שיחה:הינדואיזם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

תודה על הסיוע בעריכת הדף...


והיא נבדלת מרוב הדתות האחרות בכך שהיא מעודדת סובלנות לאמונות אחרות. But it's mostly theoretical, in India you can read in the papers almost daily about fights with christians ans muslims, burning mosques (and once in a few years also TEVACH). F16 11:35, 7 מרץ 2004 (UTC)


כמי שהיה הרבה בהודו ...דו קיום בשלום , באותו כפר הוא הכלל ויש אכן יוצאים מן הכלל... זה בפירוש מנוגד לדת ההינדית....

האמת היא שאין ממש דת כזו[עריכת קוד מקור]

בהודו יש כ-600 כתות שונות וכפי שציין כותב המאמר רוב ההודים יגידו לך שהם שייכים לכת זו או אחרת ויתנגדו לכינוי "הינדים". לכן זה לא ממש נכון לומר ש-96% מהודים הם הינדים.

הנה התייחסות של ארון גאנדי (נכדו של מהטמה גאנדי) לנושא:

In fact, there is really no such religion as Hinduism. A group of people lived in the area that is now India, south of the River Sindhu. When the invaders from the North, mostly from Iran and those areas, came down in search of new land and new opportunities they did not know how to describe the people who lived south of the Sindhu river. And since "S" in their language is pronounced as "H" the people were called Hindus.

האם יש דבר כזה נוצרים? בקושי, אמנם הם מאמינים שהם שייכים לדת אחת, אבל זה עניין טכני ואיננו קשור במיוחד לאמונה. ישראלים שמכירים בעיקר את היהדות האורתודוקסית חושבים על הדת כגוש מונוליטי בודד פחות או יותר, אבל האמת היא שמצב זה נדיר למדי.
ההתייחסות של ארון גאנדי מתייחסת בהחלט לכך שלא "כולם אותו דבר", זה נכון אבל לא רק להינדואיזם... מרבית האנשים רואים את ההינדואיזם כדת אחידה אבל זאת גישה מבחוץ, כמו שרוב היהודים רואים את כל המוסלמים כישות אחת, בשני המקרים מדובר בשטות. טרול רפאים 19:39, 8 אוגוסט 2005 (UTC)
אינני מסכים. יש כאן הבדל תהומי. למרות הפלורליזם שקיים ביהדות או בנצרות, כל אחד מתת הזרמים בתוך אלה, מסכים (או אפילו מתעקש!) להקרא יהודי או נוצרי. לעומת זאת, כמעט אף הודי לא יסכים שתכנה אותו "הינדי". --Oshani 06:03, 14 אוגוסט 2005 (UTC)
אתה יכול לתקן את הערך בהתאם. טרול רפאים 16:29, 19 אוגוסט 2005 (UTC)

יש בהינדואיזם אלים?

מאמר טכנוקרטי שטחי[עריכת קוד מקור]

כל המאמר פורש כרשימה עשרות שמות של כתות והבדלים היסטורים בינהם. אין ולו התייחסות מרומזת לשוני המהותי בתפיסת העולם הפילסופית בין ההינדים לדתות המערב. קודם עיקר, אחר כך תפל.

אתה מוזמן לערוך את הערך ולשפרו, ויקיפדיה מתבססת על עורכים בדיוק כמוך לכתיבת הערכים. אליזבט שיחה 13:25, 19 במאי 2007 (IDT)
ניסיתי פעם. שיחזרו לי עריכות, מחקו לי ערכים ואפילו מחקו את התלונות שלי על כך מדפי השיחה. אני מעדיף שההגמוניה פה תתקן.
אני רואה שרבות מתרומותייך (או תרומות שבוצעו מהאיי פי שלך) לא שוחזרו. לצערי ההגמוניה שאתה מתאר, לא מבינה מספיק בהינדואיזם כדי לתקן את הערך בעצמה. אליזבט שיחה 13:37, 19 במאי 2007 (IDT)

thank you !!!!![עריכת קוד מקור]

Thank you for this article on wikipedia, I am Indian from Pondichery and I know very nice people from Israel... shalom shanti

חלקן של שהנים כמורות רוחניות היה גדול יותר,[עריכת קוד מקור]

?

Innerhalb des Hinduismus gibt es monotheistische, dualistische und polytheistische Richtungen,[עריכת קוד מקור]

כך הוויקי בגרמנית.

בפועל, רוב ההינדואים עובדים לאלים רבים ושונים, בדרך כלל באמצעות פסלים אליליים המכונים מורטי. האלים נתפסים על ידי ההינדואים כהתגלמויות שונות של הברהמן האחד. כך כאן בערך. צריך הגדרה ברורה. Nachum - שיחה 14
26, 24 באפריל 2015 (IDT)

פועלים שחורים - מה זה אומר?[עריכת קוד מקור]

נשמע גזעני 2601:646:8E80:1F:99B4:4E38:EEA5:9F0B 22:52, 9 בינואר 2016 (IST)