שיחה:חוגי סיירות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני הייתי בחוגי סיור בתקופת הפיצול של חוגי סיור. הרבה מאוד בוץ נזרק בין פורשי החוגים לבין החברה להגנת הטבע ובין קק"ל, קצת קשה לדעת בראיה לאחור כמה מתוכו אמת.

בראיה יותר בוגרת כיום, מובן שפיצול החוגים מהחברה להגנת הטבע נבע משלוב של מחלוקות אידיאולוגיות וכספיות בין ראשי הגופים השונים. גם אני גם שמעתי ו"ידעתי" שחוטר ישי מעורב-היום אני לא יכול להגיד בבטחה שחלק מן המדריכים והחניכים לא היו חסידים שוטים באותה פרשיה.

...ובחזרה לערך: מכיוון שששאלתי רבים מחברי שהיו איתי במסגרת חוגי סיירות, וכיום אף אחד מהם לא זוכר שום ראייה מוצקה למעורבות של עו"ד חוטר ישי על מנת שיקבל לובי של קבוצה ירוקה בשל מעורבותו בכביש 6, ומכיוון שעדיף שויקיפדיה לא תהייה חשופה לתביעות(...ואם כבר תביעה,אז דווקא מעו"ד דרור חוטר ישי!?!?!),ומעבר לכל זה- עבור קורא הערך או המטייל הממוצע שמריח פרח ורואה ציפור כל זה פשוט לא רלוונטי.

הצעתי היא שייכתב משהו בנוסח של אפשר לכתוב כי הפיצול ארע משלוב של מחלוקות אידיאולוגיות וכספיות בין ראשי הגופים השונים. תודה Sir kiss 12:54, 16 מאי 2006 (IDT)

בנוגע לפיצול[עריכת קוד מקור]

גם אני לא שמעתי מעולם על הטענה בדבר רצונו של חוטר-ישי בלובי ירוק, אם כי כן שמעתי שהוא היה מעורב בעניין הפיצול. על כל פנים סייגתי את הטענה בערך על ידי תוספת "יש טוענים". ההצטרפות לקק"ל הייתה מאוחרת מהפיצול עצמו ולכן הבהרתי גם נקודה זו בערך. בנקודה כלשהי נרשם שהמדריכים הבוגרים הם "בוגרי צבא". זה כמובן לא נכון ככלל (וודאי לא דרישה של החוגים), ולכן הסרתי טענה זו, מה גם שמוזכר בהמשך שחלק מן המדריכים הם בוגרי יחידות שדה של צה"ל. בוקי סריקי 13:08, 4 אוגוסט 2006 (IDT)


"בטיולים, החניכים מתנסים באלה, והמדריך מתערב לעתים רחוקות"? נמחק כי:

א. המדריך מלווה את הקבוצה כל הזמן, ומן הסתם מתערב כל הזמן. לעתים יותר פעיל ולפעמים פחות, אבל הוא מעורב כל הזמן.

ב. "בטיולים החניכים מתנסים באלה..."? לא, הם מתנסים בזה במתנ"ס... הרי כל החוג מבוסס על טיול וסיור.

הלוגו שנמחק = הלוגו המקורי.[עריכת קוד מקור]

אין לדעתי מניעה להוסיף גם את הלוגו של החלה"ט, אבל יש לזכור, למען הצדק ההסטורי, שבמשך שנים רבות היה הלוגו המשמש כיום את החוגים של הקק"ל הלוגו היחיד. פרט לכך, הלוגו הועלה כ- JPG, וזה חבל. יש מישהו שיכול ליצור SVG? קומולוסשיחה 19:14, 17 בינואר 2007 (IST)

שני הארגונים משתמשים באותו הלוגו, עם הבדלים קטנים מאוד בגימור הסופי שלו. מה ששונה הוא הכיתוב מסביב (ואולי סמל החלה"ט שמופיע בתוך התרמיל). לכן ניתן אולי לצרף את הלוגו ללא כיתוב מסביב? Assafoz 17:20, 23 בינואר 2007 (IST)

מספר החניכים[עריכת קוד מקור]

הסרתי מהערך את הפסקה הבאה: "יש הטוענים שבעקיפין קיומן של שתי תנועות דומות מתחרות העלה את מספר החניכים הכולל. טענה זאת איננה נכונה כלל אם בודקים את הכמות הכוללת של החכניכים הפעילים בשתי התנועות יחדיו". אני מבקש לא להכניס לערך טענות וטענות נגדיות ללא כל סימוכין. מי שיכול להפנות למספרים מדויקים מוזמן להביא אותם. כמו שהפסקה כתובה, היא לא תורמת דבר לערך. קומולוסשיחה 00:19, 28 בפברואר 2007 (IST)

עבודת גרעינית בעיירות פיתוח[עריכת קוד מקור]

בתוכן הופיעה השורה "מסלולי המשך: גרעינים המוצבים בעיירת פיתוח"

כבר מספר שנים שעבודת הגרעינים לא מתבצעת בעיירות פיתוח אלא בערים (חלקן אפילו גדולות מאוד) כמו נתניה, באר שבע, עכו וכו'...

היא אינה מתבצעת כלל בעיירות פיתוח? כיצד אתה יודע? דורית 11:06, 10 במרץ 2007 (IST)
ש"ש של החברה (וכמובן כהמשך לגרעין נח"לאי) עובד עם נוער בסיכון, ולא בנתניה, באר שבע וכו'... יש את המל"שים שזה מרכז ידע וחינוך שמדריכיו חיים בתוך הקהילה בישובי הפריפריה, במטרה לחבק את הקהילה חיבוק ירוק והדוק. מדריכי המל"ש משתמשים בטבע ככלי לעשייה סביבתית וחברתית - חניכה אישית, תוכניות השכלה ופיתוח מנהיגות מקומית. הם פועלים בין היתר בקריית שמונה, קצרין, עכו, מעלות, שלומי, לוד, נתיבות, שדרות ואילת.

האם יש לפצל את הערך?[עריכת קוד מקור]

כיום חוגי הסיירות הם שני גופים נפרדים שאינם תלויים זה בזה: חוגי הסיירות של קק"ל ואלה של החברה להגנת הטבע. למרות הדמיון הרב בין הגופים, אני מציע לפצל את הערך לשניים. לא ניתן לכתוב בכזו הכללה על שני הגופים כפי שהמצב כיום. לדוגמה, מה אם בגוף אחד יוחלט שהחברות בו היא לתלמידי תיכון בלבד, והשני יחליט שהוא מקבל תלמידים מגיל יסודי? • צור סופרשיחה • 16:22, 8 בינואר 2015 (IST)