שיחת משתמש:Gilgamesh

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שליVergina sun.svg
Coffee croissants 10000000041824 001600 (15825297992).jpg

שלום לכל המבקרים בדף שיחתי! אני שמח לקבל מכם הודעות ומזמין אותכם לפנות אלי בכל נושא. אני מבקש לא לפנות אלי במייל בשאלות שקשורות לפעילותי בוויקיפדיה. שאלות אלה יש לשאול במקומות הבאים:

 • אם פניתי אליך בעניין ויקיפדי כלשהו, יש להשיב לפנייתי בדף שיחתך בלבד ולא לחזור אלי בדף שיחתי. נהוג להמשיך בשיחה במקום שבו היא החלה. לא אשיב על פניות בדף שיחתי שיתעלמו מנוהג זה.
 • במקרה של דיון על ערך ספציפי, יש לפתוח דיון בדף שיחת הערך הרלוונטי בלבד. אפשר לתייג אותי (כלומר, לכתוב את הכינוי שלי כמו שהוא מופיע במערכת: [[משתמש:Gilgamesh]]) אם רוצים לקבל התייחסות מפורשת ממני ויש סיכוי שלא אראה את הדיון שנפתח. לרוב, אתעלם מפנייה לגבי ערך ספציפי.
 • במקרה של שאלה אישית אלי או הערה כללית יש לפנות אלי בדף שיחתי. פניות חדשות יש לכתוב בסוף דף השיחה. תשובה לפנייה תינתן, כמקובל בוויקיפדיה העברית, בדף שיחתי. לכן, אני מצפה ממי שפונה אלי שיבדוק את התשובה לאחר זמן מה.
 • אין לערוך דיון ישן שהועבר לארכיון. אם לדעתך, הנושא טרם מוצה והדיון בכל זאת אורכב, יש לפתוח כותרת חדשה בדף שיחתי ולא לערוך את הארכיון או להוציא ממנו נושאים שאורכבו בו.
 • נא לחתום בסוף הפנייה. אני מקבל עשרות פניות ולעתים כמה פניות ביום. לעתים שואלים אותי למה ביצעתי פעולה זו או אחרת. אני לא יכול בדרך כלל להתייחס לשאלות כאלה בלי חתימה כי אני מבצע עשרות עריכות ביום. חותמים על ידי לחיצה ארבע פעמים על המקש ~
 • לעניינים פרטיים בלבד אפשר לשלוח לי מייל. אין לשלוח שאלות באי מייל שצריכות להתברר בדף שיחה גלוי. מייל שולחים על ידי לחיצה על הקישור "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" המופיע בצד ימין. אם שלחת מייל ולא קיבלת מענה, סימן שהוא ככל הנראה לא הגיע (מיילים מוויקיפדיה נוטים להיכנס לתיבת הספאם מדי פעם), ויש להודיע לי על שליחתו בדף שיחתי, או שהתעלמת מבקשתי ושלחת בכל זאת שאלה באי מייל במקום בדף שיחה.הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

שחזור[עריכת קוד מקור]

שלום גיל אני עורך לטובת עבודה אקדמאית ערך:נאות גולן האם אפשר להשאיר את העריכה עד לסוף החודש?

בברכה, אביב

שמי אינו גיל.
אי אפשר להשאיר את העריכה שמנוגדת לכללים שלנו. עליך לכתוב בהתאם למדיניות שלנו בלי קשר לעבודה אקדמית זו או אחרת. עדיף שתעשה את זה בכלל בטיוטה ולא במרחב הערכים. כמובן שהעברה למרחב הערכים תדרוש את התאמת הטקסט לנהלים שלנו. גילגמש שיחה 11:10, 7 בינואר 2018 (IST)

נאות גולן[עריכת קוד מקור]

מה שלומך? מסכים שהכתיבה אינה נייטרלית, אבל הערך הזה כרגע בעבודה על ידי סטודנט. הוספתי אותו לרשימת המעקב שלי, וכאשר תוסר התבנית אעבור עליו וערוך אותו כמו שצריך. אלעדב. - שיחה 11:23, 7 בינואר 2018 (IST)

שלום, זה לא אפשרי כי התוכן מוצג לקוראים כאן ועכשיו. הצעתי לו (בפנייתו אלי) לכתוב בטיוטה, כפי שזה מקובל אצלנו בעבודות סטודנטים. אם הוא רוצה לכתוב במרחב הראשי, הטקסט חייב לעמוד בכללים שלנו. גילגמש שיחה 11:24, 7 בינואר 2018 (IST)
בסדר מבחינתי. אלעדב. - שיחה 11:25, 7 בינואר 2018 (IST)

רמות נפתלי[עריכת קוד מקור]

שלום. אני כותב כרגע על רמות נפתלי במלחמת העצמאות. הקטע על מלחמת העצמאות צפוי להיות גדול מיתר הערך על המושב. מה דעתך שאפריד, ואצור ערך 'רמות נפתלי במלחמת העצמאות', או כיו"ב?

אגב, גמרתי את מבצע שיפור הערכים אודות מבצעים במלחמת העצמאות, עליו התייעצתי אתך לפני מעשה. יש לכך 'בונוס' נוסף, שלא חשבתי עליו בשעתו: כיוון שבימים אלה אנו חוגגים שבעים שנה למדינה, ערכים אלה מצוטטים לא מעט ברשת. למשל, בפרסומי ארכיון צה"ל.

בתודה מראש Gbenny - שיחה 10:28, 9 בינואר 2018 (IST)

