שיחה:החמצה

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

  האם כבישה והחמצה הן אותה פעולה? למה נחוצים מלח או חומץ?[עריכת קוד מקור]

  1. האם כבישה והחמצה הן אותה פעולה?
  2. על פי מה שאני מבין מהערך המפתח בתהליך ההחמצה הוא שמירת הירק בסביבה נטולת חמצן. אם כך לשם מה נחוצים המלח או החומץ? אם אשים מלפפונים בתוך מים בצנצנת אטומה מה יקרה להם?

  עדיאל‏ 16:01, 13 ביוני 2008 (IDT)[תגובה]

  1. נדמה לי שכן.
  2. במים דווקא יש לא מעט חמצן. נדמה לי שהמפתח הוא לא לאפשר לחיידקים אירוביים לפעול, ולכך נחוצים המלח והחומץ. אם נבצע הצעתך נקבל מלפפונים רקובים. יוסאריאןשיחה 17:34, 13 ביוני 2008 (IDT)[תגובה]
  1. לאו דווקא. יש הבדל בין החמצה לכבישה. החמצה זה בחומץ. כבישה זה גם במלח. החמצה זה לרוב לירקות ופירות. כבישה זה גם בשר, דגים, ביצים. הם קרובים זה לזה אך לא זהים. דרור - שיחה 09:21, 12 בנובמבר 2012 (IST)[תגובה]
  יש גם ערך כבישה. כאשר הסתכלתי, היה לו ראו גם החמצה.
  בסוף הסעיף על תהליך ההחמצה עצמו יש התיחסות לצורך במלח או בחומץ. לא בדקתי האם זה נרשם שם אחרי שהשאלה עלתה כאן.
  62.90.139.210 21:05, 2 ביוני 2014 (IDT)[תגובה]

  למה (רוב) הפירות לא מתאימים להחמצה?[עריכת קוד מקור]

  ”בעוד שלדוגמה רוב הפירות לא מתאימים לכך“. בפעם האחרונה שבדקתי, מלפפון היה פרי.

  בערך מלפפון רשום ”המלפפון הוא פרי ... . מבחינה קולינרית המלפפון מוגדר כירק, מכיוון שאינו מתוק או חמוץ“. אולי רוב הפירות לא מתאימים להחמצה בגלל המתיקות, או החמיצות? אגב, גם העגבנייה היא, לענינינו, ולפי הערך שלה, כמו המלפפון: פרי אשר מבחינה קולינרית הוא ירק, אינו נוטה למתיקות, ואשר כובשים אותו (לפני הבשלתו). האם אינה נוטה למתיקות פרושה מעט מתיקות, אשר מתפתחת עם ההבשלה, ולכן עגבניות בוסר כן נתנות להחמצה/כבישה?
  יש התיחסות קצרה לענין החומרים שמתאימים, או לא, להחמצה בסעיף טיוב התהליך.

  קישור שבור[עריכת קוד מקור]

  במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

  --Matanyabot - שיחה 19:28, 14 במאי 2013 (IDT)[תגובה]

  3 ביוני 2014: נראה שהאתר אינו באויר.

  קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

  במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

  --Matanyabot - שיחה 19:28, 14 במאי 2013 (IDT)[תגובה]

  www.pmag.co.il נראה עכשיו, 3 ביוני 2014, כמו אתר של משחקים. האם שינה תוכן? לפי שם הקישור, ”מלפפונים חמוצים ביתיים“, אני מניח שמדובר במתכון ביתי. רשמתי קישור למתכון ביתי מאתר אחר - מאקו.