שיחה:טבניים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

טעות בזיהוי?[עריכת קוד מקור]

מי רשם את השטות הזאת? אני הולך ברגל (למען הספורט שבדבר) באיזורים חוליים מזה עשרות שנים ואני יכול להעיד בודאות שמסוף אוגוסט ועד תחילת אוקטובר, אני וכל הקבוצה שהולכת עמי (הגודל משתנה אך לרוב אנו מונים כחמישה אנשים) ננשכים באופן קבוע ומכוון על ידי חברים במשפחה המאוסה הזו והם ממש לא מתעופפים לאחר הנשיכה אלא נשארים למצוץ דם, ראיתי את התופעה במו עיני עשרות פעמים ויש לי אף תצלומים רבים של הפושע - זהו זבוב חום מפוספס וקצת מאורך - לנ"ל יש אהבה לטעם דם אדם, אני בטוח בכך לחלוטין.

בנוסף, הערך חסר כמה פרטים מהותיים כגון איך להבחין בין הזכרים חסרי כל כוונות הזדון לנקבות (קיום פס המפריד בין שתי העיניים), ויש בו כמה טעויות מהותיות, כגון כינוי המעשה "עקיצה" כאשר זו בעצם נשיכה - בניגוד ליתוש, זבוב הסוס אינו מצוייד בסט כלים מרשים החודר את העור, לכן הזבוב חותך בבשר החי בעזרת מלתעותיו עד שהלז מגיע לדם הפורץ החוצה ומשם הוא אוספו. 82.80.16.34 01:10, 20 באוגוסט 2009 (IDT)

זו משפחה גדולה ולא ברור על איזה מין ספציפי אתה מדבר והאם הוא אכן שייך למשפחת הטבניים לכן קשה להתייחס לתיאור הספציפי שאתה מתאר. ההבדל בין עקיצה לנשיכה איזו מוגדר היטב בעברית. הטבן עוקץ כמו שיתוש עוקץ. אם נדייק עקיצה נעשת בעזרת עוקץ ואת זה אין לא לטבניים ולא יתושים אך עדיין נהוג בעברית להשתמש במושג עוקץ ולא נשיכה או הכשה. לא ידוע לי מה העמדה של האקדמיה העברית ללשון בנושא. לגבי ההבדלים בין הזכר והנקבה ברוב משפחות הזבובאים קיים הבדל במרחק העיניים בין הזכר והנקבה כמו גם במשפחת הטבניים. אם אתה חושב שחסר מידע רלוונטי בערך אתה מוזמן להוסיף אותו. Assafn שיחה 10:59, 21 באוגוסט 2009 (IDT)