שלום רב Gbenny,
אם הפרק על תולדות היישוב במהלך מלחמת העצמאות יהיה גדול מכל יתר הפרקים גם יחד ובסך הכל מדובר ביישוב קטן יחסית אכן יש חשש שיתקבל פשוט ערך על המלחמה ולא על היישוב כי המידע הרב על הפעילות הצבאית יאפיל על כל היתר. לכן, אני חושב שהרעיון שלך להפריד בין הערך על היישוב לערך על היישוב במלחמת העצמאות הוא חיובי בסך הכל. אני מציע שתכתוב את הפרק כפי שהיית רוצה שהוא יראה, בלי קיצוצים כלשהם. אם אכן יקרה מה שאתה חושב שיקרה והוא יהיה גדול מאוד, תעתיק אותו במלואו בלי שינויים לערך חדש "רמות נפתלי במלחמת העצמאות". כמובן שצריך להוסיף פרק פתיחה, מקורות וכו'. כך תקבל ערך נפרד ושלם. לאחר שתעביר את כל הטקסט מהערך על רמות נפתלי יווצר בו חור. כדי למלא את החור כתוב פרק קצר שיסכם את האירועים האלה וגודלו יהיה כגודל הפרקים האחרים. לאחר מכן, תפנה לפרק על המלחמת בעזרת תבנית "ערך מורחב" שתציב בראש הפרק מתחת לכותרת, כמקובל אצלנו.
לגבי ההתעניינות הגוברת על מלחמת העצמאות - אני שמח שזה כך. האם הערך על מלחמת העצמאות עצמה מוכן לדיון המלצה לפי דעתך? אם כן, אקרא אותו ונראה מה אפשר לעשות. גילגמש שיחה 10:55, 9 בינואר 2018 (IST)
תודה. לגבי רמות נפתלי, אעשה כעצתך. ה'מבצע' שערכתי נגע לערכים על מבצעים בודדים: מבצע נזלת (אחד המעטים שכתבתי מתחילתו ועד סופו), מבצע יואב, מבצע לוט וכו' (עריכה מקיפה). לגבי הערך מלחמת העצמאות, זו שאלה טובה. עברתי רבות על הערך ותוכל לראות עשרות, ואולי מאות עריכות שלי. יש דברים שהייתי משנה מהותית, ושאיני שלם עמם, אך ויקיפדיה אינה נחלתי הפרטית, ולא תמיד עשיתי זאת. לאור כל זאת, אינני אובייקטיבי מספיק לפסוק. Gbenny - שיחה 11:01, 9 בינואר 2018 (IST)
אני מבין את החשש לבצע עריכות גדולות מאוד שיכולות לשנות חלקים מהותיים בערך. גם אני נתקל מדי פעם בבעיה דומה. הפתרון שאימצתי הוא דיון בדף שיחת הערך שנערך לפני ביצוע השינויים. אני מציע שתעשה רשימה של דברים שהיית רוצה לנסות ושמור אותה לעצמך. אחר כך, תפתח דיון על נושא אחד מתוך אלה שמציקים לך ותזמין משתמשים נוספים לדיון. בדיון עצמו אפשר ללבן את הסוגיה ולאחר ליבונה אפשר לשנות את הערך בהתאם וכך הלאה. אני מציע ללכת בצורה מדורגת ולא הכל בבת אחת כי אנשים מתקשים בדרך כלל לדון בדברים שונים בו זמנית. עדיף פרה - פרה. ככה לאט לאט תוכל לשפר את הערך בלי שאתה הופך אותו לנחלתך הפרטית ואף חשוב מכך שומר על נייטרליות. המשוב מהמשתמשים האחרים יעזור לך במשימה זו. גילגמש שיחה 11:08, 9 בינואר 2018 (IST)
אחלה. יתכן גם שתוך כדי, אגלה שהמצב הוא לא כצעקתה. שוב תודה. Gbenny - שיחה 11:12, 9 בינואר 2018 (IST)
יתכן באמת. אם זה משהו קטן יחסית שמציק לך אני מציע שתפנה אלי. כתבתי ערכים רבים בהיסטוריה צבאית ואשמח לסייע. אפשר גם באי מייל, טלפון או פייסבוק אם יותר נח לך ומדובר בהתייעצות ארוכה יחסית. גילגמש שיחה 11:14, 9 בינואר 2018 (IST)
תודה. Gbenny - שיחה 11:56, 9 בינואר 2018 (IST)
הפרדתי בין הערכים, כאמור. אגב, אני מתכוון להתחיל ב'מבצע' דומה עבור יישובים במערכה במלחמת העצמאות. רמות נפתלי היה הראשון (הולך מצפון לדרום). אשתמש באותם קווים מנחים. אם אין, אולי כדאי לייצר קטגוריה כזו? ("ישובים במערכה במלחמת העצמאות" או כיו"ב). אם כן, אין לי מושג איך עושים את זה. גם צריך אמת מידה להגדרת יישוב כזה: הותקף רגלית, כמו רמות נפתלי? 'רק' הופגז, כמו ניר עם?Gbenny - שיחה 14:13, 9 בינואר 2018 (IST)
לגבי סוג ההתקפה: אני לא חושב שצריך להפריד ברמת הקט' לישובים שרק הופגזו לישובים שהותקפו על ידי חיל רגלים או שריון או מה שזה לא יהיה. זה סתם יסבך את הקורא לפי דעתי. הרי אפשר לפצל ולפצל. כאלה שהותקפו בירי תותחים, כאלה שהותפקו מהאוויר, מהים, סתם פעולות טרור גדולות וכו' - אין לזה סוף. לגבי יצירת קטגוריה: כמו כל דף. פשוט קישור עם שני זוגות סוגריים בתחתית הערך. נגיד קטגוריה:ישובים עבריים שהותקפו במלחמת העצמאות (כדי להבדיל מיישובים ערביים). יווצר לך קישור אדום. לך אליו וצור שם קטגוריה חדשה. תקשר נגיד ל"קטגוריה:יישובים בארץ ישראל" או "יישובים בתקופת המנדט" או משהו כזה - חפש מה יש לנו ולקטגוריה על מלחמת העצמאות. כך תכחיל את הקט' שלך. בדוק גם לאן מקשורת מבחינת קט' ירושלים בתקופת מלחמת העצמאות. אני מניח שיש לנו ערך. יתכן שזה יתן לך תשובה. גילגמש שיחה 14:15, 9 בינואר 2018 (IST)
אחלה. תודהGbenny - שיחה 14:16, 9 בינואר 2018 (IST)

ערך חדש- סיינסאברוד[עריכת קוד מקור]

הי GilGamesh

חדשה כאן בזירה.. מנסה לערוך ערך חדש: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94:ScienceAbroad_%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%97%D7%95%22%D7%9C_(%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%93)

קראתי את המדריך והערות שניתנו לי כשביקשתי להעביר למרחב הערכים והמשכתי בעוד עריכות.

תוך כדי העבודה גיליתי שאין בויקיפדיה מספיק מידע על נושא בריחת/השבת מוחות ועל ישראלים בחו"ל ויש לי תכניות לעתיד גם לערוך ערכים אלו.

אשמח להערות שלך לגבי הערך שכתבתי ואילו שינויים יש לעשות כדי שיוכל להצטרף למרחב הערכים.

--Monikalev - שיחה 18:54, 12 בינואר 2018 (IST)

שלום Monikalev,
ראשית, שימי לב בבקשה - הכינוי שלי הוא מילה אחת, לא שתיים ואין צורך להפריד חלק ממנו עם אותיות גדולות.
שנית, לגבי הערך שלך: הוא לא נראה כמו ערך אנציקלופדי. אני מציע לעיין בערכים אחרים כדי לראות כיצד צריך להראות ערך על ארגון כלשהו. הבעיה העיקרית בערך שכתבת בטיוטה היא חוסר נייטרליות וכתיבה לא אנציקלופדית. התוכן שאת מציגה צריך להיות נייטרלי, כלומר אסור לשבח את הארגון בשום צורה או להציג אותו באור חיובי או שלילי. תחשבי שאת כותבת על ארגון יפני מהמאה ה-19. כמו שהיית מתארת אותו, כך עליך לתאר את הארגון שאת כותבת אודותיו. גילגמש שיחה 06:39, 13 בינואר 2018 (IST)

איך הקישור שלי שגוי?[עריכת קוד מקור]

