שיחה:השרה כפויה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ראו גם[עריכת קוד מקור]

אני לא רואה קשר בין השרה כפויה לבין קיטום מקור, פרט לעובדה ששתי הפעולות הן טכניקות גידול עופות. הואיל וממילא כל הערכים האלה נמצאים בקטגוריה "זכויות בעלי חיים" (תמוה, אבל מילא), לדעתי אין צורך לשים בערך "ראה גם". אנחנו לא עלון של אנונימוס. קומולוס 16:44, 8 בינואר 2007 (IST)

מדוע "השרה"?[עריכת קוד מקור]

יהיה נחמד אם פסקאות המבוא יטרחו להסביר מדוע נקראת הפעולה המדוברת "השרה" ולא "סיום מחזור הטלה ופתיחת מחזור הטלה חדש". עוזי ו. 14:55, 10 באפריל 2007 (IDT)

שיניתי בהתאם להערה. טיפש ט"ו בשבט 16:36, 10 באפריל 2007 (IDT)

לשאלתך[עריכת קוד מקור]

נשירת הנוצות היא תוצאת לואי של ה"הנשרה הכפויה" המטרה היא לא הנשרת הנוצות אלא כפי שנכתב השינוי ההורמונלי וירידה במשקל התרנגולת. דבר שראוי לציין בהקשר הזה שתהליך ההנשרה הכפויה מחקה תהליך טבעי של מחסור במזון בתקופת החורף, ונשירת הנוצות קורת בתום ההרעבה. מבחינת התרנגולת הגיע האביב וזה הזמן לתחלופת הנוצות לפני החזרה לרביה. נוצות חדשות גדלות מתחת לנוצות הקיימות ודוחקות אותן החוצה וזו הסיבה לנשירתן. --שייקה 20:40, 30 במרץ 2009 (IDT)

מדוע יש אזהרת "תמונות קשות" בקישור לכתבה באנונימוס?[עריכת קוד מקור]

ציפיתי למי יודע מה, וקיבלתי תמונות של תרנגולות, בכלוב, שהשירו את נוצותיהן באופן חלקי. אני לא יודעת מה הרטיט את לבו של מי שהוסיף את האזהרה הזאת, אבל חברים - על זה מדבר הערך, על תהליך ש(בין השאר)גורם לעופות לאבד את נוצותיהן. העופות לא נראות כמי שנהנות ממצבן אולי, אבל אין כל סיבה שייראו ככאלו. אני לא רואה סיבה טובה שלא תהיה תמונה ממחישה בערך עצמו של עופות באמצע השרה - אבל מילא, אין כזו; אז אם יש כמה תמונות, בקישור חיצוני, שמראות איך נראות המטילות בזמן השרה, האם ראוי להעליל עליהן שהן קשות באופן מיוחד? האזהרה מרתיעה אנשים מלפתוח את הקישור שלא לצורך, ואובד כאן כלי המחשה חשוב. הסרתי. נועה קידרמן - שיחה 03:30, 26 בדצמבר 2012 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 22:10, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 22:10, 14 במאי 2013 (IDT)

הערה לערך : אין מניעת מים בהנשרה כפויה .[עריכת קוד מקור]

אין מניעת מים מהמטילות בזמן ההנשרה

77.127.149.11 10:40, 19 בנובמבר 2014 (IST)