

בסדר אבל לא כתוב איך מכינים וממה זה עסוי אולי תשקיעו קצת? 89.139.136.198 18:27, 6 בספטמבר 2012 (IDT)