במאמר מדברים על הרפובליקה העממית של סין...
וגם אם הקישור שגוי - למה שלא תקשר לקישור הנכון? רן כהןשיחה 19:37, 12 בינואר 2018 (IST)

לאיזה ערך בדיוק אתה מתכוון? גילגמש שיחה 06:35, 13 בינואר 2018 (IST)

שלום גילגמש :)[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה , אבקש שתעיינו בערך עמי מימון , ותראו שכל מה שנכנס שם עם מקורות , וראוי שיהיו בערך, בבקשה אל תורידו מידע מבלי לבדוק מה הוכנס אודי - שיחה 17:39, 15 בינואר 2018 (IST) אשמח להתייחסות :) מדוע אתם מסירים מידע מהערך הנ"ל , עבדתי קשה להביא את המידע הנכון והמקורות הרלוונטים אודי - שיחה 01:09, 16 בינואר 2018 (IST)

קיבלת התייחסות בדף שיחת הערך, כמקובל. אין טעם לפנות אלי בדף שיחתי בעניין זה. גילגמש שיחה 08:38, 16 בינואר 2018 (IST)

א. תודה על ההתייחסות ב. לא נראה שעניתם לי על השאלה. כל המידע שהכנסתי רלוונטי ותקף לגבי הערך הנ"ל , אין שום סיבה להסיר מלל ומידע ללא בדיקה מעמיקה ע"י המקורות שהוכנסו , אשמח לתיקון הערך אודי - שיחה 11:20, 16 בינואר 2018 (IST)

העלאת ערך לדיון[עריכת קוד מקור]

היי גילגמש, אני רוצה להעלות ערך שכתבתי לדיון המלצה ולא ממש זוכר איך עושים את זה... מדובר בערך ימי החנוכה. תודה, אביעדוסשיחה 19:50, 15 בינואר 2018 (IST)

אעשה את זה בשבילך ואתייג אותך במקומות הרלוונטיים. גילגמש שיחה 20:08, 15 בינואר 2018 (IST)
תודה. אביעדוסשיחה 07:45, 16 בינואר 2018 (IST)

נפתח "דיון מחלוקת" בעקבות דיון בו השתתפת[עריכת קוד מקור]

שלום לך, בעקבות דיון בו השתתפת, נפתח "דיון מחלוקת" במטרה לקיים הצבעה שתכריע מה לכתוב בשורה "מדינה/טריטוריה" בראש ערכים העוסקים בנפות של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים ויהודה ושומרון.
אתה מוזמן להיכנס לויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:נפות הרשות הפלסטינית ולנמק את עמדתך. --בן נחום - שיחה 09:11, 16 בינואר 2018 (IST)

בקשה לבדיקת סוגיה נוירולוגית מול מומחה בתחום[עריכת קוד מקור]

שלומות, ואני מקווה שאתה נהנה מהחופשה.
אחרי שבועיים של מחלוקות בדבר תוכן הערך ניסוי הרצח על ידי היפנוזה הגעתי למספר תובנות. החשובה שבהן היא שהתוצאה המשמעותית היחידה של הניסוי היא נושא דיכוי התגובה של מערכת העצבים האוטונומית לסטרסור היפותרמיה. בספרי הלימוד שקראתי, המיועדים לסטודנטים לתואר ראשון, נכתב באופן עקבי שהתגובה היא למעשה רפלקס, ואינה מגיעה בכלל לעיבוד קוגניטיבי. יש תאורים מפורטים על העברת הסיגנל העצבי ועל התגובה מחוט השדרה, המוח הקטן ותפקודי מוח בסיסיים.
השאלה שלי היא האם זה נכון. ספר לימוד לתואר ראשון לא בהכרח מציג את כל הידע העדכני, ועשוי להשמיט הסתייגויות שדורשות ידע עמוק יותר.
אני יודע (ממך) שאתה לומד לשנה רביעית רפואה. אודה לך מאד אם תוכל לאתר מבין המרצים מומחה לנוירולוגיה שיוכל לענות על השאלה האם מדובר בתוצאה כה משמעותית, או שהיא נטולת חשיבות ממשית כמו שאר תוצאות הניסוי.
בתודה ובברכה, אילן שמעוני - שיחה 21:35, 24 בינואר 2018 (IST)

עצם העובדה שהניסוי כולו נערך מול מצלמות טלוויזיה הופכת אותו לבלתי מהימן. בניגוד לסיפור הרצח ההיפנוטי, שיש בו בעיות אתיות כבדות, ניסויים על תגובה לקור תחת היפנוזה אפשר לעשות בכל מעבדה. לא יתכן שהידע המדעי בנושא כזה יגיע ממקורות מפוקפקים. אם על תופעה פשוטה כל-כך אין מקורות רציניים, סימן שהיא אינה קיימת. עוזי ו. - שיחה 23:12, 24 בינואר 2018 (IST)
שלום, לא צריך לדעת רפואה כדי לדעת שטבילה במים בטמפ' של קרוב ל-2 מעלות לא בהכרח גורמת להיפותרמיה. הינה דוגמה: en:Winter swimming. יש דוגמאות רבות נוסות, כולל סרטונים ביו טיוב שמראים טבילה במי קרח. כמובן ששהות ארוכה במים קפואים תגרום להיפותרמיה, אבל טבילה קצרה לא בהכרח. באופן עקרוני, אנחנו לא לומדים על היפנוזה או לפחות לא למדנו עד כה בשיעורי נוירולוגיה. אני מניח שמדובר בשטויות כמו שאמר עוזי. אם היה מדובר במשהו אמיתי, היו מחקרים רבים מאוד על הנושא והדבר היה ידוע ומפורסם מאוד. והערה נוספת - אם באופן כלשהו מצליחים לגרום למערכת העצבים האוטונומית לא להגיב לקור - האדם ימות מהר מאוד. יש מנגנוני פיצוי רבים שתפקידם לשמור על חום גוף קבוע כחלק מהומאוסטזיס (שמירה על תנאים קבועים). אם המערכת כושלת זאת בעיה מאוד חמורה ומוות הוא תוצאה צפויה של דבר כזה. גילגמש שיחה 23:35, 24 בינואר 2018 (IST)
דבר ראשון - תודה. לא חשבתי שיש להבדיל בין חשיפה לקור לבין היפותרמיה, וכמובן שאתה צודק בעניין הזה. אציין שהשאלה היא נוירולוגית נטו, ולפחות לעת עתה לא קשורה להיפנוזה. השאלה היא האם יש פה מקרה של רפלקס אוטונומי שעבר דיכוי. אם הוא עבר דיכוי בהיפנוזה מן הסתם יש דרכים נוספות לדכא אותו.
נשאר לי לברר האם יש תגובת רפלקס (כלומר - הסיגנל העצבי של הסטרסור מקבל תגובה ישירה ממערכת העצבים האוטונומית, לפני שהוא מגיע לעיבוד קוגניטיבי) לחשיפה לקור. אם תוכל לסייע לי בעניין הזה אודה לך מאד. האדם הנכון לשאול אותו הוא נוירולוג, רצוי מומחה בתחומו. אילן שמעוני - שיחה 18:45, 25 בינואר 2018 (IST)
תוספת: בזה שאנשים מסוגלים לעמוד בחשיפה לקור לזמן קצר אין ספק, אבל זה לא אומר שאין תגובת רפלקס שתרשם במעקב אחר לחץ דם וקצב לב. אני מנסה לברר אם זה כך. אילן שמעוני - שיחה 18:50, 25 בינואר 2018 (IST)
רפלק לא עובד בהכרח בעזרת מערכת עצבים אוטונומית. יש לנו רפלקסים רבים מאוד. אולי אתה מכיר אחד מהם כי הוא די גנרי - מכה עם פטיש גומי קטן בגיד שמתחת לברך שאמור לגרום למתיחת הברך - הדבר הזה עובד בלי שום קשר למערכת עצבים אוטונומית. לגבי היפנוזה עצמה אני צריך לעיין בספרים. כמו כן, יש לנו כבר כמה רופאים פה. קוליסטב הוא רופא (לא זוכר למה) ואולי ויינדפלד הוא נוירולוג - אני לא זוכר. אולי יותר טוב לפנות אליהם. יתכן שהם ידעו את התשובה. גילגמש שיחה 19:34, 25 בינואר 2018 (IST)
עוזי ו., לא טענתי שהתוצאה מוכחת, אלא שהיא מבקשת בחינה מקצועית. ברור שניסוי טלויזיוני אינו יכול לשמש הוכחה מדעית, אבל הוא בהחלט יכול לעורר ספק ולחייב בדיקה נוספת, מקצועית ומבוקרת עמיתים. אילן שמעוני - שיחה 19:04, 25 בינואר 2018 (IST)
אילן, לא יעזור לך. חתמת לפני שתייגת את {{א{עוזי ו.|עוזי}}. אני עושה את זה כעת במקומך. • בקרה וייעוץשיחה • י' בשבט ה'תשע"ח • 18:53, 25 בינואר 2018 (IST)
תודה! אני תמיד שוכח להוסיף את הנקודה בשמישתמש שלו... אילן שמעוני - שיחה 18:55, 25 בינואר 2018 (IST)
אילן, גם בקרב הרופאים והפסיכותרפיסטים, העיסוק בהיפנוזה הוא מאוד מוגבל לבעלי מקצוע שהוכשרו לכך. בהנחה שהניסוי הטלוויזיוני הנ"ל אינו מבוים, ייתכן שההשאה עמוקה עד כדי כך שהעיבוד במוח לתחושת קור מעוכב. אינני יודע מה קראת בדיוק על התגובה לקור, ואני מוכרח לומר שזה לא בדיוק הלחם והחמאה שלי, אבל יכול להיות שמה שקראת היה על תגובה רפלקסיבית לגירוי חום קיצוני או קור קיצוני על ידי רתיעה (כמו כל גירוי כאב), והיא באמת אינה מערבת את מערכת העצבים המרכזית. לעומת זאת, השינויים האוטונומיים אינם רפלקסיביים. גם בתגובת הילחם או ברח שניכרת למשל בעת ראיית אריה, יש צורך בעיבוד קוגניטיבי מסוים לדמות הנצפית (האריה).

Kulystabשיחה

Kulystab, זה חצי נכון. יש הבדל בין סטרסורים פיזיולוגיים לאחרים. תוכל לקרוא על זה בפרק שהבאתי מספר לימוד רלבנטי בערך. סטרסורים מסויימים (למשל היפותרמיה ורפלקס טביעה) אינם עוברים שום עיבוד קוגניטיבי לפני התגובה, ועל כן מדובר ברפלקס טהור. השאלה היא מה מעמדו של סטרסור חשיפה לקור. העניין פה הוא לא היפנוזה. הקטע עם ההיפנוזה שולי לגמרי מול האפשרות שיכול להיות דיכוי קוגניטיבי של הרפלקס, מה שאומר שהידע הקיים אינו שלם. אני מבקש בכל לשון של בקשה להתעלם מנושא ההיפנוזה ולהתרכז בעניין הנוירולוגי, שהוא מה שחשוב פה. אילן שמעוני - שיחה 13:55, 26 בינואר 2018 (IST)
הערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י' בשבט ה'תשע"ח • 13:47, 26 בינואר 2018 (IST) 
גילגמש, האם חסימה של המשתמש גורמת לכך שעריכותיו בדף שיחתו לא מסומנות כבדוקות? • בקרה וייעוץשיחה • י' בשבט ה'תשע"ח • 19:36, 25 בינואר 2018 (IST)
יתכן. גילגמש שיחה

זיהויים[עריכת קוד מקור]

הי, היום זוהו שלושה משתמשים כטרול. חלקם כאלה שהשאירו הודעות ארוכות בבקשות למפעילים והיה ויכוחי עריכה איתם. האם תוכל לכתוב לי ב-@ על סמך מה זוהו כולם כדי שאלמד? בברכה אמא של גולן - שיחה 21:50, 28 בינואר 2018 (IST)

אם תצייני את השמות של הטרולים שנחסמו אוכל לעשות זאת. גילגמש שיחה 21:57, 28 בינואר 2018 (IST)

טרולים בע"מ[עריכת קוד מקור]

אני פונה אליך כי אתה לוחם ידוע בטרולים, אולי תעשה קצת הגיון בשיגעון. בערך משק המים והשפכים בישראל היה כתוב "ישראל חלקה" מים עם שכנותיה. טרול (כנראה, לא בדקתי) שינה את זה ל"ישראל חולקת" והוא כמובן "שוחזר על אוטומט". זה כמובן שגוי ושטות גמורה. שיניתי ל"חלקה ועדיין חולקת" כדי שגם יהיה שונה ממלל הטרול וגם נכון. שוחזרתי... המלחמה הכוללת הזו בטרולים מעבירה עורכים על דעתם ומשאירה אותנו עם זבל אנציקלופדי. אולי אתה תמצא פתרון לסוגיה הזו. בורה בורה - שיחה 19:51, 29 בינואר 2018 (IST)

במקרה הזה אין ספק שהשחזור הוא מיותר כי זה בסך הכל תיקון הגהה. יתכן שהטרול באמת שוחזר כי לא תמיד בודקים כל עריכה אלא משחזרים באופן גורף. אם יש רק תיקוני הגהה קטנים ונכונים אני לא רואה עם זה בעיה. גם עכשיו בשחזורים של האנצ' השארתי את רוב העריכות האלה אני חושב. גילגמש שיחה 20:37, 29 בינואר 2018 (IST)
אם כך, לפי גישתך, אין לשחזר תיקוני הגהה וניסוח שמבצעים טרולים? יורי - שיחה 20:50, 29 בינואר 2018 (IST)
אם זה רק תיקונים זניחים אני בדרך כלל לא משחזר. זה משהו שבלאו הכי צריך לעשות. עריכות גדולות זה משהו אחר. עם זאת, לפעמים כשגלים עריכה של טרול משחזרים הכל בצורה גורפת. זה גם תלוי במקרה ספציפי. אם תשים לב החזרתי היום עריכה גדולה מאוד של טרול [1] כי כאן הוסר כל חשד לעריכה טרולית. משתמשים רבים היו פעילים מאוד בדיונים סביב הערך הזה. אם הטרול פועל לבדו והעריכה שלו לא עברה שינויים משמעותיים על ידי משתמשים אחרים אז אני מוחק את זה (הסרתי כמה כאלה היום). במקרה הראשון (אולגה פיינברג) אני חושב שלא מתקיימת האכלת הטרול כי בלאו הכי הערך עבר עריכות רבות כל כך שכל מבוקשו בלאו הכי שונה בלי הכר ואין סכנה שזה ימשוך אותו להמשיך בפעילותו.
מנסיוני, מחיקות העריכות של הטרול, במיוחד אם הן משמעותיות, הן טובות מאוד בהרחקת הטרול לזמן ממושך מוויקי. האנצ' למשל לא ערך פה במשך חודשים רבים וחזר רק לאחרונה. אני מקווה שמסכת המחיקות הנוכחית תרחיק אותו פעם נוספת לתקופה ארוכה. לצערי הרב, ובאמת אין לי משהו נוסף להגיד כאן הוא לא מסוגללהשתלב. ניסיתי, כידוע לך, למצוא נתיב שבו הוא כן מסוגל לפעול. לצערי, הוא פשוט לא משתנה. לא מסוגל לעבוד בשיתוף עם הקהילה. לכן, במקרה הזה נאלצתי למחוק (בצער יש לציין) את העריכות שלו. עם חלקן הסכמתי והיתי רוצה שהתוכן הזה יכתב, אבל בצורה מכובדת יותר ואנציקלופדית יותר. לצערי, הוא לא מסוגל לזה. בסך הכל אני משתדל להתייחס בצורה עניינית עד כמה שאני יכול למרחב הערכים, בלי לשלב את הדעות האישיות שלי. אני תמיד משתדל להקפיד קודם כל על עצמי להתייחס באופן נייטרלי לעורך בלי קשר לדעתי עליו (למרות שאגסי בטוח אני רודף אחריו ומנה לי אני חושב משהו כמו עשרים שחזורים במשך עשור). בדיונים אני מרשה לעצמי להיות הרבה יותר חופשי כידוע לך.
כרגע יש לנו ארבעה טרולים פעילים: יעל (שמזמן חצתה את הקווים לעולם האמיתי ופגעה במשתמשים מחוץ לוויקי, הוגשו תלונות במשטרה ותביעות בבתי משפט והדברים עדיין מתבררים מול השופט), סטרה שפשוט מציפה אותנו עם תוכן שגוי, עם מקורות שהיא משבצת בצורה רשלנית ובלתי סבירה (אני בטוח שהיא לא עיינה בהם), אנצ' שאותו תיארתי כאן ואברהם במחזה - אני עדיין לומד כיצד לזהות אותו וכבר שמתי כמה דפים במעקב כדי לעלות על עריכותיו, אבל הזיהוי העיקרי מבוצע על ידי נרו יאיר. אלה העיקריים. אני לא חושב שניתן לשלב את אלה בקהילה. גילגמש שיחה 21:10, 29 בינואר 2018 (IST)
יש להבדיל בין משתמשים כמו סטרה שמוסיפה תוכן שגוי, למשתמשים כמו יעל והאנציקלופדיסט שאין חולק לגבי טיב עריכותיהם (ברובם המוחלט). את הראשונה יש לשחזר באופן גורף. את השניים האחרים, לא. דבר אחד זה לחסום את בובות הקש שלהם כאשר בוצע זיהוי ודאי. דבר אחר זה לשחזר בנוסף את כל עריכותיהם גם אם הם מועילות. הטקטיקה הזו פוגעת במיזם והוכח שוב ושוב שהיא לא מביאה לשום תוצאה חיובית. בניגוד לדבריך, האנציקלופדיסט לא הפסיק לערוך בגלל שעריכותיו שוחזרו. במשך תקופה ארוכה הוא המשיך לפתוח בובות קש ולערוך במיזם אף על פי שכל עריכותיו שוחזרו. מה שגרם לו להפסיק, להערכתי, זה תחושת עלבון שהוא חש כנראה לאחר שהוא נחסם בפעם השנייה (לאחר ששוחרר). יורי - שיחה 21:38, 29 בינואר 2018 (IST)
פרשת הטרולים היא פרשה סבוכה קצת. אני מזדהה עם הכאב במחיקת תוכן ראוי וערכים יפים שהועלו בדיעבד על ידיהם, אך מבין גם את הצורך לשחזר באובססיביות את עריכותיהם. אם לא נשחזר למפרע את עריכותיהם, זה מדרבן אותם לנסות את שיטת מצליח. שווה להם להשקיע 100 שעות שמתוכן תשרודנה מחצית השעות או יותר אם יתגלו רק בשלב מאוחר. לעומת זאת אם אנו מחילים את המדיניות של שחזור גורף למפרע, הרווח של שעה על 100 שעות עבודה פחות מצדיק את הטרחה מצדם. יורי, שים לב שהאנצ' המשיך לערוך מאז שנחסם ולאחרונה התגלו בבק"שים שלו. מה למעשה יש לנקוט בעריכות טרולים למפרע? אין לי דעה יצוקה. קובץ על ידשיחה ♦ 22:56, 29 בינואר 2018 (IST)
אני לא מעוניין לקחת חלק בדיון נוסף בעניין זה. את מה שהיה לי לומר אמרתי. אם אתם רוצים לדון על העניין, עשו את זה בבקשה בדפי השיחה שלכם כי ההודעות מפריעות. זה מצריך בדיקה מי פנה וקריאת התשובה וכו' ואני בלאו הכי לא מעוניין להשתתף בדיון. גילגמש שיחה 23:05, 29 בינואר 2018 (IST)

שחזור עריכה בדף משיח[עריכת קוד מקור]

אשמח לדעת מדוע עריכתי שוחזרה בעוד שלא עברתי על הכללים בדף השיחהיחי המלך המשיח! חח"לניק - שיחה 23:45, 1 בפברואר 2018 (IST)

כתיבה לא אנציקלופדית. גילגמש שיחה 06:17, 2 בפברואר 2018 (IST)

נו סקין[עריכת קוד מקור]

ראיתי את התגובה שלך אליי בערך נו סקין תחת "האם יש כאן עורך ישר מוסר..,"| וגו'.

תוכל לעזור בהתאמת המקורות? אני תרגמתי את הערך מאנגלית אבל את היתר אני לא יודע להוסיף - כלומר את המקורות (המספרים הקטנים בסוף המשפטים והקישורים וכו'). התרגום שלי הסתמך על זה שראיתי איך נראית שפת ויקי בערכים אחרים - אבל אני לא יודע להתאים את זה. לא הבנתי בדיוק איך עושים את זה. אומר מראש שיש מצב שתצטרכו גם להגן על הערך כי הנציגים של החברה הזו בישראל ישכתבו הכל בשביל שהיא תיראה נפלאה בזמן שתוכן הערך מדבר אחרת

הפעלת הגנה היא צעד קיצוני שננקט לעתים רחוקות. לגבי הוספת הערות שוליים ראה: עזרה:הערות שוליים. חשוב שתבדוק את המקורות שמופיעים בערך האנגלי לפני שאתה מוסיף אותם. כמו כן, אני מציע שתרשם למערכת. גילגמש שיחה 08:32, 2 בפברואר 2018 (IST)
תודה על העזרה. איכנס תיכף לראות את העזרה לגבי הערות השוליים. קראתי את הערות השוליים עצמם. לגבי הירשמות למערכת, מעדיף שלא בשלב הזה. אבל תודה.

הסרה ממומלצים - מנחם בגין[עריכת קוד מקור]

רוב הערך, עד להסתגרותו, אינו ממוסמך במקורות רציניים. את רוב האסמכתאות לפרקים המוקדמים של חייו, הוספתי אני, לא מזמן, רובן מעמוד אחד ספציפי שמסכם את פועלו, והשאר מספרים אחרים, שגם הם אינם ביוגרפיות "רשמיות". אבל המקורות שהוספתי אינם מכסים את כל המידע שכבר קיים שם. הערך הומלץ ממש מזמן, כאשר היו סטנדרטים אחרים. אני מציע להסיר את ההמלצה, ובכך גם לאתגר עורכים להפוך אותו מחדש למומלץ, הפעם על פי סטנדרטים של 2018. יכול להיות שרוב הבעיה היא רק בציון המקורות ולא במידע עצמו. Liad Malone - שיחה 12:11, 4 בפברואר 2018 (IST)

הסרה ממומלצים - זאב ז'בוטינסקי[עריכת קוד מקור]

המצב הרבה יותר גרוע, שוב מבחינת מקורות בלבד. המקורות היחידים שמופיעים בערך הם לציטוטים של דבריו. Liad Malone - שיחה 12:15, 4 בפברואר 2018 (IST)

שלום Liad Malone,
אני מציע שתפתח דיון להסרת המלצה אם אתה מרגיש ככה. הערכים האלה נמצאים אצלי על הכוונת אבל טרם בדקתי אותם לעומק כפי שנדרש. בעיית המקורות לכשעצמה היא אכן אקוטית ואין ספק שעדיף להסיר את ההמלצה אם יש בעיה עם מקורות. אני פשוט לא מספיק להגיע לכל הדברים האלה לבד ולגרפילד בדיוק נולד תינוק חדש אז אנחנו קצת בפיגור - כפי שניתן לראות ברשימת ההמתנה, היא הרבה יותר מצומקת מהנדרש וגם הורדנו מאוד את קצב העברת הערכים (2 בשבוע בלבד אחד להסרה ואחד להוספה במקום 3-4 בשבוע). גילגמש שיחה 15:17, 4 בפברואר 2018 (IST)

ספרים על נשק[עריכת קוד מקור]

נשארו לי בבית 4 ספרים באנגלית, אנציקלופדיים בחלקם, על רובים ואקדחים. הם היו של אבא שלי ואני מעונין למסור אותם. יש לך רעיון למי? אולי מוסד שיסכים לקלוט אותם? Liad Malone - שיחה 16:34, 4 בפברואר 2018 (IST)

אני מציע שתמסור אותם לספריה אקדמית. יתכן ששם יהיה להם מקום. אופציה שנייה היא פשוט למכור בEBAY. חובב נשק כלשהו ישמח לקבל אותם. אפשר במחיר סמלי אם אתה לא רוצה להרוויח עליהם או תמורת דמי משלוח או משהו כזה. גילגמש שיחה 20:05, 4 בפברואר 2018 (IST)

אשמח אם תוכל לבדוק את זה[עריכת קוד מקור]

[2]

Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 17:56, 6 בפברואר 2018 (IST)

אני לא בקיא בתולדות האזור בתקופה המדוברת. הערך האנגלי מסתמך על יוספוס וטוען שהיה דבר כזה. אני לא יודע מה כתוב במחקר מודרני רציני. יתכן שיוספוס המציא את זה כמובן אבל אם הוא כתב זה מקור משמעותי למדי. אין לי, לצערי, מה להוסיף. אולי בראנד ידע. גילגמש שיחה 17:59, 6 בפברואר 2018 (IST)
בראנד? Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 18:00, 6 בפברואר 2018 (IST)
שלום רב, אני עסוק עד מעל לראש כעת, כך שאין לי פנאי לעיין בספרים, אולם למיטב ידיעתי רוב החוקרים אכן מסכימים עם המסגרת הכללית של הסיפור שיוספוס מביא. יש כמובן חוקרים שחולקים. עם זאת, השאלה האם אכן הייתה ממש ממלכה יהודית-בבלית עצמאית באזור היא יותר בעייתית. אני ממליץ על הניסוח: "בין השנים 10 ל-20 לספ' התנהל באזור נהרדעא מרד בשלטון הפרתי בהנהגת האחים חנילאי וחסינאי. לטענת יוסף בן מתתיהו, האחים אף הקימו סביב העיר ממלכה עצמאית בחסותו המאולצת של המלך הפרתי" או משהו כזה. בראנד - שיחה 09:16, 9 בפברואר 2018 (IST)
משתמש:בראנד יש גם את הערך הזה: מרד חנילאי וחסינאי. מה לעשות איתו? גילגמש שיחה 09:19, 9 בפברואר 2018 (IST)
הערך הזה צריך להישאר בכל מקרה. חבל מאוד שאין בו מקורות מודררניים עדכניים או ניתוח מחקרי מעמיק. אני די בטוח שיש כאלה. צר לי שאין לי זמן לסייע בכך. בראנד - שיחה 09:46, 9 בפברואר 2018 (IST)

האם זה הטרול שלנו?[עריכת קוד מקור]

אני מדבר על 213.8.204.15, ומתייחס לתשובות שלו ב"הכה", לתגובה התוקפנית שלו כלפיך, ולאופן ההתנסחות שלו. הוסכם למחוק דברים לא הולמים שלו. אנא עצתך. אילן שמעוני - שיחה 20:56, 7 בפברואר 2018 (IST)

כן, זה בוודאי אותו אחד. אפשר למחוק אם הוא כתב משהו פוגעני. גילגמש שיחה 20:58, 7 בפברואר 2018 (IST)
ראה גם שיחת ויקיפדיה:בודק#בקשה לבדיקה אילן שמעוני - שיחה 21:09, 7 בפברואר 2018 (IST)
בקשה יש להגיש בדף עצמו ולא בדף השיחה. עם זאת, אני לא בטוח שיש סיבה מספיק טובה כדי לפגוע בפרטיותו. גילגמש שיחה 21:13, 7 בפברואר 2018 (IST)

אני זקוק להכוונתך[עריכת קוד מקור]

כידוע לך אני שוקד זה חודשים על הרחבה ניכרת של הערך יצחק נבון. אני כעת כותב את הפרק על ביקורו בארצות הברית שנערך ב-1983. אני רוצה לחלק את הפרק על הביקור לחלקים אחדים שהם:

 • יחסי נבון-רייגן טרום המלחמה (כדי שהקורא יבין מה הייתה מערכת היחסים בין שני המנהיגים לפני שהביקור נערך. היחסים התבטאו בעיקר בחליפת מברקים ואיגרות ברכה ולא בדיונים מדיניים מעמיקים)
 • הרקע הפוליטי לביקור (הביקור היה כל כך חיוני בגלל מלחמת לבנון הראשונה. ישראל סבלה מתדמית ירודה בגלל הטבח בסברה ושתילה ונבון פעל לשינוי התדמית)
 • יחס התקשורת האמריקאית והתקשורת הישראלית לביקור (הביקור נערך ארבעה חודשים לפני תום כהונתו ועלו שמועות בעיתונות כי נבון מנצל את הביקור כקרש קפיצה לשם חזרתו למערכת הפוליטית)
 • השלב שבין ההחלטה על הביקור ליציאתו לפועל
 • מהלך הביקור (שמסתעף לחלקים רבים).


דומה שאפשר לכתוב ערך בפני עצמו. אם תראה תוכל להסתכל בטיוטה שלי ותעיין בפרק על מעורבותו בתהליך השלום עם מצרים. גם זה יכול להוות ערך בפני עצמו (עם 45 מקורות שונים). מה אתה ממליץ לי לעשות? איך לחלק את הפרק?

תודה ולילה טוב, ניב - שיחה 22:32, 11 בפברואר 2018 (IST)

ערב טוב ניב,
עיינתי בערך שלך וקראתי חלקים ממנו. לדעתי, הערך גדול מדי (כמעט 200K) והיד עוד נטויה. זה הרבה מעבר לרצוי לערך ביוגרפי. צריך לשקול כיצד לצמצמו בלי לאבד מידע חשוב. לגבי פתיחת ערך על מעורבותו בתהליך השלום - אני חושב שזה יהיה מנותק מההקשר ולכן אני נגד הוצאת החלק הזה מהערך. אני צריך לחשוב על התשובה מלאה יותר. אשתדל להגיב תוך ימים אחדים. בינתיים תמשיך בעבודה שלך. חשוב מאוד להגיע למצב שבו מצד אחד שום דבר ממה שכתבת לא הולך לאיבוד, כי זה מידע חשוב ומצד שני זה לא מעמיס על הערך. אם תוריד את הערך כקובץ PDF למחשב שלך תראה כמה עמודים יש בו. זה די הרבה לביוגרפיה. גילגמש שיחה 23:35, 11 בפברואר 2018 (IST)
תוספת: אני צריך לטוס בעוד יומיים. אקרא שוב את הערך במהלך הטיסה ואכתוב לך תשובה מסודרת. גילגמש שיחה 09:04, 12 בפברואר 2018 (IST)
טיסה נעימה. לאן אתה טס? אז מה לעשות? לא להרחיב יותר מדי? אני רוצה כבר לגמור את הפרויקט הזה ולעבור לכתיבה ספונטנית של ערכים. אני מחכה לתשובתך. ניב - שיחה 11:19, 12 בפברואר 2018 (IST)
ניב, העפתי מבט בטיוטה שלך עכשיו. עיינתי בפרק על מלחמת לבנון וראיתי שגלשת שם לתיאור אירועים היסטוריים, רק כדי לספק רקע. אלה תיאורים מיותרים. מי שירצה לדעת עליהם יצטרך להיכנס לערכים עליהם. אני אוהב ערכים מפורטים, אבל אני מניח שכמו הפרק הזה, כך גם המצב בפרקים אחרים. אני חושב שקודם כל עליך לעשות דיאטה לערך בפרטים הללו (לא הפרטים הנוגעים ישירות לנבון) ורק אחר כך תוכל לראות טוב יותר את התמונה. האם אתה מרשה לערוך את הטיוטה? Liad Malone - שיחה 11:49, 12 בפברואר 2018 (IST)
ליעד, אני מרשה לך לערוך את הטיוטה ולעזור לי. אני שמח שמישהו הרים את הכפפה והתנדב לעזור לי. כמובן שאם אחלוק עליך אדבר איתך אבל אני זקוק כרגע לעזרה רצינית. תודה. ניב - שיחה 11:52, 12 בפברואר 2018 (IST)
אני טס לאנגליה. אני צריך לבדוק את הערך ביסודיות לפני שאוכל לתת תשובה מסודרת. אשתדל לענות בהקדם. גילגמש שיחה 21:26, 12 בפברואר 2018 (IST)

שיחזור ללא סימוכין[עריכת קוד מקור]

גילגמש שלום!
בערך מלח בישול שיחזרת את העריכה שלי בתואנה שהכותבת ד"ר יהודית יסקין אינה רופאת שיניים. ידוע לך כי בויקיפדיה נהוג גם לתת סימוכין לדבריך בתקציר העריכה, ואם אין שם מקום תוכל להרחיב בדף השיחה. אבקשך להבהיר את דברך. תודה. עט הזמיר - שיחה 08:41, 15 בפברואר 2018 (IST)

שלום רב משתמש:עט הזמיר.
לא ברור לי איזה הסבר נוסף מעבר למה שכתבתי בתקציר העריכה אתה רוצה. כמו שכתבתי, המאמר לא נכתב על ידי מומחה בתחום (רופא שיניים) אלא על ידי עוסקת ברפואה אלטרנטיבית. הפרקטיקה עצמה נראית לי מוזרה ומסוכנת שיכולה לשחוק את האמייל מהשיניים. אם המאמר היה נכתב על ידי רופא שיניים, לא היתי משחזר. אבל כאן הכותב הוא לא מומחה בתחום, אז למה לקשר לזה. גילגמש שיחה 09:56, 15 בפברואר 2018 (IST)
היא כן רופאת שיניים, שלחתי לך למעלה קיצור. עט הזמיר - שיחה 10:00, 15 בפברואר 2018 (IST)
היא לא רופאת שיניים. היא הצמידה לעצמה תואר ד"ר בניגוד לחוק ככל הנראה או שהיא ד"ר לרפואה אלטנרטיבית (אני לא בטוח שיש תואר כזה שמוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה). הינה מה שכתוב שם:
"אודות ד"ר יהודית יסקין:
ד"ר יסקין הינה רופאת שיניים בעלת 23 שנות ניסיון בתחומי: רפואת שיניים כללית, כירורגיה והשתלות.
בעלת מרפאה פרטית ברמת גן ומוסמכת לרפואה טבעית והוליסטית.
ההדגשה היא שלי. עד כמה שאני מבין, היא לא מוסמכת ברפואת שיניים. זה גם מה שכתוב באתר ויינט: "הכותבת היא רופאת שיניים טבעית והוליסטית, ממרפאת הודנט" כלומר, היא קוראת לעצמה רופאת שיניים בניגוד לחוק. אין לה תואר ברפואת שיניים או רישיון לעסוק ברפואת שיניים. יש לה היתר, כמו לכל אדם (גם לך) להעניק טיפול "טבעי" ו"הוליסטי". אילו הייתה רופאת שיניים היה כתוב בבירור שהיא מוסמכת לעסק ברפואת שיניים. זה גם מה שהדליק אצלי נורא אדומה כשראיתי שיש ד"ר כלשהו שממליץ להבריש שיניים עם מלח. המלח מתמוסס אמנם, אבל עד שיתמוסס יתכן שיכול לגרום לשחיקת אמייל. אני עצמי לא רופא שיניים ולא למדתי רפואת שיניים, אבל כן עשיתי קורס קצר ברפואת שיניים במסגרת לימודי רפואה כללית. הטענה הזאת נשמעה לי מוזרה והלכתי לבדוק את הכתבה. כשראיתי שלא כתוב שהיא רופאת שיניים, אלא רופאת שיניים המטפלת בשיטות טבעיות והוליסטיות, הבנתי עם מי יש לי עסק ושחזרתי. גילגמש שיחה 10:18, 15 בפברואר 2018 (IST)
עדיין לא הבנתי איך החלטת שהיא לא רופאת שיניים, מותר לה להיות גם מוסמכת לרפואה טבעית, זה לא מוריד לה את התואר ולא את העיסוק. תראה שהיא רשומה באתר ההסתדרות לרפואת שיניים לא היו מכניסים אותה לרשימה אם היא לא היתה אכן רופאת שיניים. אם יש לך הוכחה שגברת - יהודית יסקין פרי - פיברקה את עברה והיא אינה ד"ר או אינה רופאת שיניים אתה מוזמן להציג אותה. עט הזמיר - שיחה 11:16, 15 בפברואר 2018 (IST)
אתה צודק. הכתוב באתר הטעה אותי. לא היה תיעוד להסמכה זו. אשחזר. גילגמש שיחה 11:22, 15 בפברואר 2018 (IST)
מברוכ עליק. (נ.ב. משתמש עט הזמיר אינו דובר אידיש) עט הזמיר - שיחה 11:29, 15 בפברואר 2018 (IST)

ערך שמות משפחה יהודיים: רשימת שליטה אלפביתית[עריכת קוד מקור]

בעקבות בקשתם של כמה מעורכי הערך הזה בדף השיחה של הערך, טרחתי הרבה מאד בזמן וביגיעה על הכנת רשימה מפורטת ומדוקדקת כזו, לתועלת המחפשים. אף אני הסברתי בדף השיחה של הערך את הצורך השימושי ברשימה: צריך להבין שיש כאלה המחפשים מידע על שם משפחה ספציפי וכרגע זהו הדף המתאים לכך. אני מבקש שלא למחוק, ואם צריך להציגה בתצורה נוחה אחרת - אשמח להצעות, אבל אנא לא למחיקת הכל. משתמש:תרנגולהודו לא קיבלת את דעתי ומחקת את הרשימה שהוספתי. נכנעתי, ויתרתי על דעתי ועל העריכה שלי, והעברתי את הרשימה עליה טרחתי לדף השיחה בלבד, למי שירצה בה. אבל זה לא סיפק אותך. גם על טהרת דף השיחה הקפדת, ולכן מחקת את הרשימה שלי אפילו מדף השיחה. תרנגולהודו - שיחה 22:51, 18 בפברואר 2018 (IST)

השואה[עריכת קוד מקור]

תראה את העריכות האלה במכלול. מה דעתך? אני לא יכול להיכנס לדף שיחה:השואה. אם התיקון נראה לך כדאי לערוך גם כאן. (יש בעייה של זכויות יוצרים? זה ערך שהועתק מויקיפדיה)--213.8.65.165 13:31, 18 בפברואר 2018 (IST)

עד כמה שאני מבין (ואני לא מבין הרבה) אין בעיה של זכויות יוצרים, אבל זאת שאלה לעורכי דין ולא אלי. לגבי מהות העניין: התיקון לא נראה לי, אבל הם עורכים במכלול לפי הכללים הנהוגים אצלם ואם יש לך השגות על העריכה שלהם, כדאי שתפתח דיון שם ולא פה. לפני שאתה פותח דיון למד מה הם הנהלים שם לגבי עריכות ודיונים. יתכן שהעריכה היא בהתאם למקובל אצלם. גילגמש שיחה 13:34, 18 בפברואר 2018 (IST)

קטגוריות לפי מוצא[עריכת קוד מקור]

הגם שאני מסכים שרב הנזק על התועלת בקטגוריות כאלו, אני חושב שלמחיקה יש סיכוי נמוך. אני מציע לצמצם את הנזק על ידי קבלת החלטה שבקטגוריות אלו יכללו רק מי שנולדו בפועל בארץ "מוצאם". מה דעתך? ומה דעתך בתור מומחה לנהלי ויקיפדיה לפתוח הצבעה כזאת? עמית - שיחה 09:14, 19 בפברואר 2018 (IST)

שלום רב,
זאת הצבעה מורכבת כי לא ברור עד הסוף מה בדיוק כדאי לעשות. צריך לקרוא דיונים רבים כדי לגלות את הלך הרוח בקהילה כדי שההצבעה תביא תוצאה טובה. המצב הנוכחי לפיו כל אחד מחליט לפי שיקול דעתו מה הוא מוצא ראוי לציון גורמת לבלגן. יש כאלה, כמוך שרוצים שרק אדם שנולד במדינה מסוימת יכלל בקט' הזאת אבל יש כאלה שזה לא מספק אותם. יש גם מקרי קצה. נגיד עולה חדש מרוסיה לישראל שהחליט שלא טוב לו כאן היגר לקנדה וילדיו ברחו משם לאוסטרליה. מה הוא המוצא של ילדיו? לפי ההגדרה שלך הוא קנדי. לפי הגדרת רוב האנשים (כך אני מעריך) המוצא שלהם יהיה רוסי. אפשר כמובן להמשיך עם נדודי המשפחה ולשלוח את צאצאי כל דור ודור למדינה אחרת. אני לא יודע מה ההגדרה העדיפה ויתכן באמת שכדאי לקבל את ההצעה שלך, אני רק מצביע על קשיים שעולים ממנה. גילגמש שיחה 09:24, 19 בפברואר 2018 (IST)